آکاایران: می توانید قبل از شروع بخش دوم ، آیا می دانید در سه ماه اول بارداری چه کارهایی باید انجام دهید؟ (بخش اول) را مطالعه کنید.

1- در سه ماه اول بارداری تا آنجا که میتوانید استراحت کنید

در سه ماه اول شما احساس خستگی میکنید یا حتی خسته هستید، دلیل این است که سطح هورمون های شما به سرعت در حال تغییر است، شما می توانید استراحت کنید اگر چه میتواند سخت و خسته کننده باشد ولی بهتر از کار کردن است.

سعی کنید حداقل یک شب در هفته زود بخوابید ،حتی اگر خوابتان نمیاید یک کتاب یا موسیقی ملایم میتواند به شما کمک کند که بخوابید ، تلفن خود را خاموش کنید و به کار فکر نکنید ، وقتی نوزاد شما به دنیا میاید خواب برای شما با ارزش میشود ،پس تا جایی که میتوانید از خواب لذت ببرید.

2- آماده شوید تا جنین را ببینید

در اغلب موارد مشکلی در آن موجود نیست ، برای اولین بار سونوگرافی برای شما جالب خواهد بود، معمولا این اسکن در هفته ی دهم و سیزدهم بارداری انجام میگیرد.
در طول سونوگرافی ، دکتر ژلی مخصوص روی شکم شما میریزد و با دستگاه دستی به نام مبدل روی پوست شما حرکت میدهد، پس از آن شما قادر خواهید بود که جنین خود را ببینید، سونوگرافیست ضربان قلب جنین شما را کنترل میکند و به شما میگوید که علت آن چیست.

3- زمانی را تصمیم بگیرید تا بارداری خود را اعلام کنید

برخی از زنان به دوستان ، خانواده و همکارانشان میگویند که باردار هستند، برخی هم صبر میکنند تا وارد سه ماهه ی دوم بارداری شوند، در سه ماهه ی دوم بارداری آشکار تر می شود و خطر سقط جنین به طرز چشم گیری کاهش پیدا میکند، اما اگر کار برای شما سخت و خطرناک است شما باید زود بارداری خود را اعلام کنید.

4- انجام ورزش ملایم در دوران بارداری

5- در دوران بارداری کار ها را با امنیت انجام دهید

در هنگام استفاده از مواد شیمیایی خانگی و تمیز کردن محصولات محتاط باشید، دستکش بپوشید و از تماس مستقیم با محصولاتی که دارای بخار قوی و برچسب های هشدار دهنده قوی هستند اجتناب کنید، وقتی که شما مشغول تمیز کردن هستید، پنجره های خانه ی خود را باز نگه دارید .
به این فکر کنید که بارداری شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد ، به خصوص اگر شما با اشعه ایکس یا مواد شیمیای کار میکنید.

6- برای راحتی در دوران بارداری ورزش هایی برای تقویت لگن انجام دهید

ورزش های تقویت لگن به شما در بی اختیاری ادرار در دوران بارداری و بعد از زایمان، کمک می کند، اگر شما نمیدانید ورزش های تقویت لگن چیست قبل از بارداری از مامای خود راهنمایی بگیرید، شما با حفظ عادت های خوب بارداری خوبی میتواند داشته باشید.

آکاایران: آیا می دانید در سه ماه اول بارداری چه کارهایی باید انجام دهید؟ (بخش دوم)

7. در کلاس های پیش از بارداری ثبت نام کنید

سعی کنید در کلاس های باداری ، پیش از بارداری ثبت نام کنید، تقاضا برای بعضی از دوره ها بسیار بالا است و منطقه به منطقه می تواند متفاوت داشته باشد، این کلاس ها به شما از لحاظ روحی و روانی کمک میکند .

8- در طول دوره بارداری شریک زندگی خود را درگیر کنید

اکثر مادران علائمی را در اول بارداری خود تجربه میکنند، این یاد آوری فیزیکی، روزانه شما را با نوزادتان پیوند میدهد، این خیلی برای پدران خوشایند نمی باشد.

9- خرید یک لباس زیر مناسب بارداری و زایمان

حساس شدن سینه ها میتواند یکی از نشانه های اول بارداری باشد، شما نمیتوانید لباس زیر معمول خود را بین حدود هشت هفته و 10 هفته از بارداری استفاده کنید..
شما میتوانید برای اینکه سینه هایتان جلوه ی بدی نداشته باشد یک لباس زیر خوب پیدا کنید.

10- اگر حین بارداری حال رابطه ی جنسی دارید آن را انجام دهید

در سه ماه اول بارداری ،ممکن است بیش از حد خسته ، بیمار و برای رابطه ی جنسی استرس داشته باشید، اما اگر شما هیچ مشکلی ندارید دلیلی موجود نیست که شما و شریک زندگیتان از رابطه جنسی در طول بارداری لذت نبرید.

11- ماساژ در بارداری

اگر از سردردهای دوران بارداری و یا کمر درد رنج می برید، و یا فقط نیاز به کمی ماساژ آرامش بخش دارید.، از همسر خود بخواهید به آرامی پشت، شانه ها و سر، را مالش دهد که باعث تسکین تنش می شود.

12- هزینه های نوزاد

در مورد هزینه های بچه باید فکر کنید، به یاد داشته باشید که برای نوزاد بودجه در نظر بگیرید، این به شما کمک خواهد کرد که برای اقلام گران قیمت مانند تختخواب تاشو و یا یک کالسکه صرفه جویی کنید.

.

منبع : mamanam.com