آکاایران: مشکلات قاعدگی را با این روش ها کاهش دهید

آکاایران: مشکلات قاعدگی را با این روش ها کاهش دهید


 درد و ناراحتی قاعدگی را چگونه کمتر کنیم؟

می خواهید در این دوره از ماه فقط روی مبل دراز بکشید و فیلم نگاه کنید؟ اگر چنین است مسلما تنها نیستید و دیگر خانم ها نیز چنین احساسی را تجربه کرده اند. متاسفانه با اینکه کمی خسته و گرفته هستید، اما در این دوره نیز زندگی جریان دارد و باید سعی کنید بهترین استفاده را از آن داشته باشید. با اینکه نمی توانید تمام علائم ناراحت کننده همراه با قاعدگی را از بین ببرید، اما برخی کارها هستند که با پرهیز از انجامشان می توانید حالتان را کمی بهتر کنید. در ادامه مواردی را به شما معرفی می کنیم که درد این دوره را بیشتر می کنند.

کاهش علایم ناراحت کننده قاعدگی با برخی ورزش ها

تحقیقات نشان داده ورزش های سبک مانند دویدن آهسته روی تردمیل و یا تمرینات کم فشار مانند یوگا Yoga و پیلاتس Pilates ، می توانند نشانه های ناراحت کننده قاعدگی مانند درد و تغییر در خلق و خو را بهبود ببخشند. در این دوره تا جای ممکن از انجام تمرینات پر فشار و با شدت بالا پرهیز کنید. در عوض رو به تمرینات سبک و متفاوت بیاورید تا هم فعالیت بدنی را ترک نکرده باشید و هم دردتان کمتر شود.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : چگونه پیاده روی کنیم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : فواید باور نکردنی یوگا بر بدن

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تردمیل دارید، این مطلب را از دست ندهید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : پیلاتس پرطرفدارترین ورزش، چه فوایدی برای بدن مان دارد؟
 

کاهش علایم ناراحت کننده قاعدگی با اجتناب از مصرف الکل و شیرینی ها

در طول قاعدگی ممکن است وسوسه شوید شکلات بخورید اما ثابت شده گاهی این کار باعث بدتر شدن علائم می شود. توصیه می شود در طول این دوره تا جای ممکن از خوردن شیرینی، شکلات و الکل پرهیز کنید چون باعث بالا رفتن شدید قند خون، پف کردگی و خستگی بیشتر می شوند. 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : بخور و نخورهای دوران قاعدگی 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : برای راحت گذراندن دوران پریودی، این خوراکی ها را بخورید

کاهش علایم ناراحت کننده قاعدگی با  اجتناب از مصرف کافئین

 کاهش ناراحتی قاعدگی

کافئین نشان داده می تواند در بدن، فعالیتی ادرار آور داشته باشد که ممکن است باعث کاهش آب بدن خانم ها شود. همچنین کافئین یک محرک نیز هست که به صورت بالقوه، باعث تحریک رحم و افزایش گرفتگی این قسمت می شود. ثابت نشده است که نخوردن کافئین باعث بهبود یا کاهش درد قاعدگی می شود اما به بدتر نشدن آن نیز کمک می کند. با این حال اگر نخوردن چای یا قهوه صبحگاهی بیشار اذیتتان می کند می توانید از آن استفاده کنید. در صورتی که با نخوردن کافئین مشکلی ندارید، بهتر است در این دوره کاملا از آن پرهیز کنید.

کاهش علایم ناراحت کننده قاعدگی با کاهش استرس

با اینکه استرس ضرورتا درد این دوره را بیشتر نمی کند، اما می تواند تغییرات خلق و خو را بدتر کند. بیشتر افراد نمی توانند کاملا از استرس پرهیز کنند اما می توانند چیزی اضافه کنند که در طول روز، آرامشان کند مانند رفتن به پیاده روی به همراه یک هم صحبت خوب، انجام یوگا، یک دوش آب گرم و یا بازی با کودکان.
اگر می خواهید بیشتر بدانید : 5 روش عالی برای مقابله با استرس در محل کار

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 8 راه مقابله با استرس!
 

کاهش علایم ناراحت کننده قاعدگی با  با نخوردن حداقل سه وعده در روز

با اینکه توصیه استاندارد این است که در روز، حداقل سه وعده میل کنید اما اگر احساس حالت تهوع می کنید باید چندین وعده کوچک در طول روز میل کنید. فقط باید سعی کنید در طول روز، برای مدت زمان طولانی با شکم خالی نمانید چون می تواند منجر به فعالیت معده و حالت تهوع شود. خوردن وعده های متعدد و مرتب، همچنین می تواند کمکتان کند سطح انرژی تان به صورت متداوم بالا بماند و از افت قند خون که باعث احساس ضعف، خستگی، کج خلقی و تحریک پذیری می شود جلوگیری کند.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید :  خانم ها در دوران قاعدگی به دلیل افت قندخون احساس گرسنگی می کنند، چه بخورند که چاق نشوند؟

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : دوران قاعدگی در خانمها چرا با اضافه وزن همراه است؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : قاعدگی و چند سوال متداول 


 گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:kermany.com

Save
.

منبع : seemorgh.com