آکاایران: آلودگی هوا و تاثیر آن بر دوره قاعدگی (پریودی) زنان جوان

آکاایران: ارتباط مستقیم آلودگی هوا و دوره قاعدگی (پریودی) زنان جوان

آلودگی هوا باعث ایجاد مشکلاتی در دوره قاعدگی (پریودی) زنان جوان میشود.

تحقیقات نوین نشان می دهد دخترانی که در اولین دوره قاعدگی خود در معرض آلودگی هوا قرار میگیرند ممکن است چرخه قاعدگی نامنظم دارا باشند.

براساس یک مطالعه که در مجله انسانی تولید مثل انجام شده اشت ، دانشمندان یک علت مستقیم بین آلودگی هوا و چرخه قاعدگی نامنظم برای زنان جوان را پیدا کرده اند.

هنگامی که دختران جوان در معرض سطوح بالای آلودگی هوا قرار می گیرند ، احتمال اینکه در بزرگسالی دوره قاعدگی نا منظم و طولانی تری دارا باشند ، زیاد است.


بیشتر بخوانید:

۶ حرکت یوگا مناسب برای کاهش مشکلات قاعدگی (پریودی)


همچنین تحقیقات قبلی ارتباط بین آلودگی هوا و ناباروری و سایر مسائل مربوط به سیستم تولید مثل زنان، مانند وضعیت هورمونی و سندرم تخمدان پلی کیستیک را نشان میدهد.

در تحقیقات نوین بر ۳۵۰۰۰ زن، اطلاعات مربوط به ذرات آلودگی هوا در منطقه زندگی زنان و اولین دوره از چرخه قاعدگی آنان در جوانی گزارش شده است.
بر اساس مطالعات ، یک رابطه قوی میان زنانی که در جوانی ساکن شمال شرقی یا غرب بوده اند ، یافت شد.

محققان نوشتند: “قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در سنین نوجوانان باعث رخ دادن زود هنگام قاعدگی می شود .” مطالعات انجام شده با نتایج موجود در مورد آلودگی هوا و بیماری های دستگاه تناسلی مطابقت دارد .پس از آن کاهش آلودگی هوا سلامت زنان بهبود می یابد.

“در حالی که آلودگی هوا بر بیماری های قلبی عروقی و ریه اثر میگذارد ، مطالعات نوین نشان می دهد که ممکن است سیستم های دیگری مانند سیستم تولید مثل را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.” دکتر Shruthi Mahalingaiah ، عضو دانشکده پزشکی بوستون می گوید :”بیماری های موجود ممکن از طریق کاهش آلاینده های هوا ، بهبود یابند.”

medicaldaily

.

منبع : https:portal-rangi.com