آکایران :وب سایت نی نی بان: علائم و نشانه های هشدار دهنده زیادی وجود دارد اما به طور معمول اختلال ها حول مهارت های اجتماعی، مشکل گفتار و زبان، مشکلات ارتباطی غیرکلامی و رفتارهای انعطاف ناپذیر می چرخد.
علائم زودهنگام اوتیسم

آکاایران: همه چیز درباره اوتیسم که باید حتما بدانیدبنا به گزارش آکاایران : در این مطلب از راهنمای اوتیسم در کودکان به علائم این اختلال اشاره شده است. در حال حاضر محققان به این نتیجه رسیده اند که  والدین می توانند نشانه های اوتیسم را خیلی زود و در کمتر از ۴ ماهگی نوزاد تشخیص دهند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ارزیابی هایی را در این زمینه انجام داده است. در اینجا برخی از نشانه هایی که ممکن است کودک از خود نشان دهد، با هم مرور میکنیم.
ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


اوتیسم و رژیم غذایی
,همه چیز درباره اوتیسم که باید حتما بدانید اوتیسم,مراقبت دوران بارداری


در این مطلب از راهنمای اوتیسم درکودکان یکی از درمان هایی که برای کودکان مبتلا به اوتیسم پیشنهاد می شود رژیم غذایی خاص است. برخی محققان بر این باورند رژیم غذایی فاقد گلوتن و کازئین می تواند به این کودکان کمک کند، هرچند این موضوع هنوز ثابت نشده و بسیاری از پزشکان در مورد کابرد آن محتاط عمل می کنند. این رژیم غذایی دو پروتئین از پروتئین های شیر را حذف کرده است. گلوتن و کازئین علاوه بر لبنیات در گندم، جو، چاودار، سس های سالاد و حتی برخی از مارگارین ها وجود دارد.
ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...اوتیسم و ضریب هوشی
,همه چیز درباره اوتیسم که باید حتما بدانید اوتیسم,مراقبت دوران بارداری


در این مطلب از راهنمای اوتیسم در کودکان به این موضوع اشاره شده که برخی از کودکانی که مبتلا به اوتیسم هستند هوش بالایی دارند. در حقیقت چند نفر از افراد بسیار موفق و خوش فکر از آلبرت اینشتین تا موتزارت مشکوک به ابتلا به اوتیسم در کودکی بودند. اوتیسم یا اختلال طیف اوتیسم اصطلاحی است که برای گروهی از اختلالات رشد مغز است. اما برخی از مبتلایان به انواع طیف اوتیسم عملکرد بسیار بالایی در زندگی دارند. اما آیا این افراد به دلیل اختلال اوتیسم باهوش ترند؟ پاسخ این سوال منفی است.
ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


باورهای اشتباه درباره اوتیسم
,همه چیز درباره اوتیسم که باید حتما بدانید اوتیسم,مراقبت دوران بارداری


در این مطلب از راهنمای اوتیسم در کودکان به این سوالها پاسخ داده میشود که آیا واکسیناسیون باعث بروز اوتیسم می شود؟ آیا اوتیسم درمان می شود؟ باورهای زیادی درباره این بیماری کنجکاوی برانگیز وجود دارد که بهتر حقیقت آنها را دریابید. هرچند هنوز درک کامل و ۱۰۰درصدی درباره این بیماری وجود ندارد اما مسائل زیادی نیز در مورد آن روشن شده است. اگر درباره این بیماری نگران هستید، بهتر است اول حقایق آن را بشناسید.
ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...
تفاوت دختران و پسران اوتیسمی
,همه چیز درباره اوتیسم که باید حتما بدانید اوتیسم,مراقبت دوران بارداری


در این مطلب از راهنمای اوتیسم در کودکان مشخص شده معیارهای تشخیصی برای اوتیسم بین پسران و دختران قابل تمیز نیست. اما یافته های تحقیقات اخیر نشان می دهد اوتیسم در دختران ممکن است کاملا متفاوت از پسران باشد. هرچند  این تشخیص سخت است اما محققان به دنبال تفاوت بین دختران و پسران مبتلا به اوتیسم به تفاوت بارزی نرسیدند اما آیا این نشان می دهد که بین آنها هیچ تفاوتی وجود ندارد؟ یکی از سختی های محققان این است که دختران مبتلا به اوتیسم رفتارهای قابل قبول تری نسبت به پسران از خود نشان می دهند. برای مثال دختران مبتلا به اوتیسم ممکن است منفعل، وابسته به دیگران، درگیر یا حتی افسرده به نظر برسند اما به نسبت پسرها رفتارشان قابل قبول تر است.
ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...

منبع : همه چیز درباره اوتیسم که باید حتما بدانید اوتیسم