آکاایران: روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

bxs1

انواع پرده بکارت

درنظر داشته باشید که هیچ پرده بکارتی دقیقا شبیه دیگری نیست. اندازه و شکل ان از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

 پرده بکارت حلقوی: به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.

پرده بکارت ارتجاعی: انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و هنگام نخستین رابطه زناشویی پاره نمیشود یا بطور جزئی پاره می شود و هیچ خون ریزی ای ندارد.

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای: یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

 پرده بکارت غربالی «سوراخ سوراخ»: بطور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح ان سوراخ سوراخ است.

 پرده بکارت شاخه دار: اغلب به صورت کنگره ای و دارای اضلاعی از شکاف در طرفین است.

پرده فاقد سوراخ یا بسته: گاهی در دخترانی که به سن بلوغ میرسند، پرده بسته است و خون قاعدگی پشت ان جمع می شود و نمیتواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد خواهد شد، آن گونه افراد باید به پزشک مراجعه کنند تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، این مشکل برطرف شود.

پرده بکارت کنگره ای: کمیاب است و کمتر وجوددارد.

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

پارگی پرده بکارت

رشته های عصبی در پرده کم هستند و بهمین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی ان طبق معمول فاقد درد است. عمل پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی موجود نیست، انجام شود.

بنابر این نزدیکی در نخستین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود. خانم ها بهتر است قبل از نزدیکی برای آگاهی از نوع پرده شان به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.

ممکن است در برخی موارد پرده بسیار ضخیم باشد که برای پاره کردن ان؛ کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد هنگام ارتباط جنسی پیش گیری شود. این شیوه را بریدن پرده می نامند.

طی نخستین نزدیکی، پرده بکارت در چند جا پاره و به چند قطعه تقسیم می شود. غالبا تا زمانی که زن، نوزادی بدنیا بیاورد باقی مانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

درصورت تنگی دهانه واژن، بهتر است از کرم و ژله ای تسهیل کننده یا اسپری بی حس کننده استفاده کرد. ضمن اینکه تحریک زن و خروج ترشحات از دهانه واژن، موجب نرم شدن دهانه واژن و آسانی ارتباط جنسی می شود.

گاهی پرده بکارت با یک یا دو بار نزدیکی کاملا پاره نمی شود و هر دفعه قسمتی از ان پاره می شود و کمی خون ریزی می کند. فاقد پارگی پرده، اسپرم ریخته شده روی ان می تواند موجب بارداری شود، زیرا اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کند و بطرف تخمک زن برود و باعث بارداری شود.

دراین موارد زن با پرده سالم باردار می شود. ورزش هایی مانند سوارکاری، دو، پرش و شنا هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمیشوند مگر اینکه وی طی حادثه ای ودر هنگام بازی، سقوط کند ودر همان زمان جسمی نوک تیز به پرده اصابت کند و موجب پارگی ان شود.

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

bxs2

هایمن«Hymen» یا همان پرده بکارت، غشایی است که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. «هایمن» لغتی یونانی است به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان گرفته شده است. 

یونانیان باستان از این لغت برای انواع پرده ها از جمله پرده ای که قلب را احاطه می کند «پریکارد»؛ استفاده می کردند، اما با گذشت زمان، کاربرد ان به پرده بکارت محدود شد.

اگر این پرده اصلا سوراخ نداشته و بطور کامل واژن را بسته باشد، خون قاعدگی در پشت ان تجمع می یابد ودر رحم انباشته می شود و بر اثر پس زده شدن به داخل حفره صفاقی میتواند سبب بیماری اندومتریوز و نازایی شود که این مورد بسیار نادر است.

bxs3

تعداد زیادی از مردان نمی توانند تشخیص بدهند که آیا همسرشان باکره هست یا خیر. متاسفانه برخی مردان تصور می کنند می توانند باکره بودن را تشخیص دهند که البته واقعیت ندارد!

عده ای از مردان به رفتار همسرشان دقت میکنند و سعی میکنند تشخیص دهند که آیا رفتارش مشابه یک دختر باکره هست یا خیر ولی باید بدانید که هیچکدام از این روشها 100% نیست.

اگر مردی مصمم است که تفات بین باکره و غیر باکره را تشخیص دهد باید چه کند؟

ممکن است نکاتی باشد که دراین مساله به او کمک نماید ولی باید بدانید که این نکات برای همه ی یکسان نیست و فقط ممکن است باعث شود سوء ظنتان بیشتر شود.

bxs4

آیا می توانید تفاوت یک دختر باکره از غیر باکره را تشخیص دهید؟ عکسهای نمی توانند همه ی داستان رابه شما بگویند ولی شاید رفتار فرد بتواند سرنخ هایی بشما بدهد. در ادامه چند نکته که می تواند تا حدودی شما را راهنمایی کند را بیان می کنیم:

bxs5

زنی که پرده بکارت داشته باشد قطعا باکره است یعنی هنوز تکه پوستی که واژن را پوشش می دهد دارد. با این حال به خاطر داشته باشید در تعداد زیادی از زنان پرده بکارت حتی فاقد این که رابطه جنسی دارا باشند پاره می شود.

ممکن است بدلیل ورزش، استفاده از تامپون tampon یا دلایل بیشمار دیگری پرده یک دختر باکره پاره شده باشد. همچنین باید بدانید که داشتن پرده بکارت سالم دریک زن به این معنی نیست که فعالیت جنسی نداشته است فقط به این معنی است که رابطه دخولی برقرار نکرده است.

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

bxs6

در اکثر موارد هیچگونه تفاوتی در نحوه عملکرد یک زن موجود نیست. تقریباً غیر ممکن است که بخواهید با نحوه راه رفتن، رفتار ؛ صحبت یا دلبری کردن یک زن باکره بودن وی را تشخیص دهید.

با این حال به محض این که یک زن به همراه شما وارد تخت خواب شود ممکن است با خجالت کشیدن، ترسیدن و نامطمئن بودن از کاری که میـــخواهد انجام دهد، عکس العملش در مورد لخت شدن به گونه ای که نشان دهد تا به حال در مقابل یک مرد لخت نبوده یا نیازمند راهنمایی های زیادی برای چیزهایی که شما دوست دارید باشد، می تواند باکره بودن خودرا نشان دهد.

از سویی دیگر برخی زنان وقتی برای نخستین بار با هر مردی باشند دقیقا همین رفتار را نشان می دهند، چه بار اولشان باشد چه نباشد. همچنین باید بدانید که عده ای از دختران باکره به قدری مشتاق تجربه این هیجان هستند و از قبل خودشان را آماده کرده اند که ممکن است تصور کنید تجربه قبلی داشته اند در حالیکه اینطور نیست و هر چه میدانند را درکتاب ها خوانده اند و یا در فیلم ها دیده اند.

bxs7

این مساله کاملا به زن وابسته است. یک زن باکره ممکن است واژن خیلی تنگ تری داشته باشد و ممکن است حین نخستین دخول کمی درد احساس کند. با این حال تعداد زیادی از زنان اگر به اندازه کافی تحریک نشده و آماده نباشند ممکن است در زمان رابطه جنسی احساس درد کنند حتی اگر چندمین بارشان باشد. یک زن باکره ممکن است برای رابطه جنسی یا لذت دادن بشما تردید داشته باشد ولی این رفتار ممکن است در زنان غیرباکره هم دیده شود.

عده ای از زنان باکره مدت زمان بیشتری برای صمیمی شدن با شریکشان نیاز دارند، از سوی دیگر زنانی هم که قبلا رابطه ای داشته اند ولی پایان بدی داشته هم اغلب مدت زمان بیشتری برای ایجاد صمیمیت با فرد نوین و انجام رابطه جنسی، زمان می گذارند تا از واقعی بودن احساسات رابطه مطمئن شوند.

برخی افراد به دنبال عکس هایی هستند تا در تشخیص باکره بودن یا نبودن یک زن به ان ها کمک کند به خصوص ممکن است توجهشان به سمت عکسهایی باشد که نشان می دهند پرده بکارت چیست و بدن زنی که هنوز رابطه نداشته باید به چه شکلی باشد.

درنظر داشته باشید که بدن هر زنی با زن دیگر متفاوت است بنابر این چیزی که در عکسها می بینید در واقعیت مشابهی ندارد و هیچ دلیلی بر باکره بودن یا نبودن شخص مقابلتان نیست.

پس چطور می توانید بگویید که یک زن باکره هست یا نیست؟ تفاوت بین یک زن باکره و غیر باکره در چیست؟ عکسهای نمی توانند کمکی بشما بنمایند، پس باید چه کنید؟

پاسخ نهایی این است که با خودش صحبت کنید. از او بپرسید باکره است یا خیر و حرفش را بپذیرید. هیچ راهی برای فهمیدن اصل واقعیت موجود نیست بنابر این باید به گفته خودش اکتفا کنید. و اگر نمیتوانید به حرفهایش اعتماد نمایید تصمیم به ادامه رابطه با خودتان است.

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

خون پرده بکارت

طبق معمول پس از پارگی پرده بکارت خون ریزی کم و بیش شدیدی ایجاد میشود. لازم است این خون را از خون قاعدگی تمییز دهیم. خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است بنابر این دیرتر لخته میشود و سلول های واژینال در ان بسیار زیاد است در حالیکه خون حاصل از پرده بکارت سریع تر لخته می شود و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است.

لبه های پارگی نوین در پرده بکارت طبق معمول مجروح و قرمز رنگ است و آثار خون لخته شده در ان مشاهده میشود. بعد از حدود یک هفته، لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دوهفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.

نکته مهم این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچوقت به هم جوش نمیخورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

تاکید می کنم پرده بکارت فقط و فقط بر اثر ضربه مستقیم به ان یا مقاربت پارگی پیدا می کند و جز ضربه مستقیم هیچ مورد دیگری باعث پارگی ان نمی شود.

عدم خون ریزی برخی از زنان در اولین رابطه جنسی

در حالتی که زن هنگام نزدیکی، آرام و فاقد تنش باشد، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس اسانی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، دخول به نرمی انجام می شود و به این ترتیب ممکن است زن در نخستین ارتباط خون ریزی نداشته باشد. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خون ریزی و درد خواهد داشت.

پاسخ به 3 پرسش رایج

درباره این مساله، پرسش ها و ابهامات زیادی بین مردم وجوددارد که از میان انها 3 پرسش زیر را می توان جزو شایع ترین ها دانست:

آیا ممکن است با یک بار مقاربت پرده بکارت از بین برود؟

بله، از آنجا که پرده بکارت دقیقا در مدخل ورودی واژن قرار دارد، طبق معمول طی نخستین مقاربت از بین می رود، حتی اگر مقاربت بطور کامل انجام نشده باشد.

آیا سقوط از ارتفاع می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟

خیر، سقوط از ارتفاع، بلند کردن جسم سنگین، کوهنوردی و موارد مشابه به هیچ وجه نمیتوانند باعث پارگی پرده بکارت شوند. البته ممکن است در اثر سقوط یا انجام کارهای سنگین مقداری خون ریزی از دستگاه تناسلی مشاهده شود که در هیچ کدام از موارد مربوط به پارگی پرده نیست فقط به خاطر فشار وارده بر رحم مکانیسمی مشابه قاعدگی دارد یعنی فشار به رحم باعث خون ریزی یا لکه بینی در فرد میشود. تاکید می کنم پرده بکارت فقط و فقط در اثر ضربه مستقیم به ان یا مقاربت پارگی پیدا میکند و جز ضربه مستقیم هیچ مورد دیگری باعث پارگی ان نمیشود.

خون ریزی در اثر پارگی پرده بکارت چه مقدار است؟

حداقلی برای خون ریزی دراین حالت نداریم. ممکن است در حد یک یا دو قطره باشد یا شاید هم بیشتر باشد ولی حداکثر به اندازه آغشته شدن یک شماره پوشک خواهد بودو چیزی که مسلم است این است که این خون ریزی نباید ادامه داشته باشد و طبق معمول در عرض یک یا دو دقیقه تمام میشود.

اگر در مواردی خون ریزی ادامه داشت احتمال پارگی های اطراف واژن مطرح میشود که دراین صورت حتماً باید ترمیم شود و این مسئله بیشتر زمانی اتفاق می افتد که مقاربت فاقد رضایت زن و با مقاومت وی و اصرار طرف مقابل انجام شود که دراین موارد باید پارگی واژن ترمیم شود.

در پایان تاکید میکنم که پرده بکارت ملاک مطمئنی برای تشخیص سلامت جنسی دختران نیست و انواعی از پرده بکارت وجوددارد که خون ریزی ایجاد نخواهد شد ودر این موارد بهتر است حتماً قبل از ازدواج به دکتر یا ماما مراجعه شده و برگه گواهی سلامت دریافت شود.

خودارضایی نیز می تواند باعث آسیب پرده بکارت شود. پرده بکارت بافتی بسیار حساس و نازک دارد که نسبت به کوچک ترین تحریک آسیب پذیر است.

اگرچه تحریکات کوچک و مختصر آسیب کامل به پرده بکارت نمیرساند ولی همین آسیب جزئی که برگشت ناپذیر و قابل تشخیص است نیز سبب حساس شدن میشود. احتمال پارگی پرده بکارت بر اثر خودتحریکی و پیامد های روانی ناشی از ان وجوددارد.

.

منبع : talab.org