آکایران :وب سایت نی نی کده: وقتی کوچولو باشیم و از پدر یا مادرمون سوال کنیم که "بچه ها از کجا میان” ، خوب پدر و مادر معمولا هنگ میکنند ! و نمی دونن چی بگن. خلاصه این میشه که میگن بچه ها رو لک لک های مهربون برای مامان ها میارن و بهشون میدن… اما آیا می دونید چرا این داستان بنام  لک لک ها رقم خورده؟
در بسیاری از فرهنگ ها ، لک لک نشان دهنده باروری، بهار و موفقیت است. در زمان رومی ها (و همچنان در هلند)، اگر یک لک لک در سقف لانه کسی خانه درست می کرد، آن را به عنوان یک برکت و و رحمت در نظر می گرفتند و به معنای عشق بی پایان در آن خانه بود.

آکاایران: بچه ها را لک لک ها می آورند!


برخی بر این باور بودند که یک لک لک می تواند یک زن را فقط با نگاه کردن باردار کند. همچنین در آلمان بر این باورند که لک لک ها خوش شانسی میاورند. با توجه به اینکه لک لک ها پرواز میکنند، دسترسی خوبی به دودکش خونه ها دارند که هم برای بابانوئل خوبه و هم برای آوردن بچه ها. لک لک ها قدیم در جنگل ها و درختان خانه می ساختند. اما آنها بسادگی به زندگی شهری ما آدم ها عادت کرده اند و حالا معمولا روی بام خانه ها و بخصوص دودکش ها لانه میسازند.
بنا به گزارش آکاایران : هنگامی که پدر و مادر های اسکاندیناویایی نیاز به یک توضیح مناسب برای "چگونگی  وارد شدن بچه ها” لازم داشتند که به فرزنداون بگن، آنها داستان لک لکی را که بچه ها را از لوله بخاری میاورد تعریف می کردند.
هانس کریستین آندرسن این فرهنگ عامه را با کتاب خود بنام لک لک ها در ۱۸۳۸ توضیح داده است. لک لک ها پرندگانی مهاجر هستند و به همین دلیل راحت میشه گفت که بچه ها رو از سرزمین های خیلی دور که سرزمین افسانه ای است میاورند.
همچنین قدیما عقیده داشتند که روح کودکان متولد نشده، در باتلاق ها، چشمه ها و برکه ها زندگی می کنند و اینجاها معمولا محل گذر لک لک ها بودند و لک لک ها این روح های بچه ها رو میگرفتند و به مادر آبستنش تحویل می دادن.
لک لک های سفید حدود ۴۵ اینچ قد دارند و ۶۵ اینچ پهنای بالهاشون هست و همچنین حدود ۳ تا ۵ کیلو هستند که تقریبا به اندازه کافی برای حمل یک نوزاد کافی بنظر می رسند. در فرهنگ غرب، عکس های لک لک حامل یک کودک در یک بغچه آویزان از منقارش، به امری عادی و شناخته شده تبدیل شد.
,بچه ها را لک لک ها می آورند! خرافات,لک لک,بچه ها,مراقبت دوران بارداری

در دهه ۶۰ آمریکا (یعنی حدود ۵۵ سال پیش) یک شرکت برای تبلیغ خیارشورهایش، از تصویر زنی حامله استفاده کرد که ویار خیارشور دارد و همان زمان آن شرکت از لوگوی لک لک برای شرکت خود استفاده کرد و بدین صورت، افسانه لک لک ها در آمریکا جاودانه شد. چند سال بعد در انیمیشن دامبو، فیل پرنده، والت دیسنی لک لکی را نشان داد که دامبو را برای مادرش آورد.
همچنین: لک لک ها هر سال پس از مهاجرت، دوباره به همان خانه ای بر می گردند که پارسال ساخته بودند و همان خانه را نوسازی و بزرگتر میکنند تا جایی که گاهی قطر خانه شان به دومتر و نیم هم می رسد.
همچنین بازگشت جفت جفت لک لک ها از سفر، بعنوان نماد وفا در حیوانات شمرده میشود. (گرچه بعدها تحقیقات نشون داد که اونها هم گاهی جفت خود را عوض میکنند) و اینگونه بود که لک لک ها نماد آوردن بچه ها شدند …

منبع : لک لک