مادرانی که به تازگی صاحب فرزند شده اند با تغییر اساسی در برنامه زندگی خود مواجه می‌شوند. در این مطلب توصیه های جالبی برای این مادران ذکر شده است .


شیر دادن به کودک همراه با کمبود خواب علاوه بر بی حوصلگی و بدخلقی مادر باعث خشکی و کدر شدن پوست و گاهی مواقع ریزش مو در زنان می شود.


در این مطلب چند توصیه به مادران برای این که با شرایط به وجود آمده چگونه کنار بیایند آمده است، بخوانید:


 خواب کودک
خواب کافی؛

 خواب کودک
مصرف آب؛


مصرف آب زیاد به خصوص در دوران شیردادن اهمیت زیادی دارد زیرا در طی روز کودک حداقل یک لیتر شیر می خورد. در صورت جایگزین نکردن آن با خستگی، سردرد، خشکی پوست روبه رو خواهید شد.

 خواب کودک
از دریافت کمک امتناع نکنید؛


اگر افرادی هستند که می خواهند به شما کمک کنند به آن ها این فرصت را بدهید به عنوان مثال اگر کسی می خواهد به شما کمک کند و از کودک شما مراقبت کند تا شما بخوابید یا در آشپزی و یا کار منزل با شما همکاری کند، کمک او را بپذیرید.

 خواب کودک
با خود کنار بیایید؛


بعضی از مادران از ترس این که دیگران آنان را یک مادر ناتوان بپندارند کمک دیگران را قبول نمی کنند. هنگامی که احساس می کنید که از پا درآمده اید و اشک در چشمانتان جمع شده، گریه کنید.

 خواب کودک
از منزل خارج شوید؛


در کوچک ترین فرصتی که پیش می آید سعی کنید تنهایی از منزل خارج شوید. 15 دقیقه خارج از منزل نه تنها رابطه پدر و نوزاد را تقویت می کند بلکه روحیه مادر را نیز بهبود می بخشد. خارج شدن از منزل به بهانه خرید و یا یک پیاده روی کوتاه می تواند با خستگی مفرط نیز مقابله کند. شما نیاز به یک استراحت ذهنی و عاطفی دارید که با تغییر دادن محیط می توانید آن را کسب کنید.

 خواب کودک
از همسر خود غافل نشوید؛


هرچه رابطه زن و شوهر خوب باشد می توانند والدین خوبی نیز باشند، از همسر خود در خصوص کارهای مربوط به نوزاد کمک بگیرید. با همکاری می توانید بر مشکلات زیادی از جمله خستگی مفرط غلبه کنید.

 خواب کودک
مراقب خود باشید؛


هیچ کس از آن چه پس از به دنیا آمدن یک نوزاد پیش می آید اطلاعی ندارد. اما باید خود را آماده شرایط جدید کرد. پس برای لذت بردن از این زمان که به سرعت می گذرد و روزی چشم باز می کنید که نوزاد شما کودک 5 -4 ساله ای شده است از خود خوب مراقبت کنید.

کودکان, بهداشت مادر کودک, بارداری,حاملگی, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='شیر دادن' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/taghzieh1/201451322142.html'>شیر دادن</a></strong> به کودک, مواظبت از کودک, خواب,خواب کودک,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='مراقبت از' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/news20175922232827358.html'>مراقبت از</a></strong> کودک, خشکی و کدر شدن پوست, عوارض شیردادن کودک,بی حوصلگی و بدخلقی, مصرف آب برای مادر شیرده ,کار منزل, مادر ناتوان, رابطه پدر و نوزاد, رابطه زن و شوهر, به دنیا آمدن یک نوزاد کودکان, بهداشت مادر کودک, بارداری,حاملگی, شیر دادن به کودک, مواظبت از کودک, خواب,خواب کودک,مراقبت از کودک, خشکی و کدر شدن پوست, عوارض شیردادن کودک,بی حوصلگی و بدخلقی, مصرف آب برای مادر شیرده ,کار منزل, مادر ناتوان, رابطه پدر و نوزاد, رابطه زن و شوهر, به دنیا آمدن یک نوزاد