شهرزاد: از نظر فیزیکی، بین ۷ تا ۱۲ ماهگی سنی است که نوزاد شما تحرکش بیشتر از قبل می‌شود، می‌تواند به تنهایی بنشیند، خزیدن و چهار دست و پا رفتن را آغاز می‌کند، ایستادن و بلند شدن و بعد از آن راه رفتن را تمرین خواهد کرد و برداشتن اجسام از روی زمین را با دو انگشت شست و سبابه یاد می‌گیرد. پرت کردن، تکان دادن، پر و خالی کردن و کشیدن و هل دادن را هم تمرین می‌کند. از نظر توانایی‌های ذهنی، رفته رفته مفهوم پیدا و پنهان، پر و خالی و... را درک می‌کند و به بازی‌هایی که این مفهوم‌ها را در برمی‌گیرند، علاقه فراوانی نشان می‌دهد. بیرون ریختن کمد‌ها و کابینت‌ها و خالی کردن ظرف حبوبات و... از این سن شروع می‌شود و یک سرگرمی مفرح برای کودک است. مکانیسم‌های ساده مانند باز و بسته کردن و کشیدن و هل دادن، داخل و خارج بردن، پر و خالی کردن را به خوبی یاد می‌گیرد و این مکانیسم‌ها به یک جز اصلی از سرگرمی‌های روزانه او تبدیل می‌شوند. علاقه به کتاب‌های عکس‌دار در نوزادان از این سن شکوفا شده و از نگاه کردن به کتاب‌های تصویری یا آلبوم‌های عکس خانوادگی لذت می‌برند. در روابط اجتماعی، نوزاد غریبی کردن را در این سن شروع می‌کند، ممکن است از چهره‌های ناآشنا بترسد، تقلید بیشتری از اطرافیانش می‌کند و حالا که رابطه علت و معلولی را به خوبی درک کرده از بازی‌های تعاملی مانند دالی بازی بیش از پیش استقبال می‌کند.بازی‌های حرکتی

اسباب بازی‌های هل دادنی برای این سن نوزاد که در حال کشف مکانیسم‌های ساده مانند هل دادن و کشیدن است، انتخاب خوبی به نظر می‌رسند. این اسباب‌بازی‌ها فعلا نباید دسته داشته باشند چون نوزاد هنوز به خوبی قادر به ایستادن و هل دادن نیست. فرزند شما چه دختر باشد چه پسر، مطمئنا اسباب‌بازی‌های چرخ‌دار مانند ماشین یا حیواناتی که روی چرخ سوارند در این سن او را ساعت‌ها سرگرم نگه می‌دارند و او با دقت اسباب‌بازی را در دست خواهد گرفت و بار‌ها و بار‌ها با عقب و جلو کردن آن حرکتش را دنبال می‌کند. فراموش نکنید که فرزند شما حین این بازی‌ها در حال یاد گرفتن هم هست.

,بهترین اسباب بازی برای کودکان 7 تا 12 ماهه بهترین اسباب بازی,نوزادان,اسباب‌بازی‌,دنیای کودکانه

حدود قیمت: 55 هزار تومان

پای این گاو چرخ دارد و کودک شما از راه بردن این گاو بامزه روی زمین لذت خواهد برد. این اسباب‌بازی اصلا تیزی ندارد و به هیچ‌وجه به کودک شما آسیب نمی‌رساند. با فشار دادن این گوجه‌فرنگی فسقلی روی گاو، صدایی درمی‌آید که کودک شما را سرگرم می‌کند.

اسباب بازی‌های ساختنی

مکعب‌های پارچه‌ای هنوز هم برای نوزاد جذابند. می‌توانید مکعب‌های چوبی بزرگ را هم به مجموعه اسباب‌بازی‌های او اضافه کنید تا تفاوت آن‌ها را از نظر جنس و بافت متوجه شود. پازل‌ها و جورچین‌ها را از این سن می‌توانید در اختیار کودک بگذارید، منتها برای شروع کار باید قطعات بزرگ و کمتری داشته باشند. پازل‌های ۲ تکه که شکل‌های مانوس و شناخته شده برای کودک دارند بهترین گزینه است. اسباب‌بازی‌هایی که در هم فرو می‌روند و از بزرگ به کوچک روی هم سوار می‌شوند هم از انتخاب‌های مفید برای این سن است.

,بهترین اسباب بازی برای کودکان 7 تا 12 ماهه بهترین اسباب بازی,نوزادان,اسباب‌بازی‌,دنیای کودکانه

حدود قیمت: 36 هزار تومان

این دلقک خنده‌دار در واقع 6 اسباب‌بازی متفاوت است. بچه‌ها در این سن دوست دارند اشیا را بگیرند. می‌توانید بخش‌های مختلف و رنگی اسباب‌بازی را جلوی فرزندتان بگیرید تا آن را در دست بگیرد. بعد می‌توانید به راحتی تکه‌های مختلف را روی هم بگذارید. از بخش‌های مختلف این اسباب‌بازی صدا تولید می‌شود.

اسباب‌بازی‌های خلاق

هنوز هم عروسک‌های انگشتی و عروسک‌های پارچه‌ای جایگاه ویژه‌ای برای کودک دارند، یک تکه مقوای بزرگ و مداد‌های پهن هم در این سن یک اسباب‌بازی سرگرم‌کننده برای کودک به حساب می‌آید و او می‌تواند با کشیدن مداد روی کاغذ، علاوه بر مشاهده علت و معلول، اثری هنری هم خلق کند. او را در نقاشی‌هایش آزاد بگذارید و اجازه دهید هر چه دوست دارد بکشد. ساز‌ها و لوازم موسیقی ساده مانند یک کیبورد یا یک طبل کوچک هم خلاقیت کودک و هم انگیزه تولید صدا و هم مهارت‌هایی مانند ضربه زدن را تقویت می‌کند.