آکاایران: خواب در دوران بارداری می تواند در آرامش جنین شما تاثیر بگذارد ، ما فرض را بر این می گذاریم که اگر شما در دوران بارداری ،خواب خوبی نداشته باشید، بر روی جنین تاثیری ندارد، جنینتان می خوابد حتی هنگامی که شما زمان زیادی را بیدار بوده اید، هیچکس به طور قطع نمی داند که چرا خواب جنین مستقل از خواب مادر است، هرچند کارشناسان این را می دانند که نیاز به خواب یکی از قوی ترین محرک های روان شناختی برای هر انسان است.

صدای پیرامون مادر باردار و تاثیر آن بر جنین

کارشناسان بر این باورند که بعید است جنین شما با همان صدایی که شما را از خواب بیدار می کند، اذیت شود و از خواب بپرد، لایه های پوست و عضلات، همچنین مایع آمنیوتیک و صدای ضربان قلب تان، جنین شما را از سر و صداها و حرکت و جنبش های بیرون ، جدا و مجزا می کند.
اما جنین شما به طور کامل، از آنچه که در جهان بیرون اتفاق می افتد، جدا و بی خبر نیست، یک صدای بلند و یا حرکت ناگهانی می تواند او را از خواب بیدار کند و شما ممکن است در نتیجه آن را با احساس ضربه با مشت حس کنید.

آکاایران: کم خوابی مادر باردار و تاثیر آن در جنین

عواقب کم خوابی مادر باردار

اگر کم خوابی شما روی توانایی و عملکردتان تاثیر بگذارد، سلامتی جنینتان به خطر خواهد افتاد، اگر به هنگام رانندگی به خوابتان ببرد و یا خستگی زیادتان منجر به تلو تلو خوردن و یا افتادن شود، جنین شما باید بهای آن را می پردازد و شما به عنوان مادر هرگز خود را نخواهید بخشید ، پس سعی کنید خواب کافی در دوران بارداری داشته باشید.
به علاوه تحقیقات نشان داده که زنانی که در طول ماه آخر بارداری کمتر از شش ساعت در روز می خوابند بیشتر احتمال دارد که زایمانشان طولانی تر و حتی به شکل سزارین باشد ، اما زنانی که هفت ساعت یا بیشتر می خوابند، این احتمال در آنها کمتر است، بنابراین بهتر است سعی شود تا جایی که ممکن است خواب به اندازه کافی باشد ، چرا که بعد از تولد نوزاد دیگر فرصتی برای خواب نخواهید داشت.

.

منبع : mamanam.com