آکاایران: کدو تنبل نباشید!

 تنبل

آکاایران: تنبل بودن راه خوبی برای زندگی نیست. آدم اگر حواسش نباشد، خیلی راحت در مسیری یکنواخت و تکراری می افتد.

شما هم اگر احساس می کنید که دچار تنبلی شده اید، راه حل های ساده ی این مطلب می تواند انرژی و شادابی تان را برگرداند.

هر آدم معمولی ای باید روزانه حدود هشت ساعت بخوابد و خواب و بیداری اش نظم مشخصی داشته باشد. اگر زمان خواب و بیداری تان نامنظم باشد، به مرور  انرژی تان کاهش می یابد و موجب می شود احساس کسالت و تنبلی کنید.

مواظب رژیم غذایی تان باشید. اگر به اندازه ی کافی سبزیجات یا غذاهای سالم به بدنتان نرسانید، بر وضعیت عمومی بدنتان تأثیر می گذارد و شادابی تان کم و تنبلی تان زیاد می شود.

کارهایتان را همان  موقع انجام بدهید و به بعد موکول نکنید

اگر در یک روز مجبورید چند کار انجام بدهید، اولویت بندی کنید: کدام را باید انجام دهید، کدام را نیاز است و کدام را خوب است که انجام بدهید.نوشتن کارها روی کاغذ کمک می کند متوجه شوید کدام بااهمیت تر است. در ضمن کارهایتان را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید و هربار یک قسمت را انجام دهید.

اتاق و محیط اطراف تان را تمیز کنید. فضای منظم، خالی و غیرشلوغ موجب می شود ذهنتان آزادتر باشد و احساس سرزندگی بیش تری برای انجام کارها داشته باشید.

کارهایتان را همان  موقع انجام بدهید و به بعد موکول نکنید. اگر کار عقب  افتاده ای دارید، آن را در اولین فرصت انجام بدهید.

گاهی اوقات چیزی به سادگی یک پیاده روی کوتاه به آدم انرژی طبیعی می بخشد و حالتان را بهتر می کند.

اگر هیچ کدام از کارهای قبل حالتان را خوب نکرد، ممکن است تنبلی تان ریشه در افسردگی داشته باشد. در این صورت شما نیاز به کمک حرفه ای یک روان شناس یا پزشک دارید و خوب است که بایک متخصص مشورت کنید.

منبع :