شما هم هر بار قرار است با ماشین به مسافرت بروید، درمانده می‌شوید که چطور بچه‌ها را در طول راه سرگرم کنید؟ خب، حق هم دارید! نشاندن وروجک‌ها در یک فضای کوچک و سربسته آن هم به‌مدت چند ساعت کار بسیار سختی است اما اگر سرگرم‌شان کنید و با آن‌ها بازی کنید، نه تنها غر و لند و شیطنت آن‌ها را تحمل نخواهید کرد بلکه راه طولانی سفر برای‌تان تبدیل به خاطره‌ای خوشایند می‌شود اما نکته این‌جاست که دقیقا در ماشین یادتان می‌رود باید از چه بازی‌هایی کمک بگیرید! پس این بازی‌ها را یک بار با ما مرور کنید.   این آهنگ چی بود؟

آهنگ یک برنامه کودک یا آواز را زمزمه کنید ولی کلمات آن را نخوانید. حالا از بقیه بخواهید حدس بزنند کدام آهنگ است. هر کی زودتر حدس زد! برنده است!   بازی با الفبا را بلد هستید؟

برای بچه‌هایی که خواندن الفبا را تازه یاد گرفته‌اند، این بازی بسیار دوست‌داشتنی است. شما باید از همه بخواهید برای خودشان یک حرف الفبا را انتخاب کنند. هر کس زودتر به یک تابلوی راهنمایی یا پلاک ماشین اشاره کرد، حرفی که دوست دارد را انتخاب کرده و بقیه باید حرف دیگری را برای خودشان انتخاب کنند. به محض رسیدن به حرف الفبای مخصوص خودتان، آن را بلند اعلام کنید! فرقی نمی‌کند روی پلاک ماشین‌های دیگر پیدایش کنید یا روی تابلوی راهنمایی یا تبلیغاتی کنار جاده.  حدس بزن من چی هستم؟

این همان بیست سوالی خودمان است! شما یک شیء، شخصیت، حیوان یا... را انتخاب می‌کنید و بعد از بچه‌ها می‌خواهید حدس بزنند شما چه هستید؟ بعد می‌توانید جاها را عوض کنید.  کی زودتر به حرف «ی» می‌رسه؟

اگر 2  فرزند دارید، این بازی الفبایی حسابی می‌تواند آن‌ها را سرگرم کند. یک سمت جاده را به کوچولوی اولی و سمت مقابل را به کودک دوم اختصاص دهید و از بچه‌ها بخواهید حرف نوشته شده روی پلاک ماشین‌ها را بخوانند اما باید حواس‌شان باشد که به ترتیب حروف الفبا عمل کنند. مثلا اگر یک ماشین با پلاک الف رد شد، باید صبر کنند تا ماشین دیگری با پلاک ب عبور کند و به همین ترتیب. هر کس زودتر به حرف «ی» برسد برنده است. فقط طوری وانمود کنید که شما جلو نشسته‌اید و حواس‌تان به حروف روی پلاک‌ها هست تا کسی تقلب نکند!  بازی و ریاضی

بازی‌های ساده‌ای مثل هپ، یک مرغ دارم یا شمارش حیواناتی که از کنار جاده رد می‌شوند هم به سرگرمی بچه‌ها کمک می‌کند و هم آن‌ها را با ریاضی آشتی می‌دهد. شما می‌توانید هر حیوان یا هر نوع درخت یا تابلوی راهنمایی را به یک نفر اختصاص دهید. در پایان کسی که عدد بیشتری دارد برنده است.,بازی‌های مسافرتی برای کودک شما بازی,مسافرت,کودکان,دنیای کودکانه


 حرف اول، حرف آخر

این بازی بی‌شباهت به اسم و فامیل نیست. یک زمینه را مشخص کنید. مثلا حیوانات یا غذاها. بعد تک‌تک اسم یک حیوان یا غذا را ببرید. نفر بعد باید با حرف آخر کلمه شما شروع کند. مثلا اگر شما بز را نام بردید، فرزندتان باید بگوید زنبور! البته برای بزرگ‌ترها مشاعره هم دقیقا همین شکلی اجرا می‌شود!  من دارم می‌رم خرید!

این بازی هم با الفبا سر و کار دارد. نفر اول این‌طور شروع می‌کند که «من دارم می‌رم خرید. می‌خوام آب معدنی بخرم.» نفر دوم باید چیزی را بگوید که با حرف «ب» شروع می‌شود اما باید حرف نفر قبلی را هم تکرار کند.

 مثلا «من دارم می‌رم خرید، می‌خوام آب‌معدنی بخرم با بستنی!» نفر بعد باید کلمه‌ای را با «پ» اضافه کند و بعد به همین ترتیب اما همه باید همه چیزهایی را که تا به حال گفته شده تکرار کنند.

نمونه دیگر این بازی به این صورت است که مامان با این جمله شروع می‌‌کند: «من می‌‌رم زرگری!» بابا در ادامه می‌گوید: «مامان می‌ره زرگری، منم می‌رم آهنگری.» نفر بعد باید بگوید: «مامان می‌ره زرگری، بابا می‌ره آهنگری، منم می‌رم شیشه‌گری.» نفر بعد باید به همین ترتیب ادامه بدهد و کلمه جدیدی بر همین وزن بگوید. ضمن این‌که کلمات بقیه را هم تکرار کند. کلماتی مثل ریخته‌گری، رفوگری، مسگری، درودگری، رفتگری و...