آکاایران: بازی بولینگ برای کودکان بسیار مناسب است به دلیل آنکه امکان آسیب در آن کم است و به راحتی می توان آن را در خانه انجام داد. امروزه به علت شرایط زندگی و فضای محدود خانه ها، والدین مجبورند برای بازي با کودکان، از بازي های آپارتمانی استفاده کنند. یکی از این بازیهایی که می توان در آپارتمان انجام داد، بازي بولینگ است.این بازی معمولا دارای تعدادی بولینگ، حلقه و توپ است. کودک بولینگ‌ها را در فاصله‌ای از محل پرتاب می‌چیند و سعی میکند با توپ آن‌ها را بریزد یا حلقه‌ها را دور آن‌ها بیاندازد. با پرتاب حلقه و توپ‌ها انرژی منفی کودکان تخلیه می‌شود و سپس با ریخته شدن بولینگ‌ها و موفقیت او اعتماد به نفس او افزایش پیدا می‌کند. برای معرفی بیشتر این بازی و تاثیر مثبت آن در رشد کودک در ادامه مطلب با اکا همرا همراه باشید.

بولینگ کودک Little Tikes :: بازی فکری و گروهی :: ساختنی، آموزشی، بازی و  سرگرمی :: گروه کالاها

بازی بولینگ

از آنجا که در سن 1 تا 5 سالگی تمایل کودک به سمت بازی‌های دسته جمعی کشیده می‌شود و می‌تواند قوانین ساده را درک کند بولینگ را هم می‌توانید در لیست خرید‌های‌تان قرار دهید. در بازی بولینگ با پرتاب توپ به سمت بولینگ‌ها انرژی منفی کودک تخلیه می‌شود و با پیروزی در ریختن بولینگ‌ها شادی، هیجان و اعتماد به نفس او با بازی کردن با بولینگ افزایش می‌یابد. بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. از مزایا و فواید آموزشی این بازی می توان به موارد زیر اشاره کرد

فواید بازی بولینگ برای کودکان

√ بازی بولینگ قدرت لمس کردن و گرفتن را در کودکان افزایش می دهد.

√ بازی بولینگ باعث جنب و جوش و تحرک کودک می شود.

√ برای آموزش رنگ ها به کودکان مفید است.

√ بولینگ برای بازی های گروهی بسیار خوب است.

√ بازی بولینگ باعث افزایش تمرکز و دقت می شود.

√ بولینگ باعث پرورش عضلات انگشتان و مچ دست بچه می شود.

بولینگ کودک Little Tikes :: بازی فکری و گروهی :: ساختنی، آموزشی، بازی و  سرگرمی :: گروه کالاها

√ بای بولینگ باعث رشد و هماهنگی مهارت های بدنی می شود.

√ هماهنگی چشم و دست بچه ها را افزایش می دهد.

√ هنگامی که کودک در ریختن بولینگ ها موفق می شود، حس غرور و پیروزی می کند که در افزایش اعتماد به نفس کودک بسیار مؤثر است.

ز بازی بولینگ باعث رشد مهارت های اجتماعی کودک می شود و احساس همکاري وی را افزایش می دهد. 

√ بهتر شدن روابط اجتماعی

بازیکنان بولینگ در سالن های بولینگ جمع می شوند و با یکدیگر آشنا می شوند و با دوستان قدیمی خود اوقات خوشی را می گذرانند و به صورت انفرادی یا تیمی با یکدیگر مسابقه می دهند و این مسئله باعث می شود افراد سالخورده و اشخاصی که تنها زندگی می کنند از این طریق استرس و اضطراب خود را کاهش دهند و کمتر دچار افسردگی شوند و موجب می شود که در افراد ایجاد انگیزه و علاقه شود و عمر طولانی تری داشته باشند.

√ کمتر شدن خطر ابتلا به بیماری

طبق تحقیقات روش زندگی ای که در آن تحرک وجود ندارد یکی از عمده ترین خطرات ابتلای افراد به بیماری قلبی می باشد. ورزش کردن که شامل رشته بولینگ هم می شود خطرات آسیب ها، سکته قلبی و دیابت را در افراد کاهش می دهد. بازی بولینگ باعث بیشتر شدن تراکم استخوان ها، بهترشدن گردش خون در بدن، کاهش سطح کلسترول و فشار خون می شود و به تنفس کشیدن و جذب اکسیژن در بدن کمک می کند. سعی کنید هفته ای حداقل یک بار بولینگ بازی کنید تا موارد فوق الذکر در جسم شما ایجاد شود.

√ لذت بولینگ برای تمامی افراد از هر سن و سالی

بولینگ یکی از ورزش هایی است که افراد از هر سن و سالی می توانند آن را بازی کنند و یک بازیکن حرفه ای بشوند. هر شخصی از کودکان(بچه های دوران دبستان) تا افراد مسن می توانند از بولینگ بازی کردن لذت ببرند. بولینگ یکی از ورزش های با مهارت بالا برای دوران دبیرستان محسوب می شود که اثر مثبتی بر افراد در این دوران دارد. در بولینگ خطر آسیب جسمانی کم است و این مسئله باعث می شود که افراد سالخورده هم بتوانند آن را بازی کنند. همچنین مسیرهای حرکت توپ بولینگ را می توان متناسب با افرادی که نابینا می باشند و یا بر روی ویلچر هستند، ساخت.

 

√ رفع استرس

زمانی که شما با دیگر افراد بولینگ بازی می کنید، در حال انجام یک فعالیت فیزیکی سرگرم کننده می باشید که این مسئله باعث می شود از استرس های ذهنی و روزمره خود رها شوید.

√ یادگیری آسان

روش های یادگیری بولینگ آسان هستند و این مسئله باعث جذب بچه ها و افراد مسن تر می شود. 95 % بازیکنان بولینگ معتقد هستند که بولینگ را می توان به دلایلی از قبیل یک تفریح و سرگرمی، برای تمدد اعصاب و استراحت، یک رقابت جذاب و اجتماعی کننده افراد، بازی کرد. سادگی رشته بولینگ سبب شده است که در کل جهان یک ورزش محبوب و پرطرفدار باشد.

√ سلامت قلب

ارتباطات و دوستی هایی که در حین بولینگ بازی کردن ایجاد می شود به بهتر شدن عملکرد ماهیچه های قلب کمک می کند. همچنین آدرنالینی که در حین بازی در بدن ترشح می شود باعث افزایش ضربان قلب می شود.بنابراین بولینگ منجر به سلامتی قلب و عروق آن می شود.

√ آموزش بازی بولینگ در خانه

می توانید برای بازي بولینگ در منزل از بطری های آب استفاده کنید. شش بطری آب را در انتهای اتاق پذیرایی یا نشیمن بگذارید. با استفاده از یک نوار پارچه ای یا چسب، خط شروع بازي را مشخص کنید. توپی متوسط که مناسب فضای منزل باشد، بردارید. می توانید امتیاز هر شخص را یادداشت کنید تا در پایان برنده ی بازي مشخص شود. برای دشوارتر کردن شرایط بازي می توانید به جای استفاده از بطری خالی از بطری های پر استفاده کنید. می توان برای آموزش رنگ به کودکان 3 تا 4 سال از بطریهای رنگی استفاده کرد. (میتوانید بولینگ مخصوص کودکان را نیز از اسباب بازی فروشی ها تهیه کنید.)