آکاایران: دوران بارداری با تغییرات هورمونی خود، هر زن حامله ای را در چنگال گرسنگی و میل شدید به مصرف غذاهای عجیب و غریب گرفتار می کند. در واقع، این دوره زمانی است که زنان با فکر به غذاهای خوشمزه، ترشح بزاق و بوهای خوب حساس شده و جوانه های چشایی آن ها به صورت تمام وقت به سمت خوردن گرایش پیدا می کند.
همانطور که می دانید عصاره وانیل یک افزودنی خوشمزه برای تهیه هر گونه غذایی است که برخی از زنان حامله ولع زیادی برای مصرف این ماده در طی دوران بارداری خود پیدا می کنند. لازم است چنین افرادی مقاله زیر را با دقت زیاد بخوانند، چون در ادامه این مقاله در مورد ایمنی استفاده از عصاره وانیل در دوران بارداری زنان، به صورت مفصل صحبت شده است.

آنچه باید درباره مصرف وانیل در دوران بارداری بدانید :

همان گونه که از نام این ماده پیدا است، اسانس وانیل عصاره دانه های وانیل بوده و ترکیب آن با نام "وانیلین" شناخته می شود. برای تهیه عصاره این محصول، دانه های وانیل را تحت فرایندی نفوذی با الکل (عمدتا متیل الکل) و آب ترکیب کرده و برای تهیه عصاره وانیل خالص آماده می کنند. جالب است بدانید که در این فرایند، مایع محلول از طریق یک محیط متخلخل تصفیه شده و عصاره وانیل خالص که حاوی مقدار کمی الکل است، به دست می آید.البته در ایران عصاره وانیل خیلی کم استفاده میشود.

آیا استفاده از اسانس وانیل برای زنان باردار امن است؟

مصرف عصاره وانیل در دوران حاملگی بی خطر است! در واقع، مصرف مقدار کمی از عصاره وانیل چیزی نیست که سلامت مادر و جنین داخل رحم او را تحت تاثیر خود قرار دهد. پس، می توان ادعا کرد که اگر زنان حامله مقدار مصرف عصاره وانیل را در رژیم غذایی خود تنظیم کرده و آن را به مقدار مناسبی مصرف کنند، می توانند از داشتن یک دوره بارداری شاد و سالم لذت ببرند. به همین دلیل، زنان حامله باید تنها مقدار بسیار کمی از عصاره وانیل را برای تهیه غذاهای روزانه خود به مواد غذایی اضافه کنند، چون مصرف بیش از حد این عصاره ممکن است باعث بروز عوارض و مشکلات جدی در بدن این افرادر شود. به دلیل این که پیشگیری بهتر از درمان است! بنابراین زنان باردار باید مطمئن شوند که مقدار مناسبی از عصاره وانیل را در وعده های غذایی خود استفاده می کنند.

فواید مصرف عصاره وانیل در دوران بارداری:

عصاره وانیل علاوه بر این که طعم و بوی جالبی دارد، دارای خواص درمانی بسیاری است. برخی از مهم ترین این فواید عبارتند از:

1.خاصیت آنتی اکسیدانی وانیل و دفع مواد سمی در دوران بارداری:

به عنوان یک خانم باردار به یاد داشته باشید که عصاره وانیل، وانیلیک اسید و یا وانیلین به عنوان آنتی اکسیدان در بدن انسان، به ویژه مادران باردار عمل کرده و با رادیکال های آزاد و دیگر مواد سمی که برای سلامتی خود مادر . فرزند داخل رحم او مضر هستند، مبارزه می کند. در واقع، مصرف آنتی اکسیدان های موجود در وانیلین به خانم های باردار کمک می کند تا ضایعات سمی را از بدن خود و جنین داخل رحمشان دفع کنند. امروزه، این ماده به عنوان مکمل غذایی و یا دارو به راحتی در دسترس همگان بوده و استفاده از آن بسیار آسان است. نتایج برخی از مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده است که وانیل فرآوری نشده حاوی آنتی اکسیدان بالایی می باشد که البته میزان آن در وانیل خالص، به غلظت عصاره ماده بستگی دارد.

2. خواص ضد التهابی و محافظت از کبد،از خواص وانیل در دوران بارداری:

در حال حاضر، بیشتر مردم از وانیلین و یا عصاره وانیل به خاطر بوی آن استفاده می کنند. اما، به عنوان یک خانم جوان و بی تجربه به خاطر داشته باشید که عصاره وانیل دارای خواص ضد التهابی بوده و به محافظت از کبد مادران باردار کمک کرده و انواع التهاب ها را در بدن این افراد از بین می برد.

3. مصرف عصاره وانیل باعث کاهش کلسترول خون مادران باردار خواهد شد:

اگر به عنوان یک زن حامله با مشکل کلسترول بالا در خون خود روبرو هستید، بدانید که مصرف عصاره ایده خوبی برای درمان این مشکل شما خواهد بود. با توجه به آزمایشات انجام شده بر روی موش ها و مطالعات انجام گرفته در مه سال 2013 در "مجله تجربی - زیست شناسی هند "، مصرف عصاره وانیل باعث کاهش سطح کلسترول خون در بدن زنان باردار می شود. در این آزمایش، محققان مدتی موش ها را با مواد غذایی حاوی سطح بالایی از چربی تغذیه کردند. اما، هنگامی که آن ها در مواد غذایی موش ها، عصاره وانیل را نیز استفاده نمودند، سطح کلسترول خون آن ها کاهش شدیدی یافت کرد.

مضرات استفاده از اسانس وانیل در دوران بارداری :

در حالی که عصاره وانیل دارای خواص درمانی بسیاری است و مصرف آن در دوران بارداری می تواند برای زنان حامله بسیار مفید باشد، اما در برخی موارد هم استفاده افراطی از این ماده اثرات جانبی مضری در بدن مادر باردار و فرزند داخل رحم او ایجاد می کند. این موارد عبارتند از:
اگر زنی باردار باشد، نباید عصاره وانیل را به میزان زیادی مصرف کند، زیرا مصرف بیش از حد این ماده غذایی می تواند باعث بروز آلرژی در بدن خود مادر باردار و فرزند داخل رحم او شود. همچنین، در زمان مصرف این ماده غذایی اطمینان حاصل کنید که عصاره وانیل از دانه های وانیل خالص تهیه شده باشد، چون مصرف عصاره وانیل مکزیکی باکومارین برای سلامتی شما و فرزندتان بسیار مضر خواهد بود. جالب است بدانید که مصرف عصاره وانیل مکزیکی باکومارین در ایالات متحده ممنوع می باشد. به نظر می رسد که عصاره وانیل مکزیکی نسبت به وانیل معمولی دارای بو و طعم غلیظی است و به راحتی در دسترس عموم قرار می گیرد، اما فراموش نکنید که مصرف آن می تواند منجر به بروز عوارض جدی مانند نازک شدن رگ های خونی در بدن زنان باردار شود.

 اگر عاشق خوردن ژله هستیید و اکنون هم باردارید، بهتر است خوردن ژله در بارداری برای جنین ضرر دارد؟ را حتما بخوانید.

.

منبع : mamanam.com