آکاایران:  

دعاهای زیر از کتاب سومین جشنواره بین المللی “دستهای کوچک دعا” است. این جشنواره سه سال است که در تبریز برگزار می شود و دعاهای بچه های دنیا را جمع آوری می کند و برگزیدگان را به تبریز دعوت و به آنها جایزه می دهد. دعاهایی که می خوانید از بچه های ایران است. لطفاً آمین بگوئید:
 
-آرزو دارم سر آمپول ها نرم باشد! (تاده نظر بیگیان / ۵ساله)

-خدای مهربانم! من در سال جدید از شما می خواهم اگر در شهر ما سیل آمد فوراً من را به ماهی تبدیل کنی! (نسیم حبیبی / ۷ساله)

-ای خدای مهربان! پدر من آرایشگاه دارد. من همیشه برای سلامت بودن او دعا می کنم. از تو می خواهم بازار آرایشگاه او و همه آرایشگاه ها را خوب کنی تا بتوانم پول عضویت کانون را از او بگیرم چون وقتی از او پول عضویت کانون را می خواهم می گوید بازار آرایشگاه خوب نیست! (فرشته جبار نژاد ملکی / 11 ساله)

-بسم الله الرحمن الرحیم. خدایا! از تو می خواهم که برادرم به سربازی برود و آن را تمام کند. آخه او سرباز فراری است. مادرم هی غصه می خورد و می گوید کی کارت پایان خدمت می گیری؟ (حسن ترک / 8 ساله)

-ای خدا! کاش همه مادرها مثل قدیم خودشان نان بپزند من مجبور نباشم در صف نان بایستم! (شاهین روحی / 11 ساله)

-خدایا! کاری کن وقتی آدم ها می خوان دروغ بگن یادشون بره! (پویا گلپر / 10 ساله)

-خدا جون! تو که اینقدر بزرگ هستی چطوری میای خونه ما؟ دعا می کنم در سال جدید به این سؤالم جواب بدی! (پیمان زارعی / 10 ساله)

-خدایا! یک برادر تپل به من بده!! (زهره صبورنژاد / 7 ساله)

-ای خدا! کاری کن که دزدان کور شوند ممنونم! (صادق بیگ زاده / 11 ساله)

-خدایا! در این لحظه زیبا و عزیز از تو می خواهم که به پدر و مادر همه بچه های تالاسمی پول عطا کنی تا همه ما بتوانیم داروی “اکس جید” را بخیریم و از درد و عذاب سوزن در شبها رها شویم و در خواب شبانه یمان مانند بچه های سالم پروانه بگیریم و از کابوس سوزن رها شویم… (مهسا فرجی / 11 ساله)

-دلم می خواهد حتی اگر شوهر کنم خمیر دندان ژله ای بزنم! (روشنک روزبهانی / 8 ساله)

-خدایا! شفای مریض ها را بده هم چنین شفای من را نیز بده تا مثل همه بازی کنم و هیچ کس نگران من نباشد و برای قبول شدن دعا 600 عدد صلوات گفتم ان شاء الله خدا حوصله داشته باشد و شفای همه ما را بدهد. الهی آمین. (مهدی اصلانی / 11 ساله)

-خدایا! دست شما درد نکند ما شما را خیلی دوست داریم! (مینا امیری / 8 ساله)

-خدایا! تمام بچه های کلاسمان زن داداش دارند از تو می خواهم مرا زن دادش دار کنی! (زهرا فراهانی / 11 ساله)

-ای خدای مهربان! من سالهاست آرزو دارم که پدرم یک توپ برایم بخرد اما پدرم بدلیل مشکلات نتوانسته بخرد. مطمئن هستم من امسال به آرزوی خودم می رسم. خدایا دعای مرا قبول کن… (رضا رضائی طومار آغاج / 13 ساله)

-ای خدای مهربان! من رستم دستان را خیلی دوست دارم از تو خواهش می کنم کاری کنی که شبی او را در خواب ببینم! (شایان نوری / 9 ساله)

-خدایا ماهی مرا زنده نگه دار و اگر مرد پیش خودت نگه دار و ایشالله من بتوانم خدا را بوس کنم و معلم مان هم مرا بوس کند!! (امیرحسام سلیمی / 6 ساله)

-خدیا! دعا می کنم که در دنیا یک جاروبرقی بزرگ اختراع شود تا دیگر رفتگران خسته نشوند! (فاطمه یارمحمدی / 11 ساله)

-ای خدا! من بعضی وقت ها یادم می رود به یاد تو باشم ولی خدایا کاش تو همیشه به یاد من بیوفتی و یادت نرود! (شقایق شوقی / 9 ساله)

-خدای عزیزم! سلام. من پارسال با دوستم در خونه ها را می زدیم و فرار می کردیم. خدایا منو ببخش و اگه مُردم بخاطر این کار منو به جهنم نبر چون من امسال دیگه این کار رو نمی کنم! (دلنیا عبدی پور / 10 ساله)

-آرزو دارم بجای این که من به مدرسه بروم مادر و پدرم به مدرسه بروند. آن وقت آنها هم می فهمیدند که مدرسه رفتن چقدر سخت است و این قدر ایراد نمی گرفتند! (هدیه مصدری / 12 ساله)

-خدایا مهدکودک از خانه ما آنقدر دور باشد که هر چه برویم، نرسیم. بعد برگردیم خانه با مامان و کیف چاشتم. پاهای من یک دعا دارند آنها کفش پاشنه بلند تلق تلوقی (!) می خوان دعا می کنند بزرگ شوند که قدشان دراز شود! (باران خوارزمیان / 4 ساله)

-خدایا! برام یک عروسک بده. خدایا! برای داداشم یک ماشین پلیس بده! (مریم علیزاده / 6 ساله)

-خدایا! می خورم بزرگ نمیشم! کمکم کن تا خیلی خیلی بزرگ شوم! (محمد حسین اوستادی / 7 ساله)

-خدایا! من دعا می کنم که گاو باشم (!) و شیر بدهم تا از شیر، کره، پنیر و ماست برای خوراک مردم بسازم! (سالار یوسفی / 11 ساله)

-من دعا می کنم که خودمان نه، همه مردم جهان در روز قیامت به بهشت بروند. (المیرا بدلی / 11 ساله)

-خدای قشنگ سلام! خدایا چرا حیوانات درس نمی خوانند اما ما باید هر روز درس بخوانیم؟ در سال جدید دعا می کنم آنها درس بخوانند و ما مثل آنها استراحت کنیم! (نیشتمان وازه / 10 ساله)

-اگر دل درد گرفتیم نسل دکترها که آمپول می زنند منقرض شود تا هیچ دکتری نتواند به من آمپول بزند! (عاطفه صفری / 11 ساله)

-خدای عزیزم! من تا حالا هیچ دعایی نکردم. میتونی لیستت رو نگاه کنی. خدایا ازت میخوام صدای گریه برادر کوچیکم رو کم کنی! (سوسن خاطری / 9 ساله)

-خدایا! یک جوری کن یک روز پدرم من را به مسجد ببرد. (کیانمهر ره گوی / 7 ساله)

-خدای عزیزم! در سال جدید کمک کن تا مادربزرگم دوباره دندان دربیاورد آخر او دندان مصنوعی دارد! (الناز جهانگیری / 10 ساله)

-آرزوی من این است که ای کاش مامان و بابام عیدی من را از من نگیرند. آنها هر سال عیدی هایی را که من جمع می کنم از من می گیرند و به بچه آنهایی می دهند که به من عیدی می دهند! (سحر آذریان / ۹ساله)

منبع :