آکاایران: مصرف سیب زمینی و ارتباط آن با دیابت بارداری | سیب زمینی و زنان باردار

<>
آکاایران: سیب زمینی و دیابت بارداری

تحقیقات نوین نشان می دهد ارتباط مستقیمی بین افزایش مصرف سیب زمینی قبل از بارداری و افزایش خطر ابتلا به دیابت حاملگی وجود دارد. خیلی از خانم های باردار قبل از بارداری خود روش تغذیه ای خاص خود را دارند ، اما برخی از این روش ها می تواند در نهایت موجب ابتلای زنان باردار به دیابت حاملگی شود. با سلامت دات لایف همراه باشید. 

سیب زمینی همچنین حاوی مقدارزیادی کالری و ترکیبات سالم ، از جمله سطح بالایی از ویتامین C و B6 ، تیامین ، فولات ، نیاسین ، ریبوفلاوین ، منیزیم ، آهن ، فسفر و روی است.

سیب زمینی سومین محصول پرمصرف پس از گندم و برنج است. در ایالات متحده ۳۵ درصد از زنان در سن باروری خود به صورت روزانه سیب زمینی مصرف می کنند.

راهنمای رژیم غذایی برای آمریکایی ها هنوز شامل سیب زمینی و گروه سبزیجات است که انگلستان آنها را در گروه مواد غذایی نشاسته می داند.

محققان از موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی در راکویل و دانشگاه هاروارد در بوستون تصمیم گرفتند تاثیر غذاهای گیاهی در دوران بارداری را مطالعه کنند.

داده ها از مطالعه پرستاران بهداشت۱۹۹۱-۲۰۰۱ گرفته شده است. شرکت کنندگان سابقه هیچ بیماری قبلی اعم از دیابت حاملگی یا بیماری های مزمن دیگری نداشتند.

رژیم های غذایی با پرسشنامه در ۴ سال مورد بررسی قرار گرفتند از بین خانم های باردار، ۸۵۴ نفردیابت بارداری گرفتند حتی پس از کنترل عواملی از جمله سن، سابقه خانوادگی، کیفیت رژیم غذایی به طور کامل، شاخص توده بدن و سابقه خانوادگی دیابت، مصرف سیب زمینی بالا قبل از بارداری با افزایش خطر ابتلا به دیابت حاملگی در ارتباط بود.

دیابت حاملگی یک نگرانی بزرگ است، نه تنها نتایج منفی دیابت را در بارداری افزایش می دهد بلکه خطرات بیماری های قلبی برای مادر و کودک نیز ممکن است رخ دهد.

این نتایج محققان را شگفت زده کرده است. بر خلاف دیگر سبزیجات، سیب زمینی حاوی مقدار زیادی نشاسته است، این نشاسته به سرعت و به آسانی دربدن جذب می شود.

در تحقیقات قبلی اثبات شده است که سیب زمینی غلظت گلوکز پلاسما، مقاومت به انسولین و خطر ابتلا به «دیابت نوع ۲» را افزایش می دهد.

محققان این مطالعه توصیه ساده ای برای به حداقل رساندن خطرات بالقوه مصرف بالای سیب زمینی بیان کردند، مصرف بالای سیب زمینی قبل از بارداری باید با سبزیجات دیگر، حبوبات و غلات کامل جایگزین شود.

bxs1

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف