آکاایران: خطرات بارداری دوقلویی

آکاایران: در حین بارداری دوقلوها چه احساسی خواهید داشت؟

این که متوجه شوید باردار دوقلوها هستید، می تواند کاملا شوکه آور باشد اما درک این مساله کمی زمان می برد، ممکن است راجع به نگهداری هم زمان دو فرزند در آن واحد یا مشکلات ناشی از این مساله در زمان بارداری و زایمان نگران باشید.
در بارداری دوقلویی ، با بزرگ شدن نوزادتان احتمالا زودتر خسته شده و به استراحت بیشتری نیاز خواهید داشت، شما نسبت به بارداری های تک نوزاده وزن بیشتری را تحمل خواهید کرد و این امر گاهی اوقات می تواند شما را خسته کند.
دانستن اطلاعات لازم درباره مراقبت های بارداری دوقلویی می تواند از این نگرانی ها بکاهد، در این موارد نسبت به زمانی که یک نوزاد داشته باشید کنترل و اسکن منظم بیشتری به شما توصیه می شود، این اقدامات برای زیر نظر گرفتن سلامت نوزادتان است.
توجه داشته باشید که اکثر مادرانی که بارداری دوقلویی دارند، نوزادان سالمی را متولد خواهند کرد و مشکلات ناشی از آن تقریبا نادر است، در موارد بارداری دوقلویی عمل سزارین معمول تر است اما با این وجود هنوز هم بعضی از زنان زایمان طبیعی را ترجیح می دهند.
مادرهایی که دوقلو به دنیا می آورند احتمال ابتلا به ناراحتی و افسردگی در زمان بارداری و بعد از زایمان بیشتر خواهد بود، بخشی از آن می تواند به علت نگرانی درباره افزایش خطرهای احتمالی باشد، اما این به معنی نیست که این اتفاقات برای شما پیش نمی آید، رفتن به کلاس های مخصوص بارداری دوقلوزایی یا کلاس های والدینی به آماده شدن شما کمک خواهد کرد.
برای به دست آوردن انرژی مورد نیاز در طی و بعد از بارداری، سعی کنید غذاهای سالم بخورید و ورزش ملایم انجام دهید، اما قبل از شروع برنامه ورزشی نوین با ماما یا پزشک خود مشورت کنید.

 بارداری دوقلوها

آیا علائم بارداری دوقلویی شدیدتر است؟

اگر بارداری دوقلویی دارید ممکن است از برخی دردها یا نشانه های معمول بارداری رنج ببرید، اما این حالت همیشه اتفاق نمی افتد. تهوع و استفراغ از عوارض بارداری دوقلوها هستند، سطح هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) در این موارد بالاتر خواهد بود که استفراغ صبحگاهی را در پی خواهد داشت.
در مراحل اولیه بارداری سطح بالای هورمون پروژسترون احساس تنگی نفس به شما می دهد، از طرفی دوقلوها به دیافراگم فشار وارد آورده و می توانند تنگی نفس را تشدید کنند، احتمال تنگی نفس، سوزش قلب، سوء هضم و نفخ و باد کردن نیز در بارداری دوقلو بیشتر است. در ادامه بارداری فشار بیشتری روی عضلات شما وارد شده چرا که وزن اضافی را تحمل می کنید که این می تواند منجر به مشکل کمردرد شود.

فیلم لقاح چند قلویی

.

منبع : mamanam.com