آکاایران: زنان باردار گاهی رفتارهایی از خودشان تلاش می کنند که فقط در این دوران ، امکان بروز آنها وجود دارد ،غیر قابل کنترل بودن ، انجام کارهای سرگرم کننده در دوران بارداری ، تمایل به انجام برخی کارهای غیرعادی و...نمونه ای از این رفتارهاست ، متداول ترین کارهایی که زنان بارداری انجام می دهند را می توانید با دنبال کردن این مقاله بشناسید.

1-بلافاصله بروز می دهید "من باردارم!"

بسیاری از زنانی که از بارداری خود خبر ندارند فکر نمی کنند که در آخرین رابطه خود باردار شده باشد ، گاهی از این اتفاق خوشحال می شوند و بارداری خود را اعلام می کنند و گاهی چون آمادگی مادر شدن ندارند از این مسئله خوشحال نمی شوند.

2- گاهی اوقات با یک یا دو دست شکم خود را نگه دارید و با عشق آن را مالش دهید

گاهی زنان باردار، جنین خود را با نوازش شکمشان حس می کنند و این کار باعث آرامش آنها می شود ، فقط مراقب باشید که این کار را در هرجایی و جلوی هرکسی انجام ندهید.

3- زمانی که جنین در شکم شما تکان می می خورد

4- زمانی که ویار می کنید

به طور مثال شما در موقعی از روز ویار میکنید و به همسر خود میگوید من این غذا را ویار کردم ، همسر شما متوجه می شود این غذا در خانه موجود نیست و می خواهد که به فروشگاه مراجعه کند ، شما به او میگوید ویارتان تمام شده است ، اما شما آماده ی خوردن غذای دیگر هستید ولی دیگر ویار ندارید ، این مورد هم از رفتارهای عجیب در دوران بارداری است.

5- به هر فردی که در خیابان سیگار می کشد به چشم بد نگاه می کنید

با خود می گویید : مهم نیست که خیابان یک مکان عمومی است ، آنها چطور جرات میکنند برای جنینی که هنوز متولد نشده است دود سیگار رها کنند! و این یکی از جذاب ترین رفتارهای بارداری است که شما را نگران نوزاد خود می کند.

آکاایران: 13 کار جالبی که هر زن باردار باید انجام دهد

6- سرگرمی نوین ، دستشویی

چون شما تکرر ادرار پیدا کرده اید ، زود زود به دستشویی مراجعه می کنید و این سرگرمی جدیدتان است ، بهتر است این سرگرمی را قبول کنید و سعی کنید با آرامش با آن سازگاری کنید.

7- دیدن جنین در سونوگرافی

با دیدن جنین در مانیتور پزشک ، باور می کنید که جنینی که در شکم شماست ، واقعیست و به شما تعلق دارد و چهره او را مورد بررسی قرار می دهید و می گویید ، واای بینی او شبیه پدرش است .

8- ماندن در آغوش همسرتان را ترجیح می دهید

در طول دوره بارداری شما هم آغوشی طولانی با همسرتان را بیشتر از هر کار دیگری ترجیح می دهید ، چرا که با این عمل به آرامش می رسید.

9- غذاهای متنوع و خوشمزه بخورید

از آنجایی که تغذیه مادر باردار بسیار مهم است ، می توانید از این فرصت استفاده کرده و هر چیزی که دوست دارید بخورید ، البته به فکر تناسب اندام بعد زایمان هم باشید.

10- استراحت کنید

شما بهانه ی خوبی برای کار نکردن و استراحت کردن دارید ، از این فرصت نهایت استفاده را بکنید .

11 – بارداری را بهانه کنید ، برای کارهایی که دوست ندارید انجام دهید

می توانید بگویید من باردارم و نیاز به استراحت دارم  یا انجام این کار برای من سخت است ، و به این ترتیب از انجام کار ، شانه خالی کنید.

12 – تا قبل از به دنیا آمدن نوزاد ، هر کاری دوست دارید بکنید

هر کاری که دوست دارید و اگر در این شرایط توان انجام آن را دارید انجام دهید ، چرا که بعد از تولد نوزاد ، تا چند سال ، دیگر زمانی برای این کارها نخواهید داشت.

13- جالب ترین سرگرمی ، شنیدن صدای جنین

با همسر خود به ضربات و حرکات جنین نگاه کنید و با استفاده از گوشی های پزشکی صدای قلب او را گوش کنید ، این کار می تواند سرگرمی خوبی برای هر دوی شما باشد.

.

منبع : mamanam.com