آکاایران: نکاتی که خانم های باردار باید برای مسافرت رعایت کنند

آکاایران: نکاتی که خانم های باردار باید برای مسافرت رعایت کنند


مسافرت برای خانم های باردار کمی مشکل است و باید یک سری نکات برای این که سفر خوبی دارا باشند را رعایت کنند.

نکات لازم برای خانم های باردار در مسافرت

بارداری، بهانه کاملا موجهی برای استراحت کردن در طول سفر و دور ماندن از ریسک های غیرضروری است. شما در طول روز باید چندین نوبت استراحت برای خودتان در نظر بگیرید و در این نوبت ها طوری دراز بکشید که پاهای تان بالاتر از سطح بدن تان قرار بگیرند. اگر احساس خستگی کردید و به استراحت نیاز داشتید، هرگز نباید از همسفران تان خجالت بکشید یا این حالت را از آن ها پنهان کنید.

۱. مقصد خودتان را هوشمندانه انتخاب کنید

 اگر قصد دارید به جایی خارج از کشور خودتان سفر کنید، حتما به کشورهایی بروید که نزدیک ترین فاصله را به کشور شما دارند، تا مجبور نشوید که سفر طولانی ای را تجربه کنید. دلیلش این است که سفرهای دور و درازی که امروزه با هواپیما انجام می گیرند، می توانند در دوران بارداری آزاردهنده باشند. مقصد انتخابی شما باید جایی باشد که رسیدن به آن با سفرهای هوایی بین ۲ تا ۳ ساعت طول بکشد. همچنین از محل فرودگاه تا محل اقامت نیز نباید فاصله زیادی را طی کنید. اگر هم قرار است به مناطق پُرخطر سفر کنید، حتما قبل از سفر در مورد این کار با پزشک خودتان مشورت کنید.

۲. برنامه ریزی داشته باشید 

داشتن برنامه ریزی مناسب و کامل به شما کمک می کند تا بهتر از وقت خودتان استفاده کنید و سردرگم نشوید. بنابراین، فهرست کاملی از همه چیزهایی که باید با خود به سفر ببرید را تهیه کنید و برنامه کارهای ضروری در سفر را هم بنویسید. علاوه بر این ها، باید زمان استراحت و وقت آزاد زیادی را برای راه سفر در نظر بگیرید، چون شما به طور منظم به استراحت نیاز پیدا می کنید و در طول سفر باید بیشتر از حد عادی برای رفتن به توالت توقف کنید. 

۳. لباس های مناسب و راحت بپوشید 

 مراقبت های لازم برای مسافرت در بارداری

پوشیدن لباس های مناسب و راحت برای همه افرادی که سفر می کنند، لازم است، اما ضرورت بیشتری برای خانم های باردار دارد. درواقع، لباس ها، کفش ها و وسیله های کمکی مختلف می توانند تفاوت اساسی ای را ایجاد کنند. اگر قرار است که در طول سفر بیشتر از حد عادی پیاده روی کنید، باید کفش های کاملا مناسبی برای این کار انتخاب کنید. امتیاز کفش های حرفه ای و تخصصی، این است که شانس لغزیدن و به زمین افتادن شما را تا حدود زیادی کاهش می دهند. اگر سفر شما چندین هفته طول می کشد، حتما لباس های مورد نیازتان را همراه با خود ببرید. خوش بختانه، بیشتر لباس های مناسب برای دوران بارداری به راحتی قابل حمل هستند و در روند حمل نیز مانند لباس های رسمی آسیب نمی بینند. 

۴. به خودتان سخت نگیرید 

بارداری، بهانه کاملا موجهی برای استراحت کردن در طول سفر و دور ماندن از ریسک های غیرضروری است. شاید شما هم به فعالیت های هیجان انگیز و ماجراجویی در طول سفر یا حتی خریدهای مفصل علاقه مند باشید، اما در طول دوران بارداری نباید چنین کارهایی را انجام بدهید. شما در طول روز باید چندین نوبت استراحت برای خودتان در نظر بگیرید و در این نوبت ها طوری دراز بکشید که پاهای تان بالاتر از سطح بدن قرار بگیرند. اگر احساس خستگی کردید و به استراحت نیاز داشتید، هرگز نباید از همسفران تان خجالت بکشید یا این حالت را از آن ها پنهان کنید. 

۵. غذای مناسب بخورید

 سفر کردن، فرصت مناسبی برای امتحان کردن غذاهای نوین و طعم های تازه است، اما خانم های باردار نمی توانند سلامتی خودشان را با ریسک های غذایی به خطر بیندازند. بنابراین، شما باید در طول سفر همواره از غذاهای ساده و کاملا سالم استفاده کنید. وجود مقدار زیادی از میوه ها و سبزی های سالم و تازه در رژیم غذایی شما ضروری است، چون ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن تان را تامین می کنند، درحالی که مانع از ابتلا به یبوست می شوند. 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : کاهش نفخ بارداری با این توصیه ها

اگر می خواهید بیشتر بدانید : پرسش و پاسخ های رایج دوران بارداری

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : خوردن خاکشیر در دوران بارداری خطرناک است؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : توصیه هایی به زنان باردار برای سفرهای هوایی


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatism.com

.

منبع : seemorgh.com