آکاایران: اینک که در ماه دوم بارداری هستید ، بازوها و ساق پاها در نیم تنه فرزند شما جوانه زده اند و دهان کوچک همراه زبان در حال شکل گیری در روی صورت جنین شما هستند. هم زمان، مفاصل و اندام های دیگر جنین نیز رشد خواهند نمود. در واقع، می توان گفت اکنون جنین شما آماده است تا با ادرار کردن، کارکرد درست کلیه ها و سلامت خود را به شما و پزشکتان نشان دهد. این آغاز اولین مرحله اساسی از صدها مراحل رشد و تغییر جنین تا هنگام زایمان خواهد بود.
در هفته هفتم بارداری، پلک های جنین شما تا حدی تشکیل شده و پوشش مژه ها در آن دیده می شود. همچنین، چشم های او با برق خاصی در حال حاضر خود را تلاش می کنند. در برخی موارد، حتی نشانه هایی از رنگ هم در چشم های جنین در ماه دوم بارداری دیده خواهد شد. عضو کوچکی هم با عنوان بینی در جنین دیده می شود و نشانه بزرگ شدن او را با افتخار ابراز خواهد کرد. در حال حاضر کبد و مغز استخوان، وظیفه تولید سلول های قرمز خون را در جنین داخل رحم انجام می دهند. آپاندیس و لوزالمعده فرزندتان در حال رشد استریال به طوری که حالا دیگر می توانند با تولید انسولین، به هضم مواد تولید شده کمک کنند. همچنین، بند ناف که مواد مغذی و اکسیژن را به جنین خواهد رساند، تا زمان تولد همچنان کار خود را به خوبی انجام خواهد داد.
به طور کلی در هفته هفتم بارداری، شما می توانید بگویید که این زمان دوره رشد شگفت انگیز درجنین من است. اگر شما فقط کمی بیشتر فکر کنید که چه چیزهایی سرعت رشد جنین داخل رحم من را توسعه می دهد، خواهید دانست که این ها چیزی مانند معجزه است.

نکاتی درباره مراقبت های ماه دوم بارداری – هفته هفتم :

• بیزاری از بعضی غذاها و حالت تهوع و استفراغ می تواند شروع بروز بیماری و کمبودها در بدن شما را به عنوان یک مادر باردار نشان دهد. اگر شما در دوران بارداری به مراقبت از خود بها ندهید، حتما به سوء تغذیه دچار خواهید شد، چرا که سلامت شما در این دوران بسیار مهم است. در دوران بارداری، نه فقط برای ایمنی خودتان، بلکه برای مراقبت از سلامت فرزندتان باید نکات ایمنی را رعایت کنید. مصرف موادغذایی مضر، خسته کننده بوده و شما را بی حوصله خواهد نمود، در حالی که یک مشاوره می تواند در خوردن مواد غذایی ساده، شیرین و مطلوب به شما کمک کرده و از سوزش معده شما جلوگیری کند. همچنین، در صورتی که شما از تهوع و استفراغ رنج می برید، قرار دادن مواد غذایی تند در رژیم غذایی روزانه، می تواند عذاب شما را دو چندان نماید.
• بدن خود را در دوران بارداری با خوردن مقدار زیادی از آب میوه های تازه و آب هیدراته(پرآب)، سالم نگه دارید. همچنین، در دوران بارداری از مصرف الکل، قهوه یا سایر نوشیدنی های مضر جدا خودداری نمایید.
• به یاد داشته باشید که پوشیدن سینه بند در دوران بارداری از حساسیت و متورم شدن سینه های شما جلوگیری خواهد کرد.
حالا که شما از علائم هفته هفتم بارداری آگاه شدید، بهتر است در حال حاضر چند راهنمایی هم برای پدر فرزندتان داشته باشیم.

آکاایران: از هفته هفتم بارداری بیشتر بدانید

نکات و دانستنی هایی برای کسانی که به زودی پدر خواهند شد

به عنوان یک مادر باردار باید بدانید که همسر شما هم به عنوان پدر آینده فرزندتان، از دیدن حالت تهوع و استفراغ شما خود بیشتر از خود شما عذاب می کشد. او هم در این دوران، خسته و در مانده خواهد بود و تلاش خواهد کرد تا بهترین ها را برای حمایت از شما انجام دهد. همسرتان سعی خواهد کرد برای حفظ آرامش خانه و بهداشت فرزندش، شما را یاری کند. با انجام دادن کارهایی مانند تمیز کردن خانه، جابه جایی اشیا سنگین و استفاده از مواد شیمیایی، می تواند به سلامت همسر باردار و فرزندش کمک بزرگی نماید.
پدر خانواده، با گوش دادن به سخنان همسر و درددل های او، از چگونگی احساس همسرش آگاه شده و در کنار آمدن با تغییرات ایجاد شده توسط هورمون ها ، او را یاری خواهد کرد.
اگر شما از ایده ها و نکاتی که یک پدر باید بداند بی خبر هستید، نگران نباشید. چون این ها نشانه ای از بد بودن پدر و مادر نیست. بسیاری از مردان از پدر شدن و احساس مسئولیت می ترسند، اما وقتی که نوزاد متولد می شود، شما به عنوان پدر مهارت های بسیاری زیاد یاد می گیرید. پس فقط صبر کنید و تماشا کنید!

 برای آگاهی از آنچه در هفته هفتم رخ می دهد ، می توانید مادر و جنین در ماه دوم بارداری – هفته هفتم را مطالعه کنید.

.

منبع : mamanam.com