آکاایران: 5 عارضه خطرناک پره اکلامپسی بعد از زایمان

آکاایران: هنگامی که زنی مبتلا به بیماری پره اکلامپسی بعد از زایمان می شود، عوارض مختلف بهداشت ناشی از این بیماری می تواند سلامت او را تحت تاثیر خود قرار داده و نتایج جبران ناپذیری را در بدنش به وجود آورد. در ادامه این مقاله، به برخی از عوارض ناشی از بیماری پره اکلامپسی بعد از زایمان در بدن مادران زائو اشاره شده است که عبارتند از:

1. بروز اکلامپسی بعد از زایمان در بدن زنان زائو:

از مهم ترین عوارض بیماری پره اکلامپسی بعد از زایمان در بدن مادران زائو، مبتلا شدن این افراد به بیماری اکلامپسی است. اکلامپسی بعد از زایمان در بین زنان یک بیماری جدی تلقی می شود که در این بیماری هم تمام نشانه ها و عوارض ناشی از بیماری پره اکلامپسی بعد از زایمان در بدن فرد بیمار بروز کرده و حالت تشنج نیز به این علائم اضافه می گردد. اگر شما از بیماری اکلامپسی بعد از زایمان رنج می برید، این بیماری می تواند باعث آسیب رسیدن دائمی به بسیاری از اندام های حیاتی بدن شما شود. در واقع، می توان ادعا کرد که در بیماری اکلامپسی بعد از زایمان، زنان در معرض خطر صدمه دائمی به مغز، کلیه ها و همچنین کبد قرار دارند. همچنین، اگر بیماری اکلامپسی بعد از زایمان به درستی و در مراحل اولیه درمان نشود، می تواند منجر به کما رفتن مادر زائو هم گردد. در موارد شدیدتر ، این حالت می تواند به مرگ بیمار هم منجر شود.

برای جلوگیری از این بیماری خطرناک حتما باید علائم آن را بدانید پس حتما علائم پره اکلامپسی بعد از زایمان را حتما باید بدانید را بخوانید.

2. بالا بودن احتمال سکته مغزی در زنان مبتلا به بیماری پره اکلامپسی:

گاهی اوقات، در بدن زنان مبتلا به بیماری پره اکلامپسی، جریان خون به سمت مغز مختل شده و یا حرکت شدید جریان خون باعث سکته کردن فرد بیمار خواهد شد. در واقع، در چنین مواردی بدن بیمار با از دست دادن یک منبع مهم اکسیژن و مواد غذایی به مغز خود روبرو شده و ممکن است سکته مغزی بکند. همچنین، یادتان باشد که اگر زنی بعد از انجام زایمان، به دلیل ابتلا به بیماری پره اکلامپسی، دچار سکته مغزی شد، یک وضعیت اضطراری برای او تلقی شده و نیاز به انجام مراقبت های یک تیم پزشکی مجرب، در اسرع وقت دارد، چون اگر این مشکل بلافاصله درمان نشود، سکته مغزی می تواند باعث کما رفتن بیمار زائو شده و مرگ او را به دنبال داشته باشد.

3. بروز ادم ریوی ناشی از ابتلا به بیماری پره اکلامپسی بعد از زایمان:

ادم ریوی که بعد از انجام زایمان در زنان زائو رخ می دهد یک بیماری جدی تلقی می شود، چون می تواند سبب مرگ بیمار شود. این اتفاق زمانی خواهد افتاد که مایع اضافی در ریه های بیمار مبتلا به پره اکلامپسی انباشته شود.

4. بروز بیماری سندرم HELLP در بدن زنان مبتلا به بیماری پره اکلامپسی بعد از زایمان:

لازم است بدانید که سندرم HELLP که بعد از تولد نوزادان در بدن زنان زائو بروز می کند، یک بیماری جدی تلقی شده و با عنوان همولیز (که در آن سلول های قرمز خون موجود در بدن از بین می رود) شناخته می شود. این افراد معمولا با افزایش آنزیم های کبدی در بدن خود مواجه شده و تعداد پلاکت ها هم در خون این افراد به شدت کاهش می یابد. فراموش نکنید که این نوع سندرم یک بیماری کشنده بوده و می تواند به مرگ بیمار منجر شود.

5. بروز ترومبوآمبولی در بدن زنان مبتلا به بیماری پره اکلامپسی بعد از زایمان:

ترومبوآمبولی به وضعیتی در زنان مبتلا به بیماری پره اکلامپسی اشاره دارد، که در آن رگ های خونی بیمار مسدود می شود. این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که یک تکه لخته خون در هنگام جریان یافتن به بخشی از بدن و یا عروق خونی که مسدود می باشد، برسد. به عنوان یک خانم جوان و بی تجربه به خاطر داشته باشید که ترومبوآمبولی یک وضعیت بحرانی در بدن زنان زائو بوده و باید با عنوان وضعیت پزشکی درمان شود.

 لطفا برای حفظ سلامتی خودتان 5 علت بروز پره اکلامپسی بعد از زایمان را حتما بخوانید.

.

منبع : mamanam.com