آکاایران: خوردن چه مواد غذایی در ماه چهارم بارداری مفید است را در آنچه باید در ماه چهارم بارداری بخورید خواندید ، در ادامه غذاهای ممنوعه را خواهید خواند.

bxs1

هر چند سه ماهه اول بارداری، دوران بسیار مهمی از حاملگی است، اما اکنون هم هر چه جلوتر می روید و به سه ماه دوم بارداری خود نزدیک می شوید، باید نگاه دقیق تری به نیازهای خود و فرزندتان خود داشته باشید، زیرا هنوز هم در این دوران مسائلی وجود دارد که انجام برخی از اقدامات احتیاطی در مورد مصرف برخی مواد غذایی را ضروری می کند. شما به عنوان یک مادر باردار در ماه چهارم بارداری خود، باید در رژیم غذاییتان از مصرف برخی مواد غذایی اجتناب کنید، زیرا رعایت این نکات به دلیل اطمینان از سلامتی و امنیت جنین بسیار لازم و ضروری می باشد.

bxs2

چون اغلب پنیرهای نرم از شیر غیر پاستوریزه درست می شوند، به همین خاطر ممکن است حاوی باکتری ها و ویروس های مضر باشند. بنابراین، شما به عنوان یک مادر باردار باید از خوردن پنیرهای نرم از هر نوعی هم که باشد، خودداری کنید. همچنین، به عنوان یک مادر باردار همیشه به یاد داشته باشید که می توانید از مواد غذایی حاوی پنیر با محتوای آب کم هستند، استفاده نمایید، زیرا داشتن مقدار آب کمتر باعث می شود این پنیرها کمتر در معرض میکروارگانیسم های بیماری قرار گیرند.

bxs3

وجود نان و یا آرد تصفیه شده در رژیم غذایی مادران باردار که در ماه چهارم بارداری خود به سر می برند، به خاطر هضم دشوار آن ها نگرانی بزرگی در بین پزشکان ایجاد کرده است. چون مصرف این نان ها می تواند سبب یبوست دردناک در این دوران شود. هر چند یبوست ایجاد شده در نوع خود بسیار ناچیز است، اما اگر این یبوست در طول مدت بیشتری باشد، می تواند باعث بروز هموروئید پس از زایمان هم در مادران شود. بنابراین، فراموش نکنید که نه گفتن به مصرف مواد غذایی مانند سمبوسه، رشته فرنگی در دوران بارداری بسیار عاقلانه است.

bxs4

به عنوان یک مادر باردار باید بدانید که مصرف غذاهای دریایی به همان اندازه که ممکن است مفید باشد، می تواند برای سلامتی شما و فرزندتان خطرناک هم باشد. جلوگیری از خوردن ماهی های دریا یی در دوران بارداری به خاطر این که آن ها حاوی متیل جیوه هستند، بسیار عمل عاقلانه ای است. چون این ماهی ها دارای ترکیباتی هستند که می تواند منجر به عقب ماندگی ذهنی در جنین شود. اگر شما نمی توانید فاقد مصرف ماهی این دوره از زندگی خود را سپری کنید، حتما برای مصرف ماهی، گونه های آب شیرین را انتخاب نمایید.

خوراکی هایی که نباید در ماه چهارم بارداری بخورید   - آکاماه چهارم بارداری

bxs5

هر چند به نظر می رسد که در طول هوس بارداری خوردن مواد غذایی حاضری در بیرون از خانه بسیار وسوسه انگیز است، اما طرز طبخ این غذاها باید واضح و روشن باشد و شما هم به عنوان یک مادر باردار از رعایت بهداشت در این غذاخوری ها مطمئن باشید، چون هیچ تضمینی موجود نیست که در طبخ و آماده نمودن این مواد غذایی در بیرون از منزل، از ظروف تمیز و بهداشتی استفاده شده باشد. مواد غذایی حاضری می تواند سبب مسمومیت غذایی و سایر بیماری های ناشی از آب تصفیه نشده مانند حصبه در شما و فرزندتان شود. بنابراین، آماده کردن یک بشقاب غذایی در خانه خودتان، می تواند برای حفظ سلامتی و رشد مناسب فرزندتان بسیار امن و سالم باشد.

bxs6

به خاطر داشته باشید که هر چند مصرف یک فنجان از میوه های خشک در دوران بارداری، می تواند برای شما خوب باشد، اما شما به عنوان یک مادر باردار باید از مصرف بیش از حد بسیاری از میوه های خشک در طول ماه چهارم بارداری خود خودداری کنید، چون آنها در اصل بسیار غنی و دارای طبع گرم هستند و در برخی از زنان، می تواند انقباضات نابهنگام رحم را باعث شود.

 تغذیه ماه چهارم بارداری

bxs7

مصرف شیرین بیان می تواند در ماه چهارم بارداری بسیار ویرانگر باشد، چون مصرف آن برای درمان درد معده باعث تحریک و انقباضات رحمی خواهد شد. بنابراین، شما به عنوان یک مادر باردار، باید از مصرف شیرین بیان و همچنین عصاره آن خودداری نمایید و به یاد داشته باشید که برخی از آب نبات ها و خمیر دندان های هندی حاوی شیرین بیان هستند.

ماه چهارم بارداری زمان بسیارفوق العاده ای برای به دست آوردن تجربه خواهد بود. روی دادن بسیاری از اتفاقات نوین در بدن مادر و نگرش دقیق آن ها نسبت به فرزندشان نشان دهنده این است که ایجاد این دگرگونی ها مانند معجزه ای در بدن آن ها است. هنوز هم انجام اقدامات احتیاطی در این دوره حیاتی است، اما در همین زمان لذت بردن از بارداری هم حق مسلم شماست

 خوراکی هایی که باید در ماه پنجم بارداری بخورید را در آنچه باید در ماه پنجم بارداری بخورید حتما بخوانید.

.

منبع : mamanam.com