آکاایران: آیا مکمل های بارداری مسبب حالت تهوع هستند؟

<>
آکاایران: آیا مکمل های بارداری مسبب حالت تهوع هستند؟

مکمل های بارداری ممکن است سبب ایجاد حالت تهوع شوند. بعضی زنان باردار به سختی می توانند بعضی مکمل های بارداری را تحمل کنند، به خصوص آن هایی که مقدار زیادی آهن در خود دارند.

کالج آمریکایی زنان و زایمان توصیه می کند که همه ی زنان باردار روزی ۲۷ میلی گرم آهن مصرف کنند، و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری (CDC) توصیه می کند همه ی زنان باردار هر روز مکمل هایی با ۳۰ میلی گرم آهن مصرف کنند. بعضی از ویتامین های بارداری حتی بیشتر از این هم آهن دارند، پس برچسب این محصولات را بخوانید.

شما همچنین می توانید ویتامین های بارداریتان را همراه با غذا یا درست قبل از خواب میل کنید. یا قرص را نصف کنید و هر قسمت را جداگانه مصرف کنید. اگر این پیشنهادات کمکی نکرد، از تجویزکننده داروهایتان بپرسید آیا امکان دارد در دوره ی سه ماهه اول بارداری مکمل های فاقد آهن مصرف کنید و به جای آن آهن مورد نیاز را از راه منابع غذایی تامین کنید یا خیر.

همچنین مطمئن شوید که ویتامین های بارداریتان شامل ویتامین B6 باشد. پژوهش ها تلاش می کنند که ویتامین B6 ممکن است به بهبود حالت تهوع در بعضی زنان باردار کمک کند.

اگر اصلا نمی توانید ویتامین های بارداری را بخورید، سعی کنید حتما به اندازه ی کافی فولیک اسید مصرف کنید. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری گزارش می دهد که مصرف فولیک اسید ( ترکیبی از فولات) در سه ماه قبل از بارداری و در طول سه ماهه اول باردار شدن، خطر نقص مادرزادی لوله عصبی را تا هفتاد درصد کاهش می دهد و امروزه توصیه می شود حتما این مکمل برای تمام زنانی که می خواهند باردار شوند، از سه ماه قبل از بارداری شروع شود.

دانشمندان توصیه می کنند پیش از بارداری روزانه ۴۰۰ میکروگرم و در زمان بارداری روزی ۶۰۰ میکروگرم اسید فولیک مصرف شود (این مقدار علاوه بر فولات موجود در غذاست که بدن شما به خوبی قادر به جذب آن نیست). مکمل بارداری شما باید حداقل این مقدار اسید فولیک را داشته باشد. بارداری آرام و زیبایی را برای شما آرزو می کنیم.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف