آکاایران: خوردن همه میوه ها در دوران بارداری، برای سلامت خود مادر و فرزند داخل رحم او بسیار مفید است. اما، نکته بسیار مهم این است که زنان حامله باید بدانند که چه نوع میوه ای را و به چه اندازه ای در طی دوران بارداری خود مصرف کنند، چون بسیاری از زنان در دوران بارداری خود، ولع زیادی برای مصرف میوه خاص از خود تلاش می کنند. مثلا، آمارها نشان می دهد که اکثر زنان باردار ولع زیادی به مصرف گرمک در دوران بارداری خود دارند! اگر شما هم یکی از این افراد هستید، خواندن مقاله زیر را از دست ندهید، چون با دانستند اطلاعات کافی در ابن مورد، می توانید با خیال راحت این میوه را مصرف کرده و از دوران بارداری خود لذت ببرید.

گرمک از میوه های فصلی بوده و خوردن آن در هر زمان بسیار لذت بخش است. همچنین، مصرف این میوه برای زنان باردار و فرزند داخل رحم آن ها بسیار مفید بوده و بیشترین مقدار مواد مغذی را در زمانی که برخی از غذاها به جوانه های چشایی آن ها خوش آیند نباشد، به بدن این افراد خواهد رساند. علاوه بر این موارد، کالری و ارزش بالای غذایی موجود در میوه گرمک برای تامین نیاز خود شما و فرزند داخل رحمتان بسیار مفید است. در واقع، گرمک یکی از میوه هایی است که مصرف آن، رشد و توسعه مناسب جنین داخل رحم مادر باردار را تضمین می کند.

فواید خوردن گرمک در دوران بارداری برای مادر:

در ادامه این مقاله، برخی از منافع حیاتی خوردن گرمک در دوران بارداری زنان بیان شده است، که عبارتند از:
• رهایی زنان حامله از مشکل سوزش سر دل با خوردن گرمک در دوران بارداری.
• از بین رفتن احساس تهوع و ویار صبحگاهی با خوردن گرمک در دوران بارداری.
• به دلیل این که میوه گرمک دارای آب زیادی است، پس مصرف آن می تواند بدن زن باردار را هیدراته نگه دارد.
• نکته مهم دیگر، فیبر بالای موجود در میوه گرمک است. به همین دلیل، مصرف این میوه در دوران بارداری با مشکل یبوست و سوء هاضمه در زنان حامله مبارزه خواهد کرد.
• مشکل فشار خون در زنان حامله، به خصوص در شرایطی که نوسان زیادی دارد، با خوردن گرمک در دوران بارداری تنظیم خواهد شد.
• در نهایت، یادتان باشد که مصرف این میوه عفونت های جزئی موجود در بدن زنان باردار مانند تب و سرما خوردگی را از بین می برد.

1. محکم شدن استخوانهای جنین با خوردن گرمک در دوران بارداری :

وجود مقداری کلسیم در میوه گرمک کمک می کند تا ساختار استخوا ن ها و دندان های جنین داخل رحم مادر محکم شود. در واقع، مصرف کلسیم در دوران بارداری برای خود مادر و فرزند داخل رحم او بسیار مهم بوده و سلامت هر دو نفر آن ها را تضمین می کند.

2. خوردن گرمک در بارداری و زایمان طبیعی آسانتر :

مصرف فسفر در دوران بارداری برای انقباض عضلات بدن در طول انجام روند زایمان طبیعی بسیار مفید است. همچنین، مصرف این عنصر از لخته شدن خون در بدن مادران باردار جلوگیری کرده و عملکرد کلیه، هدایت عصبی، ترمیم بافت ها و عملکرد قلب این افراد را بهبود می بخشد.

3. بهبود رشد جنین با خوردن گرمک در بارداری:

آهن موجود در میوه گرمک به زنان حامله کمک می کند تا هموگلوبین خون را در میزان مناسبی حفظ کنند. همچنین، خوردن گرمک در دوران بارداری کمک می کند تا تولید سلول های قرمز خون افزایش یافته و از بروز کم خونی در بدن زنان حامله جلوگیری شود. علاوه بر آن، مصرف خریزه در دوران بارداری زنان باعث می شود تا جریان خون از طریق حفره های رحمی همراه با اکسیژن فراوان به جنین داخل رحم برسد و رشد او را بهبود بخشد.

4. تکمیل سیستم ایمنی جنین با خوردن گرمک در بارداری:

ویتامین C موجود در میوه گرمک به بدن زنان حامله کمک می کند تا با انواع عفونت های جزئی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه کند. علاوه بر آن، این ویتامین برای رشد جنین و تشکیل سیستم ایمنی سالم در بدن او ضروری است.

5. جلوگیری از نقص هنگام تولد با خوردن گرمک در بارداری :

حتما می دانید که وجود ویتامین A کافی در بدن زنان باردار، برای رشد جنین داخل رحم آن ها، توسعه عملکرد شناختی او و دفع هر گونه نقص هنگام تولد بسیار ضروری است. همچنین، فراموش نکنید که مصرف این ویتامین به رشد و توسعه قلب، ریه ها، کلیه ها، چشم ها و استخوان های جنین داخل رحم مادر باردار هم کمک شایانی می کند.

6. با خوردن گرمک در بارداری حالت تهوعتان را کاهش دهید:

تیامین و یا ویتامین B1 جزء فعالی از سری ویتامین های ب 12 است، که مصرف آن روند شکل گیری سالم سیستم عصبی مرکزی جنین را بهبود بخشیده و به او در مبارزه با مسائل مختلف قبل از تولد کمک می کند. همچنین، مصرف این ویتامین در دوران بارداری به کنترل حس حالت تهوع در زنان حامله کمک کرده و ویار صبحگاهی را در طول سه ماهه اول از دوران بارداری کاهش خواهد داد. پس از زایمان هم مصرف این میوه می تواند کیفیت شیر مادر را بهبود بخشد.

7. وجود ضد انعقادها در میوه گرمک مفید برای مادران باردار:

وجود ضد انعقادها در میوه گرمک به عنوان رقیق کننده خون زنان باردار عمل کرده و از لخته خون در بدن این افراد در طی کل دوران بارداری جلوگیری می کند. همانطور که می دانید لخته شدن خون در بدن انسان خطر ابتلا به انسداد عروق خونی، حمله قلبی و حتی سکته مغزی را افزایش می دهد. بنابراین، می توان ادعا کرد که خوردن گرمک در دوران بارداری می تواند از بروز این مشکلات در بدن مادران باردار جلوگیری کند، زیرا این ماده غذایی دارای مقدار بالایی از مواد ضد انعقاد خون می باشد.

8. کاروتنوئیدهای موجود در میوه گرمک و مبارزه با سرطان:

کاروتنوئیدهای موجود در میوه گرمک باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مادر و جنین داخل رحم او شده و در مبارزه با شرایط تهدیدکننده زندگی مانند سرطان به آن ها کمک خواهد کرد. همچنین، فراموش نکنید که میزان کاروتنوئید موجود میوه ها و سبزیجات بسیار بالا است. میوه گرمک هم دارای بتاکاروتن و لیکوپن، دو نوع کاروتنوئید بسیار ضروری برای بدن انسان، به ویزه زنان باردار است.
با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله، خوردن گرمک در دوران بارداری می تواند سلامت مادر و جنین داخل رحم او را تضمین کند. این میوه را می توان به شکل خرد شده، سالاد، پودینگ ها و کوکتل های شیری مصرف کرد، که بسیار هم لذت بخش است. البته، دستورالعمل های جالب خانگی زیادی وجود دارد که اضافه کردن میوه گرمک را به رژیم غذایی زنان باردار را مهیا می کند.

اگر زیاد از گیاه خردل یا سس خردل استفاده میکنید خواندن خوردن خردل در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟ برای شما ضروری است.

.

منبع : mamanam.com