آکاایران: شب یلدا یکی از قدیمی ترین جشن های ایرانی است که در این شب معمولا خانواده های ایرانی به خانه های بزرگترها (پدربزرگ و مادربزرگ ها) می روند و با خوردن میوه هایی همچن هندوانه و انار و آجیل و البته جدیدا کیک های هنوانه ای شکل و یا انار این شب را با یکدیگر جشن می گیرند.  ولی برای اینکه شب یلدا برای کودکان زیباتر و خاطره انگیز کنید، بهتر است تا با دادن هدیه یلدایی برای بچه ها ، آن‌ها را شاد کنید.

خرید هدیه برای کودکان در شب یلدا قدری فرق دارد. کودکان اغلب دقتی به مناسبت این شب ندارند و خود هدیه برایشان مهم است. ولی با این حال می توانید اسباب بازی و یا  لباسی تهیه کنید که در آن طرح هایی از انار داشته باشد.

کادو شب یلدا برای کودکان چی بخریم ؟

 

انواع هدیه شب یلدا برای بچه ها

بچه ها موجوداتی لطیف و بسیار احساساتی هستند و به همین دلیل در زمان دادن هدیه شب یلدا برای بچه ها باید نهایت دقت و توجه را به کار برد. هدایایی که مناسب با سن کودکان در نظر گرفته نشوند، ممکن است تاثیرات منفی بر روحیه آنها بر جای بگذارد که این امر سبب ایجاد ناهنجاری در رفتار کودکان می شود. برای این منظور در ادامه برخی از هدایای مناسب برای کودکان را عنوان می‌کنیم تا راحت تر خرید آنها را انجام دهید.

خرید و قیمت عروسک یلدا | ترب

عروسک برای هدیه شب یلدا کودکان 

حتی این نوع عروسک ها برای سنین مختلف مناسب بوده و شما می توانید برای نوجوانان هم این عروسک ها را تهیه کنید. می توانید عروسک شخصیت های کارتونی را انتخاب کرده و به عنوان کادو شب یلدا به کودکان کادو دهید.

تولید کننده جوراب بچه گانه و کودک – فروشگاه اینترنتی کودک تهران

 

لباس و جوراب بچه گانه با طرح های میوه

لباس ها انواع متنوعی دارند که کودکان را به خود جذب می کنند؛ بنابراین بهترین هدیه شب یلدا برای بچه ها به شمار می روند. لباس با طرح های فانتزی و برچسب های شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودکان یا برچسب های مربوط به شب یلدا سبب می‌شود تا کودکان از هدیه خود نهایت لذت را ببرند.

همچنین ممکن است با تهیه لباس های ورزشی برای فرزندان خود آنها را به انجام فعالیت‌های مفید ورزشی سوق دهید. با توجه به سایز کودک خود و جنسیت او سعی کنید که لباس مناسب با علایق فرزند خود بخرید.

کادو شب یلدا برای کودکان: خمیر بازی

خمیر بازی یکی از لوازمی است که علاوه بر سرگرمی می تواند مهارت های حرکتی و خلاقیت های کودکان را نیز افزایش دهد. کودکان از درست کردن شکل ها و خراب کردن آن ها لذت می برند.

امروزه نوع جدیدی از خمیر بازی به نام شن جادویی نیز به بازار آمده که دارای بافت سبک تر و درشت تری نسبت به خمیر بازی است. البته توجه داشته باشید که این گزینه برای کودکان بالای سه سال مناسب است و نباید خمیر و شن بازی را به کودکان زیر سه سال هدیه کنید.

هدیه های شب یلدا برای بچه ها

 

سرگرمی و آشنایی با فنون برای کادو شب چله به کودکان

آیا دقت کرده اید که کودکان بالای 5 سال چطور در کارها از پدر و مادر خود الگو می گیرند؟ مثلا دختر بچه ها می خواهند آشپزی کنند و پسر بچه ها می خواهند به باغبانی و نجاری بپردازند.

وسایلی که بزرگترها استفاده می کنند برای کودکان خطرناک است و نباید به آن ها داده شود. یک راه فوق العاده برای تقویت این مهارت ها در کودکان و در عین حال نداشتن خطر برای آن ها، خریداری وسایل بازی فنون است.

بهترین هدیه شب یلدا به بچه ها می تواند سرگرمی و اسباب بازی های فنون مانند دکتر بازی، وسایل آشپزخانه، وسایل نجاری و ... باشد.

 

 

پازل و خلاقیت برای کادو شب یلدا به بچه ها

یکی از وسایلی که می تواند هوش و خلاقیت کودکان را بالا ببرد، پازل است. پازل ها می توانند باعث افزایش تمرکز کودکان شده و حافظه آن ها را تقویت کنند.

اگر شما به دنبال یک هدیه شب یلدا برای بچه ها هستید، پازل می تواند انتخاب خوبی باشد. می توانید شکل پازل را بر اساس پسر یا دختر بودن کودکان انتخاب نمایید و از پازل هایی با شخصیت های کارتونی متنوع استفاده کنید.

کادو شب یلدا برای کودکان

 

بازی فکری و دورهمی برای کادوی شب یلدای بچه ها

بازی های فکری به غیر از سرگرمی،سبب بالا رفتن مهارت و تقویت حافظه می شوند. همینطور این بازی ها هیچ نوع خطری برای کودکان نداشته و بی سر و صدا هستند.

یکی از فواید این بازی ها، این است که محدودیت سنی نداشته و از کودکان تا بزرگسالان می توانند بازی کنند. بنابراین بازی های فکری مورد مناسبی برای هدیه شب یلدا برای کودکان می باشند.

 

نمونه هدیه شب یلدا کودکان

کادو شب چله به کودکان

هدیه شب یلدا

کادوی شب یلدای بچه ها

هدیه شب یلدا برای کودکان

تزیینات شب یلدا برای کودکان

تزیینات شب یلدا برای کودکان

هدیه شب یلدا به کودکان

کادو شب چله به کودکان

هدیه شب یلدا

هدیه شب یلدا به کودکان

خرید هدیه شب یلدا برای کودکان

کادوی شب یلدای بچه ها

هدیه شب یلدا برای کودک

هدیه شب یلدا برای کودکان

هدیه شب یلدا کودکانه

هدیه شب یلدا

هدیه شب یلدا به کودکان

تزیینات شب یلدا برای کودکان

هدیه شب یلدا کودک

هدیه شب یلدا به کودکان

هدیه مناسب شب یلدا برای کودکان