لباس های بارداری امروزی متناسب با هر سلیقه ای به بازار آمده اند، اما نیازی نیست تا کمد لباس های خود را از انواع لباس های بارداری پر کنید. به خاطر داشته باشید که شما فقط زمان کوتاهی به این لباس ها احتیاج خواهید داشت. معمولا 3 ماه دوم، زمان خرید لباس های بارداری است. اگر تصور می کنید زمان آن فراسیده است تا برای خود لباس بارداری تهیه کنید، پیشنهاد می شود از خریدهای کوچک شروع کنید.

زمانی که وارد یک فروشگاه مخصوص لباس های بارداری می شوید، احساس می کنید به هر چیزی که در این فروشگاه است نیاز دارید. از شلوارهای گشاد گرفته تا جوراب شلواری های مخصوص. اگر برای این کار بودجه محدودی درنظر گرفته اید، پس بهتر است به جای آنکه  به سمت لباس هایی که به تازگی برای دوران بارداری مد شده اند بروید، از لباس های ضروری و اساسی شروع کنید. اگر لباس بارداری تان را طبق مدی که برای همان سال طراحی شده است بخرید، در بارداری بعدی خود مجبور هستید لباس جدیدی را به کمد لباس هایتان اضافه کنید.

 لباس های ضروری که توسط کارشناسان بارداری پیشنهاد شده است عبارت است از یک عدد پیراهن کوتاه، بلوز مردانه دکمه دار، یک دست شلوار جین، دو دست شلوار پارچه ای (یکی از این شلوارها زیر شکم و دیگری بالای شکم قرارمی گیرد)، تی شرت آستین کوتاه. این تمام آن چیزی است که شما در طول دوره بارداری به آنها نیاز خواهید داشت.


با خرید لباس های ضروری می توانید سرمایه بیشتری پس انداز کنید. در اینجا راه هایی را پیشنهاد می کنیم که به شما کمک می کند تا بر اساس بودجه خود، احتیاجات دوران بارداری را برطرف کنید.
 
از دوستان قرض بگیرید

ارزان ترین و راحت ترین کار برای پوشاندن شکم بزرگ شده، قرض گرفتن لباس بارداری از دوستان و خویشاوندان است. اگر از دوستان و یا فامیل شخصی را می شناسید که از نظر سایز مشابه شما است و اخیراً وضع حمل کرده است پس بهتر است از این موقعیت استفاده کرده و از آن شخص بخواهید لباس هایش را به شما قرض بدهد. اگر خودشان لباس هم اندازه شما نداشته باشند ممکن است کسانی را بشناسند که با شما هم سایز باشند.

از خلاقیت های خودتان استفاده کنید
می توانید با سرهم کردن لباس های قبلی خود یک لباس مناسب تهیه کنید. اگر بتوانید لباس های خود را از نظر رنگ بندی هماهنگ کنید، ظاهر شما آراسته به نظر خواهد رسید. می توانید به جای استفاده کردن از لباس های شیک و گران قیمت با آویزان کردن زیور آلات خود، آنها را تزئین کنید حتی به جای بستن گردنبند می توانید از دستمال گردن های پرنقش و نگار نیز استفاده کنید. شما می توانید با خرید یک کمربند شکمی و وصله کردن آن به کمر لباس های قبل از بارداری خود، مجدد از آنها استفاده کنید. در 3 ماه اول بارداری شکم آنقدر بزرگ نمی شود که احتیاج داشته باشید از شلوارهای باراداری استفاده کنید. بنابراین می توانید از شلوارهای معمولی استفاده کنید.   

در صورت نیاز خرید کنید
همان طور که بارداری در حال پیش روی است، اندام شما نیز بزرگتر می شود و این زمانی است که باید به فکر تهیه لباس بارداری باشید. شما نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که اندام شما در دوران بارداری تا چه اندازه ای بزرگ می شود بنابراین بهتر است خرید لباس های بارداری را در زمانی که از بزرگ شدن سایز خود مطمئن شده اید شروع کنید.

توصیه می شود در طول دوره بارداری از هر نوع لباسی استفاده نشود. احتمال دارد استفاده از این لباس ها ایجاد آلرژی کند. به جنس پارچه های لباس های بارداری توجه کنید. بسیاری از خانم ها در هنگام پوشیدن لباس بارداری با مشکل مواجه می شوند برای آنکه نمی دانند چه لباسی را انتخاب کنند.

لباس هایی که دارای رنگ ترکیبی و مصنوعی بوده معمولاً حساسیت زا هستند. در انتخاب لباس دقت کنید. سعی کنید از جنس های طبیعی و نرم مثل پارچه های نخی، کتانی و پشم استفاده کنید.
از لباس هایی که کمر آنها تنگ هستند و یا شلوارهایی که دارای پاچه های تنگ هستند استفاده نکنید. احتمال دارد این نوع لباس ها به جنینی که در داخل رحم است فشار بیاورد. سعی کنید تا جایی که امکان دارد از پیراهن و دامن های گشاد استفاده کنید. یکی از ویژگی های لباس های بارداری نیز آزاد بودن آنها است. اگر در فصل زمستان هستید از تونیک های گشاد و شلوار استفاده کنید تا سرما باعث آزار شما نشود. 
سوتین و گن مخصوص بارداری از دیگر وسایلی هستند که به آنها نیاز دارید. در زمان بارداری اندام بدن بزرگ تر می شود. اگر دوست دارید که بعد از زایمان شکل بدن شما تغییر نکند و به مشکل برخورد نکنید در هنگام بارداری از سوتین و گن مخصوص استفاده کنید.
مراقب کفش های دوران بارداری باشید. بیشترین تغییرات هورمونی ، افزایش وزن و کمر درد در زمان بارداری به وجود می آید. از کفش های پاشنه دار و بندداراستفاده نکنید. پاها در طول دوره بارداری ورم می کنند و احتمال دارد که بندهای کفش به پاهای شما آسیب برساند. کفش هایی که قوس کف پا را به خوبی پوشش می دهند، برای این دوران کاملاً مناسب هستند.
منبع: نی نی سایت