آکاایران: این می تواند یک درخواست حساس باشد چه هنگامی باید به متخصص زنان مراجعه کنیم گاهی اوقات سرتان بیش از حد شلوغ است گاهی اوقات خیلی خجالت می کشید اما برای همه زنان، یک زمانی به وقت ملاقات با پزشک نیاز است اگر شما یا یک دوست یا خواهر و یا هر زن دیگر که در حال تجربه علائم زیر است مواجه شوید منتظر نمانید هر چه زودتر بیماری باید تشخیص داده شود و هر چه زودتر درمان شروع شود تا زودتر احساس بهتر شدن پیدا نمایید.

توده در پستان

توده های پستان ترسناک هستند زیرا بسیاری از ما بلافاصله به سرطان پستان فکر می کنیم.
خبر خوب این است که اکثر توده های قابل لمس پستان ( توده و برآمدگی قابل احساس ) غیر سرطانی هستند که اغلب چیزی به نام فیبروآدنوم است با این حال، شما نمی توانید فاقد یک ارزیابی که شامل یک معاینه فیزیکی، تصویربرداری ( به عنوان مثال، سونوگرافی و  یا ماموگرام ) و اغلب یک بیوپسی و یک ارزیابی بافت از خود مطمئن شوید.
توجه داشته باشید که کشف یک توده در پستان می تواند زندگی شما را نجات دهد.

خونریزی غیر طبیعی

شناسایی این مسئله سخت نیست پزشکان خونریزی غیر طبیعی رحم را به  خونریزی سنگین تر از دوره های طبیعی و یا داشتن دوره های طولانی مدت، خونریزی در بین دوره و یا حتی خونریزی پس از یائسگی تعریف می کنند. علل مختلف زیادی را برای خونریزی غیر طبیعی وجود دارد صرف نظر از علت، شما نیاز به ملاقات با دکتر زنان دارید انتظار می رود دکتر با بررسی تاریخچه پزشکی شما، انجام معاینه لگنی، بررسی عملکرد خون شما و به طور بالقوه استفاده از اولتراسوند و یا انجام بیوپسی، علت خونریزی غیر طبیعی را تشخیص دهد.

ترشحات واژن

این ممکن است حداقل موضوع مورد علاقه برای زنان باشد که در مورد آن بدانند کتاب واژینیتیس "التهاب واژن"  یک صحبت پزشکی برای ترشحات، خارش و  یا بوی واژن است که بسیاری از زنان را در برخی از نقاط در طول زندگی خود تحت تاثیر قرار داده است اگر شما تجربه این علائم را دارید با دکتر خود تماس بگیرید پزشک تاریخچه پزشکی شما به خصوص تاریخچه جنسی اخیر ( شرکای جنسی نوین، استفاده از اسباب بازی های جنسی ) تاریخچه زندگی ( صابون نوین، مواد پاک کننده، لباس زیر (شما بررسی می کند.
خبر خوب:  واژینیت  بسیار قابل درمان است سه تا از شایع ترین علل مخمر، واژینوز باکتریال و تریکومونیاز می باشد.

درد در هنگام ادرار

درد هنگام ادرار که اغلب توسط یک عفونت دستگاه ادراری (UTI) ایجاد می شود آنها بسیار معمول است و بسیاری از زنان حداقل یک بار در طول عمر خود تجربه عفونت ادراری را داشته اند دیگر علائم UTI شامل تکرر ادرار، گاهی اوقات خون در ادرار یا ادرار ابری، اغلب مقدار کم ادرار، درد پهلو پایین و پشت می باشد.
خبر خوب:  دکتر شما یک آزمایش ادرار را برای تشخیص علت عفونت ادراری درخواست می کند و رایج ترین آن درمان آنتی بیوتیک است نوشیدن مقدار زیادی آب بیش از حد ( و حتی آب زغال اخته ) می تواند مفید باشد.

.

منبع : ooma.ir