خمیر اسلایم که به خمیر جادویی معروف است، یک وسیله بازی برای کودکان می باشد که می توانند با آن به راحتی اشکال و اجسام را درست کنند بدون اینکه کثیف کاری و ریخت و پاش داشته باشد. گفته می شود بازی با خمیر اسلایم یا خمیر جادویی برای افزایش مهارت و خلاقیت کودک نقش موثری را ایفا می کند.

کارشناسان به والدین توصیه می‌کنند خمیر بازی اسلایم به دلیل دارا بودن سطح بالایی از عنصر "بور" برای کودکان مضر است. قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از این عنصر می‌تواند موجب التهاب پوستی، اسهال، استفراغ و حتی افسردگی شود.  برخی از خمیرهای بازی اسلایم چهار برابر بیش از مقدار قانونی حاوی عنصر شیمیایی بور است. برای معرفی این محصول و شناخت خطرناک ترین محصول اسلایم بازار در ادامه مطلب با آکا همراه باشید

ژل اسلایم چیست؟

اسلایم یک محصول در رده اسباب بازی است که اولین بار توسط شرکت متل ساخته شد. اسلایم ماده ای خمیری که حالت ژله ای دارد و برای پرورش خلاقیت کودکان از آن استفاده میشود .این خمیر به خمیر جادویی شهرت دارد و کودکان میتوانند به راحتی با آن اشکال واجسام مختلفی درست کنند. 

اسلایم . - ویسگون

اسلایم یا بوراکس از کجا آمده است؟

این اسباب بازی اصالتاً در سال 1976 عرضه شد و اولین بار از صمغ گوار ساخته شده بود که یک محصول پودری از یک نوع لوبیا است. از آن جا به بعد انواع مختلفی از آن ها ساخته شدند. بعضی از آن ها چند رنگه و بعضی از آن ها بسیار جذاب بودند. این اسباب بازی های جدید و ناشناخته به دلیل ویدیو های منتشر شده برای بعضی از افراد اعتیاد آور شدند.

خمیر جادویی اسلایم پفکی

عوارض جدی اسلایم برای پوست و ...

خانواده هایی که از اسلایم برای کودکان خود استفاده می کنند، باید بدانند که این اسباب بازی ها حاوی مواد شیمیایی هستند که به آن ها بورون می گویند. به همین دلیل تولید کنندگان آن توصیه می کنند که حتماً مراقبت های لازم را به عمل بیاورید و به شدت مراقب انواع دست ساز و خانگی آن ها باشید.

سطح بالای برون همچنین ممکن است عاملی برای استفراغ، انقباض و حساسیت باشد و تاثیرات منفی زیادی روی باروری افراد بگذارد. اگر بچه مدرسه ای دارید، احتمالاً از آخرین انواع اسلایم ها آگاهی دارید. خانواده هایی که برای کودک خود این محصولات را خریداری می کنند، باید بدانند که این اسباب بازی چه مضراتی دارد و بعداً از خطراتی که ایجاد کرده، شوکه نشوند.

اگر هم اصرار دارید که این محصول را خریداری کنید، حتماً از یک راه مطمئن و امن این کار را انجام دهید. کارخانه داران نیز باید استفاده از محصولات پر خطر را کنار بگذارند و سعی کنند از مواد سالم تری برای ساخت آن ها استفاده کنند.

اسلایم خمیر جادویی - ویرگول

کدام یک از انواع اسلایم خطرناک تر است ؟

از بین محصولاتی که تست شده اند، بدترین اسلایم ها آن هایی بودند که سطح برون در آن ها به شدت بالا بود و حاوی 1400 میلی گرم برون بودند. یعنی 4 برابر بیش از حد مجاز. حد مجاز استفاده از برون در این محصولات 300 میلی گرم است.

اسلایم های بسیار نرم و صورتی رنگ و انواع پف دار نیز حاوی 1000 میلی گرم برون هستند که جزء موارد بسیار خطرناک محسوب می شوند.