آکاایران: بایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگی

آکاایران: بایدها و نبایدهای دوران پریودی

دوران پریودی زنان بسیار حساس است. پریود شدن زنان و دختران هر ماه یکبار اتفاق می افتد و شما باید در دوران پریودی و دوران قاعدگی تان برخی از کارها را انجام ندهید. اگر می خواهید بدانید که در دوران پریودی چه کارهایی را نباید انجام دهید با این پست سماتک همراه باشید.

حتما می دانید که در دوران پریودی به دلیل تغییرات هورمونی، بدن دچار دگرگونی هایی می شود. اگر چه شما میتوانید تمام کارهایی را که در روزهای عادی انجام می دهید، در دوران پریودی نیز بکنید اما اگر می خواهید سختی این دوران کاهش یابد، به توصیه های زیر توجه کنید.

استفاده از تلفن همراه در دوران پریودی ممنوع

بایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگیبایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگی

در دوران پریودی، به جای برداشتن گوشی از شریک زندگی یا یکی از دوستان تان بخواهید تا نزد شما آید.

ممنوعیت ورزش کردن در دوران پریودی

کسل بودن و بی حالی شما در این دوران طبیعی است. به محض این که دوران پریودی تان به پایان برسد، دوباره شادابی و جذابیت به شما باز می گردد. حال زمان ورزش نیست. بهتر است انرژی خود برای پس از این دوران ذخیره کنید.

ممنوعیت تماشای فیلم های رمانتیک در دوران پریودی

اگر مجرد هستید، با دیدن فیلم های رمانتیک دل تان به شدت یک شریک زندگی می خواهد و اگر هم متاهل هستید، هوس دوران مجردی را خواهید کرد. در واقع شما در دوران پریودی ثبات فکری ندارید. اما نگران نباشید، آنچه شما در فیلم ها می بینید واقعیت ندارد پس بهتر است به آن دل نبندید.

خوردن شکلات زیاد در دوران پریودی ممنوع

به آنچه شنیده اید، اعتماد نکنید. شما مجبور نیستید در این دوران مقدار زیادی شکلات بخورید. نخوردن آن را توصیه نمی کنیم اما زیاد خوردن آن در نهایت موجب عصبانیت خودتان خواهد شد.

بایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگیبایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگی

زیاد خوردن شکلات در قاعدگی، در نهایت موجب عصبانیت خودتان خواهد شد.

بحت کردن در دوران پریودی ممنوع

اگر سر موضوعی با شریک زندگی، دوست یا همکارتان به تفاهم نرسیدید، بحث کردن را رها کنید زیرا با توجه به تغییرات هورمونی، گفتگو شما به خوبی پیش نخواهد رفت و حتی ممکن است گفتگو در مورد آب و هوا هم منجر به دعوا شود. ارزش آن را ندارد، بنابراین در این مواقع بگذارید دیگران راه خود را بروند و نظرات خود را بیان کنند.

ممنوعیت از رختخواب بیرون آمدن در دوران پریودی

چرا اصرار دارید از رختخواب بیرون بیایید؟ شما در این دوران کمی عصبی هستید و احساس خوبی ندارد، پس این احساس را به دیگران نیز منتقل نکنید. کافی است در رختخواب بمانید و استراحت کنید. نگران نباشید این دوران موقتی است و شما دوباره مانند پروانه ای از پیله خود بیرون خواهید آمد.

دوش گرفتن مدام در دوران پریودی ممنوع

بله! درست است، شما در دوران پریودی نسبت به بدن خود احساس خوب و مثبتی ندارید، اما چرا وقت تان را با ایستادن زیر دوش تلف می کنید؟ ایستادن زیاد شما را خسته می کند بنابراین تقلا کردن را رها کنید و به جای این که مدام سرپا بیایستید، استراحت و به چیزهای خوب فکر کنید.

انجام کارهای خانه در دوران پریودی ممنوع

کابینت آشپرخانه شما پر از ظرف و سبد رخت چرک هایتان پر از لباس است؟ نگران نباشید آنها هیچ کجا نمی روند. بنابراین برای انجام کارهای خانه در دوران پریودی به خودتان سختی ندهید. آنها را به حال خودشان رها کنید و به تخت خود بازگردید. یک فیلم تماشا کنید یا یک کتاب بخوانید و هر وقت حال تان بهتر شد به سراغ آنها بروید.

بایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگیبایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگی

برای انجام کارهای خانه در دوران پریودی به خودتان سختی ندهید.

خوردن فست فود در دوران پریودی ممنوع

خوردن فست فود در این دوران تنها حال شما را بدتر می کند و باعث می شود که اشتهایتان بیشتر شود و پس از خوردن آنها به دنبال چیزهای دیگر باشید. بنابراین برگر و پیتزا را فراموش کنید.

ممنوعیت دویدن در دوران پریودی

باورتان می شود؟ دویدن یکی از بدترین کارهایی است که شما می توانید با بدن خود در دوران پریودی انجام دهید. سوزاندن کالری در این دوران هیچ فایده ای برای شما ندارد و احساس بهتری را به شما منتقل نمی کند. بنابراین از دویدن روی پله ها، در باشگاه یا پارک در دوران پریودی خودداری کنید و به جای آن کارهای خود را با آرامش بیشتری انجام دهید.

نشستن مدام در دوران پریودی ممنوع

دراز کشیدن احساس بهتری نسبت به نشستن به شما می دهد. بنابراین اگر می خواهید تلویزیون تماشا کنید، روی کاناپه دراز بکشید. در دوران عادت ماهانه، نشستن یا ایستادن به شما احساس خوبی نخواهد داد. بنابراین چرا خودتان را آزار می دهید؟

ممنوعیت فکر کردن مداوم در دوران پریودی

اگر در دورانه به سر می برید، از فکر کردن به مسائل مهم بپرهیزید. مطمئنا از کودک خود می خواهید تا به گل ها آب دهد یا به همسرتان می گوید به جای شما خرید کند، اما اگر از فکرتان به مقدار زیاد کار بکشید، آسیب بیشتری خواهید دید. نگران نباشید، این دوران موقتی است.

بایدها و نبایدهای دوران پریودی و قاعدگی

.

منبع : samatak.com