یادگیری انگلیسی برای کوچکترها

بهترین کار همزمانی اتقافات و جملات است. تصویری از یک دختر و پسر خوشحال را پیش روی کودکتان قرار دهید به تصویر پسر اشاره کنید و بگویید: He is happy سپس به تصویر دختر اشاره کنید و بگویید: She is happy همین طور برای غمگین بودن، گرسنه بودن و یا مواردی مانند:  She wants a doll/ He wants a car با جملاتی مانند این دو جمله تفاوت he/she, s سوم شخص برای فعل و هم استفاده از a و an را به طور همزمان با او تمرین کرده اید! تمامی این تمرینات را در طی روز و همزمان با بازی ها و انجام امور روزانه اش با او انجام دهید. یادگیری زبان انگلیسی را برایش تبدیل به یک تکلیف نکنید. یادگیری زبان انگلیسی یک بازی بدون باخت است

آموزش های کلاسی صرف و آشنایی کودک با گرامر و دستور زبان بدون به کار بردن آن در امور روزمره و بازی های کودکانه اثرات کافی نخواهد داشت لذا در این مطلب روش هایی را به شما معرفی می کنیم که می تواند آموزش را شیرین تر  با جذابیت افزون تری همراه  سازد.

جدول

این بخش مربوط به کودکانی است که به خواندن کلمات آگاهی دارند. سوال هایی طرح کنید  و برای جواب آن جدول طراحی کنید. نیازی نیست که جدول شما به پیچیدگی جدول های آماده باشد که حروف هر کلمه ابتدای کلمه دیگری باشد. کلمات می توانند تنها در یک حرف مشترک باشند .

پازل

استفاده از پازل ها به دو صورت می باشد:

1- 1) کلمه ای را با ماژیک یا به کمک مداد رنگی بزرگ روی مقوایی بنویسید و سپس آن را به قطعات مربع شکل یا شکل های پیچ در پیچ برش بزنید و از کودکتان بخواهید کلمه را بسازد.

1- 2)  روی هر قطعه مربع شکل مقوا که در اندازه 6 در 6 یا کمتر و بیشتر است یک حرف انگلیسی را بنویسید و طبق کلمه ای که مد نظرتان است حروف را به او بدهید تا کلمه را بسازد. مثلاً برای کلمه Bird حروف b.i.r.d را به او بدهید و از او بخواهید کلمه ای را با آن بسازد. این روش در خواندن و نوشتن کودکتان بسیار موثر است. اگر سن کودک تان زیر 8 سال است توصیه می کنیم خواندن و نوشتن انگلیسی را با او کار نکنید. برای این کار فرصت زیاد است.

2- دو روش بالا برای کودکانی است که خواندن و نوشتن را بلد هستند. برای کودکانی که هنوز با خواندن و نوشتن انگلیسی آشنایی ندارند می توانید تصویری از شیء مورد نظر یا فعالیتی که در حال انجام است را نقاشی کرده یا عکس آن را تهیه کرده و به قطعات مربع شکل یا اشکال دیگر( با توجه به سن کودکتان می توانید آن ها را پیچیده تر کنید) بریده و به کودکتان بدهید. نام انگلیسی تصویر را بگویید و از او بخواهید آن را کامل کند یا تصویر کامل را یک بار به او نشان بدهید و بعد قطعات را به هم ریخته و بخواهید آن را بسازد.

S سوم شخص برای فعل ها

این بخش از زبان انگلیسی، یکی از مشکلات استادان و مدرسان زبان انگلیسی با دانش آموزان و دانشجویان شان است. چرا که از ابتدا بر اهمیت این یک حرف کوچک تأکید نشده و از ابتدا فرد آن را درست فرا نگرفته است. و اکنون تصحیح آن بسیار مشکل می باشد. شما برای جلوگیری از همچنین مشکلی از ابتدا این یک حرف کوچک را فراموش نکنید. زمانی که در حال آموزش سوم شخص he/she/it به کودک تان هستید S ها را قوی تر تلفظ کنید. به عنوان مثال خواهر کوچکش یکی از وسایل او مثل کتابش را می خواهد بگویید:  She wants your book   و غیر ملموس S را با تأکید بیشتری تلفظ کنید و مانند بخش قبل اشتباهاتش را تنها با تکرار صحیح کلمه و جمله تصحیح کنید.

تفاوت جنسیت ها

برای آموزش تفاوت جنسیت ها برای زمانی که می خواهید به کودکتان بیاموزید که he/ she برای جنسیت های متفاوت است بهتر است که آموزش هر دو را همزمان انجام دهید. اگر بارها he را در جملات و موقعیت های مختلف بکار ببرید و بعد از مدتی دوباره شروع به آموزش she در جملات بکنید. کودک تان به زودی he را فراموش کرده و she را در خاطر می سپارد. بهترین کار همزمانی اتقافات و جملات است. تصویری از یک دختر و پسر خوشحال را پیش روی کودکتان قرار دهید به تصویر پسر اشاره کنید و بگویید: He is happy سپس به تصویر دختر اشاره کنید و بگویید: She is happy همین طور برای غمگین بودن، گرسنه بودن و یا مواردی مانند:  She wants a doll/ He wants a car با جملاتی مانند این دو جمله تفاوت he/she, s سوم شخص برای فعل و هم استفاده از a و an را به طور همزمان با او تمرین کرده اید! .
فرآوری: کهتری
بخش خانواده ایران
منابع:
دو شماره ماهنامه کودک 57  و 58