آکاایران: راههای جلوگیری از سرطان سینه هنگام بستن سوتین

آکاایران: راههای جلوگیری از سرطان سینه هنگام بستن سوتین

بستن سوتین و سرطان سینه رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. هرچه سوتین سفت تر بسته شود خطر ابتلا به سرطان سینه افزایش می یابد. اگر می خواهید با وجود بستن سوتین و سینه بند از سرطان سینه در امان بمانید باید راههای جلوگیری از سرطان سینه هنگام بستن سوتین و سینه بند را یاد بگیرید.

۱) بندهای پشتی سوتین به پشت شما فشار می آورند

۲) می توانید بندهای پشتی سوتین را بیش از ۵ سانتیمتر از پشتتان دور کنید

در صورتی که بندهای پشتی سوتین را بکشید و این فاصله (فاصله بند تا پشت بدن) بیش از ۵ سانتیمتر شود سوتین شما خیلی شل است و باید بند را جمع تر کنید.

۳) بندهای سوتین به شانه هایتان فشار می آورند

شاید این مسئله سخت ترین بخش برای درک اندازه مناسب سوتین باشد. بندهای پشتی سوتین مسئول تحمل ۸۰% پشتیبانی از سینه های شما هستند و بندهای شانه ای تنها ۲۰% این مسئولیت را برعهده دارند.

راههای جلوگیری از سرطان سینه هنگام بستن سوتینراههای جلوگیری از سرطان سینه هنگام بستن سوتین

اگر بندهای شانه ای به درون شانه هایتان فرو می روند، فشار زیادی بر بندهای شانه ای قرار گرفته اند و این نشان دهنده ی شل بودن بند پشتی سوتین می باشد که باید تنگ تر شود و در واقع باید بین این دو بند تناسب ۸۰ به ۲۰ برقرار باشد.

۴) بند پشتی سوتین در موازات زمین نیست

در صورتی که بند پشتی سوتین موازی با زمین نیست و حالت انحنا به خود گرفته است باید درست شود و موازی زمین قرار بگیرد.

۵) دو انگشت فاصله بند سوتین

در صورتی که بیش از دو انگشت بین بند پشتی سوتین و بدن شما فاصله وجود داشته باشد نیاز به تنگ تر کردن بند دارید تا فقط دو انگشت فاصله وجود داشته باشد و اگر فاصله کمتر از دو انگشت است باید گشادتر شود.

۶) بند پشت سوتین به صورت مسطح پشت شما قرار نمی گیرد

وقتی سوتین را می پوشید اگر بین بند پشتی و پشت شما فاصله باشد باید بند را تنگ تر کنید. گرچه بندهای پشتی سوتین مهمترین بخش عملکردی سینه بندها است ولی به این نکته هم باید توجه کنید که هرچه اندازه بند را کوچک تر یا بزرگ تر کنید باید اقدامی برعکس آن را برای اندازه ی گودی سوتین انجام دهید تا تناسب کلی سینه بند مناسب باشد.

۷) دوخت زیر گودی کاپ

گودی یا کاپ سوتین باید تمام سینه را در بر بگیرد و دوخت زیر گودی باید بر روی قفسه سینه قرار بگیرد و اگر این دوخت بر روی بافت سینه قرار بگیرد به معنی کوچک بودن سایز کاپ سوتین است.

۸) سیخونک زدن در ناحیه بازو

اگر دوخت زیر سوتین در ناحیه نزدیک بازو به شما فشار می اورد و باعث احساس ضربه به بازوهای شما می شود، اندازه ی گودی سوتین کوچک است و باید سایز بزرگتری انتخاب کنید.

۹) همسطح نبودن دوخت زیرین سوتین

اگر دوخت زیر گودی سوتین بر روی قفسه سینه شما به صورت همسطح قرار نمی گیرد، این بار نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده اید.

۱۰) چروک شدن گودی سوتین

اگر از سوتین پارچه ای (غیر ابری) استفاده میکنید و قسمت بالایی سوتین بخشی بیشتر از سینه های شما را می پوشانند این سوتین برای شما بزرگ است و باید سایز گودی را کوچکتر انتخاب کنید.

۱۱) بیرون زدن سینه ها از زیر سوتین

در صورتی که سینه هایتان به صورت برجسته از بالا و اطراف سوتین بیرون میزند نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده اید. بازهم تاکید می کنیم که اندازه ی گودی باید تمام بافت پستان را دربر بگیرد و تنگ یا گشاد نباشد.

۱۲) محل اتصال دو گودی سوتین

اگر بین پارچه ی بین دو گودی سوتین و بدنتان می توانید انگشتتان را قرار دهید، سایز گودی را باید بزرگتر انتخاب کنید! چرا که کوچک بودن اندازه ی گودی باعث کشیده شدن محل اتصال دو گودی شده و آن را از بدن شما دورتر می کند.

هنگام انتخاب سوتین مناسب همیشه به خاطر داشته باشید که تعداد بسیار کمی از خانم ها هستند که سینه هایشان دقیقا به یک اندازه اند بنابر این همیشه اندازه ی گودی سوتین را با سینه ی بزرگتر تنظیم کنید. ثانیا یکی از راه های کمکی برای اینکه بدانید سایز مناسبی را انتخاب کرده اید پوشیدن یک تی شرت تنگ می باشد. اینکار شما را قادر میسازد انتخاب مناسب تری داشته باشید و ایرادها را بهتر ببینید.

نشانه هایی که بندهای شانه ای درست تنظیم نشده اند:

۱۳) بندهای سوتین از روی شانه سر می خورند

اگر بندها از روی شانه هایتان سر می خورند بسیار شل هستند. اگر قابلیت تنظیم دارند کشش آنها را بیشتر کنید.

۱۴) فاصله دو انگشت بین بند سوتین

نباید فاصله ای بیشتر از دو انگشت بین بندهای شانه ای و شانه هایتان وجود داشته باشد.

در نهایت یادآور میشویم که حتما سوتینی با سایز مناسب انتخاب کنید. بسیاری از دختران جوان برای بزرگتر نشان دادن سینه ها و یا کوچک نشان دادن آنها از سایزهای بزرگتر و یا کوچکتر استفاده می کنند که این کار در طولانی مدت می تواند باعث افتادگی سینه ها و بد فرم شدن آنها و حتی اشکال در غدد شیردهی شود و آسیب های جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند.

راههای جلوگیری از سرطان سینه هنگام بستن سوتینراههای جلوگیری از سرطان سینه هنگام بستن سوتین

در صورتی که از سوتین های ابری استفاده می کنید تاجای ممکن در منزل آنها را کنار بگذارید، این نوع سوتین ها به دلیل قوامی که دارند از تبادل هوا در دو طرف سوتین جلوگیری می کنند و به بافت سینه آسیب می رسانند.

همچنین به یاد داشته باشید پوشیدن سوتین در هنگام خواب شب میتواند تا ۷۰% شانس ابتلا به سرطان پستان را در شما افزایش دهد.

.

منبع : samatak.com