آکاایران: آیا شما هم به عنوان یک خانم باردار، تنها زمانی که یک روز بسیار خسته کننده را پشت سر گذاشته و در حال بیهوشی هستید، برای رفع تشنگی خود اقدام می کنید؟ در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان و بی تجربه به خاطر داشته باشید که دوران بارداری یکی از دوره های مهم زندگی زنان است. به همین دلیل، زنان باردار نه تنها باید مراقب سلامت خود و فرزند داخل رحمشان باشند، بلکه باید در مورد رژیم غذایی روزانه خود دقت نموده و با تغذیه مناسب و نوشیدن آب کافی، بدن خود را هیدراته نگه دارند.

چرا نوشیدن آب کافی در طی دوران بارداری زنان بسیار مهم است؟

همانطور که می دانید نوشیدن آب کافی، یک ضرورت مهم برای داشتن زندگی سالم است. به همین دلیل، هر فرد باید هشت لیوان آب در طول روز مصرف کند، تا بتواند علاوه بر حفظ تناسب اندام خود سبب سالم ماندن عضلات بدنش شود. بنابراین، بسیار مهم است که زنان در طول دوران بارداری خود، علاوه بر استفاده از یک رژیم غذایی مناسب، آب کافی مصرف کنند. آیا می دانید که نوشیدن چه مقدار آب برای زنان حامله مناسب است؟
پاسخ این سوال بسیار ساده است! زنان حامله باید در طول روز به طور متوسط 10 تا 12 لیوان آب مصرف کنند، زیرا در این دوره از زندگی بر اثر رشد جنین در داخل بدن مادر، او نیاز دارد تا با مصرف آب بیشتر، نیاز دو بدن به مایعات را تامین کند. در نتیجه، می توان ادعا کرد که افزایش مصرف آب زنان در طی دوران بارداری از اهمیت خاصی برخوردار است.

مزایای نوشیدن آب کافی در طی دوران بارداری:

اگر شما هم به عنوان یک زن حامله، یکی از کسانی هستید که دوست ندارید آب بسیاری در طول روز بنوشید، خواندن مقاله زیر را از دست ندهید! در ادامه این مقاله ،برخی از دلایل اساسی نوشیدن آب کافی در طی دوران بارداری بیان شده است که باعث تجدیدنظر شما در مورد شیوه زندگی خود خواهد شد. این دلایل عبارتند از:

1. مصرف اب کافی سبب تحول بدن زنان باردار خواهد شد:

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان و بی تجربه به خاطر داشته باشید رشد سالم فرشته کوچک موجود در داخل رحم مادر در طی دوران بارداری بستگی به مواد مغذی و معدنی دارد که او در این دوران مصرف می کند. پس، می توان ادعا کرد که مصرف غذاهای مغذی و ضروری به تنهایی نمی تواند نیازهای تغذیه ای کودک درون بدن مادران باردار را به خوبی تامین کند. در واقع، مواد غذایی برای انتقال به بدن جنین و تامین نیازهای بدن او به به یک انتقال دهنده روان احتیاج دارند. از این رو، مصرف آب کافی در دوران بارداری، به عنوان نجات دهنده زندگی خود مادر و فرزند داخل رحم او تلقی می شود.

2. مصرف آب کافی، مواد زائد بدن زنان باردار را دفع می کند:

هنگامی که زنی حامله می شود، بدن او نه تنها به اندازه دو نفر غذا نیاز دارد، بلکه مواد زائد دو نفر را هم باید دفع کند. در نتیجه، بسیار مهم است که مادر باردار مطمئن شود این مواد به خوبی از بدن او دفع شده است. علاوه بر این موارد، دوران بارداری زمانی است که زن حامله برای رعایت بهداشت فردی خود باید زیاد حمام کند. پس از هر بار دوش گرفتن، بسیار مهم است که مادر باردار برای دفع مناسب مواد زائد بدن خود آب بیشتری مصرف کند. واقعیت بسیار مهم دیگر این است که اکثر زنان در دوران حاملگی خود دچار مشکل یبوست می شوند. در صورتی که مادران باردار می توانند در طول این دوره از زندگی خود برای جلوگیری از بروز مشکل یبوست به اندازه کافی آب بنوشند.

آکاایران: نوشیدن چه مقدار آب در دوران بارداری مناسب است؟

3. مصرف آب کافی در دوران بارداری به مادران کمک می کند تا این دوره از زندگی خود را به سهولت سپری کنند:

اگر شما هم به عنوان یک زن حامله در یک اتاق بسته با دمای نیمه قطبی زندگی کنید، متوجه خواهید شد که حرارت بدن شما پس از باردار شدن خود به خود بالا رفته است. این در حالی است که مصرف آب کافی در دوران حاملگی به شما کمک خواهد کرد تا درجه حرارت بدن خود را تحت کنترل قرار داده و آن را در حد متعادل نگه دارید. علاوه بر این موارد، آب به عنوان یک مرطوب کننده در بدن مادران باردار عمل کرده و سطح پوست بدن این افراد را در طی روز به صورت مطلوب و نمناک نگه می دارد، که این فرایند هم به نوبه خود به زنان باردار کمک می کند تا بتوانند دمای بدن خود را پایین بیاورند.

4. بهبود سطح سلامت پوست زنان باردار با مصرف آب کافی:

معمولا پزشکان متخصص زنان و زایمان به افرادی که با مشکل پوستی روبرو هستند، نوشیدن آب بیشتر را توصیه می کنند. صادقانه بگوییم که ایده آن ها درست است! زیرا نوشیدن آب کافی به همه افراد، به ویژه به مادران باردار کمک می کند تا سطح پوست خود را به خوبی هیدراته کرده و احساس تازگی و طراوت کنند. به همین دلیل، پوست بدن زنانی که در دوران بارداری خود، به اندازه کافی آب بنوشند، نرم و انعطاف پذیر خواهد شد. جالب است بدانید که احساس انعطاف پذیر پوست بدن مادر به جنین داخل رحم او نیز انتقال خواهد یافت.

5. جلوگیری از ورم کردن قسمت های مختلف بدن زنان باردار با مصرف آب کافی:

همانطور که می دانید گاهی اوقات، بارداری زنان منجر به ادم یا تورم پوست در مکان های خاصی از بدن این افراد می شود. فراموش نکنید که نوشیدن مقدار آب کافی می تواند از تورم بدن زنان حامله جلوگیری کند. به همین دلیل، پزشکان متخصص زنان و زایمان ادعا می کنند که نوشیدن آب زیاد در دوران حاملگی از تورم بیش از حد شکم و سایر قسمت های بدن جلوگیری خواهد نمود!

آب آشامیدنی مناسب برای زنان باردار:

هنگامی که زنی حامله می شود، باید عاقلانه عمل کرده و از آب زلال و تصفیه شده برای رفع تشنگی خود استفاده نماید. اگر شما هم به عنوان یک زن حامله دسترسی به آب فیلترشده ندارید، بهتر است از آب بطری یا آب جوشانده برای نوشیدن استفاده کنید، زیرا با این کار مطمئن می شوید که هیچ میکروب و یا باکتری مضر، ویروس و یا آلاینده ای وارد بدن شما نمی شود. همچنین، با نوشیدن آب جوشانده خطر مبتلا شدن به بیماری های مرتبط با آب نیز به میزان قابل توجهی در بدنتان کاهش می یابد.
بنابراین هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله می خواهید به بیرون از خانه رفته و پیاده روی کنید، حمل یک بطری آب فیلتر شده را فراموش نکنید. همچنین، اگر زمانی خواستید بیرون از خانه غذا بخورید و یا آبی بنوشید، حتما از آب های آشامیدنی تمیز با مارک معتبر در رستوران ها استفاده نمایید.

.

منبع : mamanam.com