کودک - مراقبتهای دوران بارداری - رفع بی اشتهایی خانمهای باردار در تابستان با ماست

دمای بدن خانم های باردار به دلیل تغییرات هورمونی در طول دوره بارداری افزایش پیدا می کند. فصل تابستان و گرما نیزشرایط را سخت تر می کند. این امر سبب می شود تا مشکلات متفاوتی از جمله خستگی، بی حالی، سر گیجه برای زنان باردار بوجود بیاید که در این صورت به خانم های باردار توصیه می شود تا دراز بکشند و به اندازه کافی مایعات استفاده کنند.

خانم های باردار نباید در ساعاتی که آفتاب در وسط آسمان قرار دارد از منزل بیرون بروند.  چنانچه خانم های باردار از منزل خارج شدند سعی کنند تا از قسمتهایی که سایه است عبور کنند و از کرم های ضد آفتابی که  اس پی اف آنها بین 35 تا 40 است استفاده کرده و همیشه یک بطری آب و یا آب میوه همراه خود داشته باشند. البته نوشیدن بیش از حد آب در این فصل توصیه نمی شود زیرا باعث رقیق شدن املاح در بدن شده و مسمومیت با آب را بوجود می آورد .

یکی از مشکلات اصلی که خانم های باردار با آن روبرو هستند از دست رفتن آب بدن به علت عرق کردن است که برای مادر و جنین خطرناک است.

آب پرتقال- شیر از نوشیدنیهایی هستند که املاح و آب از دست رفته بدن را جبران می کنند. مصرف میوه ها و سبزیجات به ویژه در فصل تابستان بسیار توصیه می شود. آب موجود در میوه ها تشنگی را برطرف کرده و ویتامین های لازم را به بدن خانم های باردار می رساند. منیزیم- ویتامین سی- اسید فولیک و کربوهیدرات ها از جمله ویتامین ها و املاحی هستند که در میوه ها یافت می شود و  برای برطرف شدن یبوست  بسیار مفید هستند.

خانم های باردار نباید مواد لبنی را از برنامه مواد غذایی خود حذف کنند، زیرا مصرف لبنیات علاوه بر داشتن مقدار زیادی کلسیم، ویتامین د و پروتئین، با مصرف ماست که هضم آن آسان بوده، می توان در فصل تابستان به رفع بی اشتهایی ناشی از گرما کمک کرد، زیرا بی اشتهایی یکی دیگر از مشکلاتی است که در فصل تابستان خانم های باردار با آن مواجه می شوند.
منبع: نی نی سایت
ویرایش و تلخیص: آکاایران