آکاایران: رابطه بارداری، دیسک کمر و مثبت اندیشی

آکاایران: وقتی بیمار مبتلا به دیسک حاد با استراحت مطلق و رعایت اصول پایه ای درمان دیسک حاد، بهبود نسبی پیدا و احساس می کند می تواند به زندگی عادی برگردد و سرکار برود یا به کارهایی که قبل از ابتلا برنامه ریزی کرده برسد، این سوال برایش پیش می آید که با مرده درد کمر و پایش چه کند؟ به خصوص اگر این بیمار خانم جوانی باشد که تصمیم به بارداری هم دارد...

در مرحله بازگشت به کار و زندگی، به همه خانم ها و آقایان توصیه می شود ۲ کار را فراموش نکنند؛ فیزیوتراپی با برنامه و تجویز جراح مغز و اعصاب و آب درمانی و شنا. راه رفتن بسیار آرام و با تمرکز در آب ولرم (هرگز از حوضچه های آب سرد استفاده نکنید و در آب گرم هم نروید) که ارتفاع آب از کمرتان بالاتر باشد، بسیار سودمند است.

در یک بیمار مبتلا به دیسک، قسمت روانی و فکری ماجرا خیلی مهم است. در ستون فقرات، نخاع و اعصاب همه قسمت های بدن وجود دارد پس همه افکار، رفتارها و مشکلات ما ناخودآگاه روی این قسمت منتقل می شود. بیمار مبتلا به خصوص اگر عضو جوان جامعه است و قرار باشد به کار برگردد، ازدواج کند یا بچه دار شود، باید مثبت فکر کند. افکار منفی را دور بریزید و باور کنید که بالای ۹۶ تا ۹۷ درصد بیماران مبتلا به این بیماری اگر به آنچه توصیه می شود، یعنی استراحت مطلق اصولی برای ۴۸ ساعت و تمدید آن تا ۲ هفته، ادامه دهند، دیگر درد نخواهند داشت و از علامت های صدمه به دیسک خبری نیست. اگر باردار هستید، از فکر کردن ها و تلقین های منفی که می تواند شما را به روزهای سخت و حاد بیماری برگرداند، بپرهیزید. با خود بگویید بسیاری از خانم ها هیچ مشکلی در دیسک های خود ندارند اما به دلیل تغییرات هورمونی، بارداری پردردی به خصوص از نظر درد کمر دارند. فکر کردن به اینکه این مرحله گذراست و تمام شدنی، برایتان سودمند خواهد بود.

 

جراح مغز و اعصاب

برگرفته از: www.salamat.ir
گردآوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران
.

منبع : persianpersia.com