استفاده از ویتامین C خطر زایمان زودرس در زنان بادرار را کاهش می دهد بهره‌گیری از ویتامین C در رژیم غذایی خطر زایمان زودرس را در زنان کاهش می‌دهد.

پژوهشگران اعلام کردند: زنانی که در دوران بارداری از مکمل‌های حاوی ویتامین C استفاده می‌کنند کمتر از سایرین به پارگی کیسه آب و زایمان زودرس دچار می‌شوند. این محققان با بررسی 52 زن از ماه پنجم بارداری تاثیر تجویز روزانه 100 میلی‌گرم ویتامین C را بر میزان موارد بروز زایمان زودرس را ارزیابی کرده‌اند.

نتایج این بررسی که حاکی است ویتامین C با تقویت ساختمان کلاژنی غشای کیسه آب نقش بسزایی در پیشگیری از بروز زایمان زودرس در زنان باردار دارد به طوری که در این بررسی تنها 5 درصد زنانی که ویتامین C دریافت کرده بودند به زایمان زودرس دچار شدند.

بارداری,تغذیه,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تغذیه در دوران بارداری' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/moraghebat1/22730.html'>تغذیه در دوران بارداری</a></strong>, ویتامین c, استفاده از ویتامین در دوران بارداری,کودکان, تغذیه کودکان, تغذیه کودک, زایمان,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تغذیه دوران بارداری' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/201513031452.html'>تغذیه دوران بارداری</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تغذیه مادر' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/moraghebat1/201492333917.html'>تغذیه مادر</a></strong> کودک, بارداری,تغذیه,تغذیه در دوران بارداری, ویتامین c, استفاده از ویتامین در دوران بارداری,کودکان, تغذیه کودکان, تغذیه کودک, زایمان,تغذیه دوران بارداری,تغذیه مادر کودک,