آکاایران: رمز گشایی گریه نوزاد+فیلم

برای تشخیص نیازهای نوزادتان از شیوه دانستان (Dunstan) استفاده کنید:
تا به حال فکر کرده اید که کودکتان با گریه می خواهد چه چیزی به شما بگوید؟ با استفاده از برنامه ابتکاری دانستان (Dunstan Method) برای شروع برقراری ارتباط با نوزادتان و در واقع درک نیاز هایش، گریه های او را رمز گشایی کنید.

آکاایران: رمز گشایی گریه نوزاد+فیلم

شیوه دانستان (Dunstan) چیست؟
گریه های نوزادتان و غرزدن های او بی معنا نیستند. نوزادتان در واقع دارد با شما صحبت می کند و از شما می خواهد که نیاز هایش را برآورده سازید؛ این وراجی های با ارزش کودکتان بی دلیل و منطق نیستند. یاد گرفتن درک صداهای این موجود کوچولوی دوست داشتنی، شما را به دنیای کاملاً جدیدی از ارتباط با کودکتان سوق می دهد.
شما پیش از این قادر به تشخیص گریه نوزاد خود از سایر نوزادان بوده اید، بنابراین با گونه های مختلف زبان در ارتباط بوده اید. برای یادگیری نحوه کدگشایی گریه زاری های کودکتان ادامه مطلب را بخوانید.
Neh یعنی گرسنه ام!
صدای «neh» یا «nah» نشان می دهد که وقت شیر دادن است. مهم ترین بخش این گریه صدای «n» است؛ پس به دنبال این صدا باشید.
Owe یعنی خسته ام
وقت خواب است! صدایی که کودکتان هنگام خستگی تولید می کند، شبیه صدایی است که هنگام خمیازه کشیدن تولید می شود و دهانش به شک بیضی در می آید.
Eh یعنی نیاز به آروغ زدن دارم
لباس های نوزادتان را آزاد تر کنید؛ نوزادتان نیاز به آروغ زدن دارد. هنگامی که ماهیچه های سینه نوزاد منقبض شوند، صدای «eh» تولید می شود. گاهی اوقات ممکن است صدای تکرار شونده و منقطعی را بشنوید. وقتی نوبت آروغ زدن نوزاد می رسد، گیج می شوید؟ آروغ زدن همیشه زمان دارد. این کار را در طول روز انجام دهید، نه فقط بعد از شیر دادن. کودکتان شما را راهنمایی می کند؛ در صورت شنیدن صدای «eh» دست به کار شوید.
صبر کنید و مدتی به خود فرصت بدهید
ممکن است وسوسه شوید عجله کنید و خیلی زود با نوزادتان صحبت کنید، اما درک لغت نامه او زمان می برد. قبل از رفتن به سراغ «کلمات» باقی مانده نوزاد توصیه می شود که یک هفته برای آشناشدن با این سه صدایی که گفته شد، وقت بگذارید: owh ،neh و eh.
Eairh یعنی باد شکم دارد
صدای «Eairh» یعنی اینکه باد شکم دارد. با دقت به صدای او گوش کنید این صدا ممکن است «errrhhh» یا «air» باشد. هنگامی که ماهیچه های اطراف شکم نوزاد منقبض می شود، متوجه صدایی آهسته تر و فوری تر خواهید شد.
کودکتان بعد از اینکه هوا از شکمش به سمت روده هایش حرکت کرده و نیاز دارد که خارج شود، این صدا را در می آورد. درصورتی که در مرحله «eh» به او کمک نکنید که آروغ بزند، به زودی صدای «eairh» را خواهید شنید.
برای اینکه کمک کنید حباب های هوا حرکت کنند تا نوزاد آروغ بزند، این ۳ حالت را امتحان کنید.

  • او را به روی شکم روی زمین قرار داده و پشتش را بمالید.
  • پا هایتان را به شکل ضربدر قرار داده و او را در حالی که صورتش به سمت زمین باشد روی زانو هایتان قرار داده و آرام پا هایتان را بلرزانید.
  • نوزاد را روی به پشت روی زمین خوابانده و شکمش را ماساژ دهید.

Heh یعنی راحت نیستم!
پی بردن به این صدا برای اکثر مادران راحت تر است. در صورت راحت نبودن کودک این صدا را خواهید شنید: «heh». گاهی اوقات این صدای یک صدای تکرار شونده «heh-heh-heh» یا «ha-ha-ha-ha» خواهد بود.
حال باید به دنبال عامل این ناراحتی باشید. آیا احساس گرما می کند یا سرما؟ یا اینکه باید پوشکش را عوض کنید؟ اغلب فقط تغییر وضعیت او ناراحتی اش را تسکین می دهد. همین طور که با کودکتان آشنا می شوید نحوه آرام کردن او را یاد خواهید گرفت.
هنوز دست پاچه اید؟ نکات مفید زیر را امتحان کنید
اگر هنوز مشکلتان حل نشده است، ناامید نشوید. این مهارت به صورت تدریجی حاصل می شود و هر روز ارتباط میان شما و کوچولویتان پیشرفت می کند. در ضمن کار شناسان موسسه Dunstan Baby توصیه می کنند که نکات زیر را به یاد داشته باشید:

  • هنگامی که کودکتان صحبت می کند خیلی راحت تر متوجه حرف هایش می شوید تا زمانی که گریه می کند یا داد می زند (مانند بزرگسالان)؛ بنابراین قبل از اینکه شروع به گریه کند، نیازش را تشخیص بدهید، چرا که در این حالت به سختی می توان این صدا ها را تشخیص داد.
  • هر کودکی فرد منحصر به فردی است، بنابراین گریه ۲ کودک دقیقاً مانند هم نیست. شیوه های ارتباطی کودکتان را یاد بگیرید و به بخش های متمایز هر کلمه اش با دقت گوش کنید.
  • درصورت شنیدن بیش از یک «کلمه»، با توجه به صدایی که برجسته تر است یا صدایی که بیشتر تکرار می شود، عمل کنید.
  • درصورتی که نمی توانید صدای او را تشخیص بدهید، وضعیت او را تغییر بدهید. معمولاً خواباندن کودک روی شکمش (روی پا هایتان) و آهسته زدن به پشت او موثر واقع می شود. خیلی دقت کنید و از اینکه در شرایط ایمن، راحت و در وضعیت خوبی قرار دارد، اطمینان حاصل کنید. همچنین قرار دادن او روی شانه هایتان (شبیه حالت استاندارد کمک به آروغ زدن کودک) نیز می تواند موثر واقع شود.
مترجم: نغمه خالقی
وهمچنین می تونید به صورت تصویری در لینک زیر  علام گریه نوزاد را ببینید
لینک دانلود
منبع: parening.com–parsegard.com–اپارات
[file][http://cdn33.akairan.com/files/images/20175/20175719182835550a.swf][akharefile][file][http://cdn33.akairan.com/files/images/20175/2017571918517979a.swf][akharefile][file][http://cdn33.akairan.com/files/images/20175/2017571919027931a.aka][akharefile][file][http://cdn33.akairan.com/files/images/20175/2017571919057144a.aka][akharefile]
.

منبع :