برترین ها: کودک در این سن به راحتی می تواند بنشیند و به تدریج نیز چهاردست و پا راه رفتن را خواهد آموخت. پس از هر کار جالب و جدیدی که کودک انجام می دهد او را تشویق کنید.

کودک می تواند اشیا مختلف را از دستی به دست دیگر بدهد و به طور کلی، کنترل دست خود را دارد. در این سن کودک کاملا درک می کند وقتی چیزی به طور ناگهانی غیب می شود، روی زمین نیفتاده است. به همین دلیل بازی هایی که به واسطه آن چیزی را قایم می کنیم و ناگهان نشان کودک می دهیم برای آنها بسیار هیجان انگیز است.بگیرید، نگهدارید و ضربه بزنید

اگر یک وسیله دست کودک باشد آن را روی میز می کوبد. اگر دو وسیله داشته باشد، آنها را به هم می زند، بالا می برد، به آنها نگاه می کند و جداگانه روی میز می کوبد، هر دو را همزمان به میز  می کوبد و صدا ایجاد می کند، اگر صداهای متفاوتی داشته باشند حتما این مساله را چندین بار امتحان و کشف می کند و ... .

به همین دلیل، به او کمک کنید تا وسایلی که صدای جالبی دارند همچون قوطی های خالی، قاشق های فلزی و زنگ به دست کودک بدهید. 

به احساسات لامسه او توجه کنید: کودک شما از دیدن و لمس کردن کارت های تبریک براق و درخشنده بسیار هیجان زده می شوند. کودک از بازی کردن با نوارهای ماکارونی پخته شده لذت می برد و اگر کاری به او نداشته باشید مدت ها با آن سرگرم خواهد بود.


من می توانم دنیا را کنترل کنم

کودکان در این سن به فلسفه علت و معمولی  بسیار علاقه مند می شوند. به طور مثال، من این کار را کردم، چراغ خاموش شد. یا من فلان کار را کردم و لامپ خاموش شد. به کودک نحوه کار کردن ریموت کنترل، کلید برق، تلفن همراه و ... را بیاموزید. البته این کار باعث افزایش مشکلات شما می شود چون کودک تمایل دارد او را بلند کنید تا بتوانید کلید برق را روشن و خاموش کند.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی می توانید تلفن یا ریموت کنترل اسباب بازی به او بدهید تا حس کنجکاوی و نیاز کودک را ارضا کند. کودک در این سن دوست دارد از همه چیز سر در بیاورد. به او اجازه دهید تا در میان کمدها یا کابینت هایی که وسایل خطرناک ندارند جست‌وجو کند.

,سرگرمی های آموزنده برای نوزادان 7 تا 9 ماهه سرگرمی,نوزاد,نوزادان,دنیای کودکانهسد راه کسی شدن

هنگامی که کودک چهاردست و پا می کند یا راه می رود به راه رفتن روی وسایل مختلف تمایل زیادی دارد. به او اجازه دهید دنیای خودش را کشف کند.


انواع مختلف دالی موشه


کلاسیک: پارچه ای را روی صورت خود بگذارید و بپرسید: سارا کجاست؟ سارا اینجاست. و این کار را چندین بار تکرار کنید. می توانید این بازی را به شکل های مختلف انجام دهید. به طور مثال، پشت در قایم شوید و ناگهان ظاهر شوید تا کودک شما را ببیند. پشت دیگران، دیوار کمد یا ... قایم شوید و بگویید: «دالی موشه!»


,سرگرمی های آموزنده برای نوزادان 7 تا 9 ماهه سرگرمی,نوزاد,نوزادان,دنیای کودکانه


توپ بازی

کودکان توپ و حرکت آن را بسیار دوست دارند. هنگامی که توپ را بالا می اندازید و به زمین بر می گردد، کودک بسیار شاد و خندان می شود و از این بازی لذت می برد.  وقتی توپ زمین می خورد صدای جالبی از خود در بیاورید تا کودک بیشتر خوشش بیاید.

توپ نرم را به سمت کودک غلت دهید تا آن را با دست بگیرد. کمی که کودک بزرگ تر شود می تواند به توپ ضربه بزند، آن را بگیرد و پرت کند.