آکاایران: ۱۰ اسباب بازی ساده و کاربردی و کم هزینه

آکاایران: مترجم: 
فاطمه بدری

در این مطلب به شما ۱۰ اسباب بازی ساده و کاربردی را معرفی می کنیم که در دسترس هستند و برای تهیه آن ها لازم نیست خیلی هزینه کنید. بنابراین لطفا پس از خواندن این مطلب، فکر اسباب بازی های گران قیمت برای پرورش خلاقیت کودکانتان را برای همیشه از سرتان بیرون کنید.

شماره ۱: جعبه یا کارتن مقوایی

شماره یک فهرست ما جعبه یا کارتن مقوایی است.

اسباب بازی ای که در همه خانه ها پیدا می شود و به جنبه های مختلف رشد کودکان همچون رشد تخیل، مهارت های حرکتی و تفکر و همچنین رشد  خلاقیت آن ها کمک می کند.

بچه ها می توانند از جعبه مقوایی برای پنهان شدن در بازی قایم باشک استفاده کنند. کارتن های مقوایی با کمی خلاقیت می تواند یک ماشین کوچک، یک اتاق خواب مخصوص عروسک ها، یک پارکینگ کوچولو برای پارک کردن ماشین ها، یک خانه کوچک یا حتی یک صندلی جمع وجور برای کودکان شوند.

از کودکی به بچه ها استفاده دوباره از لوازم دورریختنی و بازی با ابزار ساده را یاد بدهید و با این کار هم به پرورش خلاقیت و هم فراگیری الگوی درست مصرف در آن ها کمک کنید.

در ادامه چند تا از ساده ترین اسباب بازی های خلاقانه با استفاده از جعبه مقوایی را نشانتان خواهیم داد.

شماره ۲: بادکنک

دومین اسباب بازی ساده برای کودکان بادکنک است.

اصلا هم لازم نیست بادکنک ها حتما هلیومی باشد. حتی بادکنک های ساده هم اسباب بازی ای است که می تواند ساعت ها از راه بازی های مختلف کودک شما را سرگرم کند. می توانید بادکنک را به پای نوزاد ببندید تا با تکان دادن پایش، بادکنک نیز تکان بخورد و او را دقایق طولانی سرگرم کند.

بادکنک سبک است و چون آهسته تر از توپ حرکت می کند، بازی با آن برای کودکان در سنین پایین خطری نخواهد داشت. بنابراین بچه ها می توانند آن را شوت کنند، بگیرند و پرتاب کنند.

در ادامه چند تا از ساده ترین بازی های خلاقانه با بادکنک را نشانتان خواهیم داد.

شماره ۳: آب بازی

سومین اسباب بازی ساده برای کودکان آب است.

لطفا خونسرد باشید و اصلا هم فکر نکنید که قرار است یک عالمه آب مصرف کنید. آب یک اسباب بازی ساده است که صدالبته حداقل مقدار کمی از آن در دسترس هر کسی هم وجود دارد.

کمی آب در اختیار کودکتان قرار دهید و ببینید که چه بازی های خلاقانه و هیجان انگیزی می تواند با آن بکند. کودک می تواند آب را بپاشد، از ظرفی به ظرف دیگر بریزد، مفاهیمی مانند سرد و گرم را بیاموزد و حتی با آن نقاشی کند.

بازی با آب همچنین مهارت های حسی کودک را نیز تقویت می کند.

تازه آب خیلی هم اسباب بازی سالم و بی خطری هم هست.

از کودکی به فرزندتان بازی با ابزار ساده و خلاقیت در استفاده از لوازم مختلف را آموزش دهید.

امروز در ادامه چند تا از ساده ترین بازی ها را با آب نشانتان خواهیم داد.

شماره ۴: سنگ

چهارمین اسباب بازی ساده برای کودکان سنگ است.

می بینید؟ سنگ فقط سنگ نیست! سنگ اسباب بازی هم هست! پس ایندفعه سنگ ها را شوت نکنید؛ بیاورید بچه بازی کند!

برای بچه ها سنگ های ریز و درشت تهیه کنید و خوب بشویید تا غبار روی آن پاک شود. البته توجه داشته باشید برای بچه های کوچک تر آنقدر سنگ ها ریز نباشد که هوس کنند قورتش بدهند!

باور کنید اسباب بازی های ساده قابلیت های بی انتهایی برای بازی کردن و شکوفایی خلاقیت هم شما و هم کودکتان در هر سنی دارد. بنابراین همش فکر نکنید که باید برای تقویت مهارت های کودکتان، پولتان را به اسباب بازی های گران قیمت بدهید!

در ادامه چند تا از ساده ترین بازیهایخلاق را با سنگ بهتان معرفی خواهیم کرد.

شماره ۵: پارچه

پنجمین اسباب بازی ساده برای #کودکان پارچه و خرده پارچه است.

با پارچه و خرده پارچه می توانید بازی_های_خلاق بسیاری برای کودکتان فراهم کنید که هم به پرورش خلاقیت و هم رشد مهارت های او کمک کنید.

باور کنید اسباب بازی های ساده قابلیت های بی انتهایی برای بازی کردن و شکوفایی خلاقیت هم شما و هم کودکتان در هر سنی دارد. بنابراین همش فکر نکنید که باید برای تقویت مهارتهای کودکتان، پولتان را به اسباب بازی های گران قیمت بدهید!

در ادامه چند تا از ساده ترین بازی های خلاقانه را با پارچه بهتان معرفی خواهیم کرد.

parentaljourney.com

نخ بازی با کودکان

.

منبع : https:amoozak.org