bxs1

همه خانم ها می خواهند که واژن شان خوشبو و معطر باشد، چون این اندام خاص ترین نقطه بدن هر زنی است که می خواهد به بهترین نحو ممکن به آن رسیدگی کند. در هنگام رابطه جنسی هم همه خانم ها می خواهند که همسرشان از بوی خوش واژن آن ها لذت ببرد.

بهترین روش های خوشبو کردن واژن

دئودورانت های واژنیال: این مواد معطرکننده برای اسپری کردن در نواحی واژینال ساخته شده اند. با این حال باید توجه شود که استفاده از آن ها موردی بوده و برای استفاده دائمی و دراز مدت توصیه نمیشوند. زیرا این ترکیبات، اسیدیته معمول واژن را به هم زده و همچنین در برخی موارد موجب خارش، تحریک و احساس سوزش در ناحیه استعمال میشوند. استفاده از این ترکیبات هم چنین در پوست های ملتهب و یا ترک خورده اکیدا توصیه نمیشود، زیرا احتمال ابتلا به شرایط جدی از قبیل: تریکومونیاز و واژینوس باکتریایی را افزایش میدهد.

روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم هاروش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

همه خانم ها می خواهند که واژن خوشبویی دارا باشند

پروبیوتیک ها: پروبیوتیک ها محصولاتی هستند که برای متعادل سازی باکتری های سالم در بدن طراحی شده اند. پروبیوتیک ها از لاکتوباسیل های موجود در واژن حفاظت کرده وبدین ترتیب از رشد مخمر ها در ناحیه واژینال جلوگیری میکنند. این ترکیب میتواند به دو صورت خوراکی (قرص) و پماد های واژینال تهیه شود. این ماده به خصوص زمانی که از درمان های آنتی بیوتیکی برای درمان بیماری ها استفاده میکنید توصیه میشوند، زیرا میتوانند به رشد باکتری های از بین رفته مفید بدن کمک کنند.

شیاف های ویتامین C: این شیاف ها میتوانند واژینوس باکتریایی یا عفونت های مخمری واژینال جلوگیری کنند. مطالعات نشان میدهد استفاده از این شیاف ها میتواند به میزان ۸۶ درصد در بهبود خوشبو شدن واژن موثر باشد. البته لازم به ذکر است، مطالعات انجام شده حاکی از این است که رژیم های غذایی دارای ویتامین C به اندازه شیاف های حاوی این ویتامین کارآمد نیستند. شما میتوانید جهت استفاده از این درمان دارویی با پزشکتان مشورت کنید.

رژیم غذایی برای خوشبو شدن واژن

ماست: ماست طبیعی غنی از لاکتوباسیلوس است و اگر روزانه خورده شود اسیدیته واژن را متعادل کرده و به بهبود خوشبو شدن واژن کمک میکند. البته به یاد داشته باشید ماست باید فاقد چربی و فاقد قند اضافی باشد.

میوه ها و سبزیجات: کرفس، آناناس، آب زغال اخته، انگور قرمز، هندوانه، توت فرنگی را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.

غذا های شیرین: مصرف عسل و بادام به خوشبو شدن واژن کمک مینمایند.

از خوردن بیش از اندازه مواد غذایی تند مانند مارچوبه و پیاز که ممکن است بوی تند ایجاد کنند بپرهیزید.

روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم هاروش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

واژن خانم ها نباید بوی بد بدهد

چرا واژن بوی ماهی میدهد؟

هنگامی که ما در مورد خوشبو شدن واژن صحبت میکنیم، در واقع باید روی لب های بیرونی واژن تمرکز کنیم. واژن در داخل، یک لوله طولانی است که دهانه رحم را به فضای بیرونی متصل میکند. اما بو، طعم و مزه واژن همگی تحت تاثیر بافت های بیرونی واژن شامل: کلیتوریس، لب های واژن و … هستند. بو دادن واژن کاملا طبیعی است، چرا که این ناحیه از بدن دارای ترکیبی از مایع واژن (ضروری برای نفوذ و ایجاد یک محیط سالم تناسلی)، باکتری های واژینال و هم چنین غدد ترشح کننده هورمونی به نام فرومون است که در ایجاد این بو موثر هستند و در واقع با ترشح این بو در جذب شریک جنسی به شما کمک میکنند.

روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم هاروش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

Vaginal Infection: Ask the Doctor

اما بوی ساطع شده از واژن باید نسبتا خنثی باشد (یعنی نه خیلی تند و نه خیلی زننده). پس به یاد داشته باشید خوشبو شدن واژن به معنای بهبود بوی طبیعی واژن است نه تغییر یا از بین بردن آن. بوی طبیعی واژن هر شخصی نسبت به شخص دیگر میتواند متفاوت باشد. اما اغلب افراد، بویی شبیه به شیر ترش شده و یا نمک را برای آن عنوان میکنند؛ بنابراین به یاد داشته باشید گزارش چنین بویی به معنای وجود مشکل سلامتی در ناحیه واژینال بدن شما نیست بلکه بوی طبیعی واژن به شمار میرود.

لباس زیر و شلوار های ساخته شده با الیاف مصنوعی نپوشید. تا حد امکان از لباس زیر هایی با الیاف نخ و پنبه استفاده کنید، از پوشیدن لباس های زیر با جنس الیاف مصنوعی مانند نایلون و هم چنین شلوار های جین خودداری کنید. چرا که ممکن است زیباتر به نظر برسند، اما در افزایش میزان تعریق و به دنبال آن تغییر اسیدیته محیط واژن و رشد باکتری های اسیدی و در نتیجه افزایش بوی بد واژن موثر هستند.

همیشه حین استفاده از دستمال کاغذی از حرکت جلو به عقب (از ناحیه واژینال به سمت مقعد) استفاده کنید و احتمال انتقال و پخش باکتری های ناحیه مقعدی به سمت نواحی تناسلی را بدین ترتیب کاهش دهید.در زمان قاعدگی نوار بهداشتی و تامپون ها ی مورد استفاده را در فواصل چند ساعته تعویض کنید، حتی اگر فکر میکنید به این کار نیازی نیست. این کار به جلوگیری از رشد باکتری ها در ناحیه واژینال کمک شایانی میکند.

سعی کنید برای خشک نگه داشتن محیط واژینال پس از دست شویی از دستمال مرطوب های مختص کودکان استفاده کنید. این محصولات نسبت به دستمال توالت های معمول پاک کننده های مناسب تری هستند و هم چنین حساسیت های پوستی کمتری در مقایسه با دستمال توالت ایجاد میکنند.

روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم هاروش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

از سرکه سیب استفاده کنید. این ماده برای متعادل سازی اسیدیته واژن بسیار مفید بوده و هم چنین یک ماده آنتی باکتریال قوی به شمار میرود. برای خوشبو کردن واژن میتوانید از این ماده حین حمام گرفتن استفاده کنید.برای شست و شوی واژن از آب ولرم استفاده کنید و در صورت استفاده از صابون به یاد داشته باشید از صابون های معطر استفاده نکنید.
هر روز لباس زیرتان را عوض کنید.

درمان گیاهی خوشبو شدن واژن

باید یادآور شد که بوی واژن در صورتی که نظافت شخصی را رعایت کنید چیزی طبیعی ایست و نیاز به نگرانی ندارد. فقط در صورتی که موارد زیر را مشاهده کردید نیاز هست که به سرعت به پزشک مراجعه فرمایید و آن را جدی بگیرید:

بوی ماهیانه تند: اگر به صورت دوره ای احساس کردید بوی واژن تغییر کرده است آن را جدی بگیرید، زیرا میتواند دلیلی بر وجود واژینوس باکتریایی باشد.

روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم هاروش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

تغییر در رنگ ترشحات: تغییر رنگ به خاکستری و غلیظ شدن بیش از حد ترشحات واژینال میتواند نشانه ای از وجود عفونت های واژینال باشد. ترشح سبز و یا زرد رنگ نیز نشانی از تریکوموناس میباشد.

درد شکمی: درد در ناحیه لگن یا شکم همراه با تغییر بوی واژن میتواند نشانه ای از وجود عفونت های کلامیدیایی و گونوره باشد.

تاول های سفید و یا قرمز رنگ: این تاول ها میتوانند نشانه تبخال تناسلی باشند.

از بخور واژن پرهیز کنید! بخور واژینال ممکن است احساس خوبی داشته باشد، زیرا ناحیه واژینال پر از گیرنده های عصبی است و گرما میتواند جریان خون را در این مناطق افزایش داده و باعث تحریک شود. با این حال بخور ممکن است باعث سوختگی در ناحیه واژینال شده و محیط واژن را برای دریافت عفونت های واژینال مستعدتر کند.

از روان کننده های بهداشتی استفاده کنید! حین رابطه جنسی برای افزایش رطوبت ناحیه واژینال تنها از روان کننده های بهداشتی و مجاز استفاده کنید.از درمان های خانگی بپرهیزید! برخی بانوان برای تغییر و خوشبو شدن واژن از موادی مانند شکر داخل واژن استفاده میکنند. استفاده از هر نوع ماده ای فاقد تجویز پزشک به تغییر اسیدیته واژن و ایجاد عفونت میانجامد.

روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم هاروش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

از دوش های واژینال بپرهیزید! به یاد داشته باشید در شست و شوی طبیعی با آب بعد از ادرار، ناحیه واژن به خوبی شسته میشود؛ بنابراین از شست و شوی داخل واژن بپرهیزید؛ چون این کار باعث از بین رفتن باکتری های سالم واژینال شده و احتمال عفونت، خارش و تحریک را افزایش میدهد.

خوشبو شدن واژن نیازمند انجام کارهایی است که در بالا توضیح داده شد اگر به دنبال خوشبو شدن واژن هستید بهتر است ابتدا نظافت را به خوبی رعایت کنید و برای خوشبو شدن واژن از این مقاله سماتک کمک بگیرید.

.

منبع : niksho.com