مجله شهرزاددر روزهای عادی یا پدر بچه کنارش نیست، یا پدر و مادرش هر دو سر کار هستند و کودک ناچار است روزها را با پدربزرگ و مادربزرگ یا در مهدکودک بگذراند. روزهای تعطیل نوروز جشن بچه‌هاست. آن‌ها می‌توانند تا دل‌شان می‌خواهد کنار پدر و مادرشان باشند و از بودن کنار آن‌ها و بازی با آن‌ها لذت ببرند. اگر تعطیلات نوروز سفر رفتید که چه بهتر اما اگر نرفتید نگران نباشید. شهر تهران پر از مراکز بازی و تفریحی، باغ وحش و اسباب‌بازی فروشی برای بچه‌هاست. روزهای عید تهران خلوت است. می‌توانید خیلی راحت به آن‌ها سر بزنید. شهرستانی‌هایی که برای سفر به تهران می‌آیند هم می‌توانند از این فروشگاه‌ها و مراکز بازی استفاده کنند.شهربازی‌های سرپوشیده تهران


خانه کودک ساعی


آدرس: خیابان ولی عصر، ضلع شمالی پارک ساعی


این شهربازی خیلی مجهز نیست و فقط بازی‌های ابتدایی دارد. اما ویژگی مثبت آن نزدیکی به پارک ساعی است. می‌توانید با خانواده در پارک قدم بزنید و ورزش کنید و بعد با بچه‌ها سری به خانه کودک بزنید.


دنیای بازی چمران

آدرس: شریعتی، بالاتر از پل صدر

بولینگ عبدو یک مرکز تفریحی است که هم سینما دارد، هم رستوران، هم بولینگ و هم یک شهربازی سرپوشیده. در این شهربازی سرپوشیده علاوه بر بازی‌های کامپیوتری و هیجانی مخصوص بچه‌ها، سینما 4 بعدی و سرگرمی‌های دیگر هم وجود دارد.


قلعه سحرآمیز


آدرس: اول اتوبان کرج، پارک ارم

قلعه سحرآمیز در پارک ارم واقع شده. اسباب‌بازی‌های این شهربازی سرپوشیده درست مثل سرزمین عجایب برای بچه‌های کوچک طراحی شده است. در قلعه سحرآمیز علاوه بر اسباب‌بازی و بازی‌های مسابقه‌ای مثل تفنگ و گاوچران، بازی‌های کامپیوتری، سینمای فانتزی و رستوران هم برای استفاده خانواده‌ها وجود دارد.


سرزمین عجایب


آدرس: بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به میدان پونک، مرکز تجاری تیراژه

معروف‌ترین شهربازی سرپوشیده تهران سرزمین عجایب است. این مجموعه بزرگ در طبقه آخر پاساژ تیراژه قرار دارد و در کنار بازی می‌توانید خرید هم بکنید. در این مجموعه بازی‌های حرکتی مثل خلبان کوچولو، سفر دریایی و ماشین فرفره برای بچه‌های 3 تا 6 سال و بازی‌های کامپیوتری متنوع برای بچه‌های بزرگتر هم وجود دارد. وجود آبمیوه‌فروشی و رستوران هم از ویژگی‌های این مجموعه است.


خانه کودک امیرپارس


آدرس: تهران، نظام‌آباد، چهارراه سبلان، مجتمع تجاری امیر

این شهربازی نوساز، مجهز و پیشرفته است. کودک شما روز خوبی را در آن خواهد گذراند.


اسباب‌بازی فروشی‌ها


فروشگاه بازی و اندیشه

خیابان شهید مدنی، پایین‌تر از چهارراه سبلان


بازی‌های فکری، علمی و کتاب


فروشگاه تالار کودک

سهروردی شمالی، بین بهشتی و هویزه


اسباب‌بازی و سرگرمی آموزشی


فروشگاه دیزنی

کرج، گوهردشت، نبش دوم شرقی