برترین ها: به محض این‌که فرزند اول پا به یک سالگی می‌گذارد و شیطنت‌هایش را آغاز می‌کند، اطرافیان مرتبا به مادر و پدر یادآور می‌شوند که او خواهر و برادر می‌خواهد و داشتن تنها یک ‌فرزند خوب نیست. بسیاری از مادرها با شنیدن این سوال که «بارداری؟» یا «نمی‌خواهی باردار شوی؟» ناراحت می‌شوند و پیش خود فکر می‌کنند یعنی آنقدر چاق ‌شده‌ام که طرف مقابل فکر می‌کند، باردارم یا آنقدر سنم بالا رفته که مرتبا یادآور می‌شوند که باید بچه‌دار شوم. اگر ذهن‌تان درگیر فرزند دوم شده این تست را انجام دهید تا مطمئن شوید زمان بارداری دوم فرا رسیده یا خیر. به سوالات زیر پاسخ بلی یا خیر دهید.


1. وقتی خاطرات روز زایمان را مرور می‌کنید با وجود درد زایمان و سختی‌های بعد از آن با خود می‌گویید روز اعجاب‌انگیزی بود و بیش از آن‌که درد بکشم موقع تولد فرزندم خوشحال بودم.

2. موقعی که برای خرید می‌روید دوست دارید لباس‌های بچه‌گانه بخرید.

3. وقتی برای خرید بیرون می‌روید یا در حال راه‌رفتن در خیابان هستید مرتبا خانم‌های باردار را می‌بینید.

4. وقتی یکی از پاپوش‌ها یا زیرپوش‌های نوزادی فرزندتان را می‌بینید، بی‌اختیار اشک در چشمان‌تان حلقه می‌زند.

5. هر از چندگاهی دستی روی شکم‌تان می‌‌کشید.

6. با وجود آن‌که فرزندتان غذاخوردن به تنهایی را آموخته، هر ازچندگاهی دوست دارید به او غذا بخورانید.

7. گاهی آلبوم نوزادی‌های کودک‌تان را ورق می‌زنید و با خود می‌گویید چقدر کوچک بوده و حالا چه قدی کشیده است.

8. وقتی یکی از اطرافیان می‌گوید موقع فرزند دوم است، حرفی نمی‌زنید و از درون دودل هستید.

نتیجه آزمون

  • اگر تمام جواب‌های شما خیر بوده، یعنی شما یا فرزندی ندارید، یا فرزند اولتان ناخواسته بوده و علاقه‌ای به داشتن فرزند دوم ندارید.
  •  اگر بین 1 تا 3 جواب مثبت دارید یعنی هنوز موقع آن فرا نرسیده تا برای بارداری دوم اقدام کنید. ذهن شما هنوز درگیر روند زایمان و درد و سختی‌های پس از آن است. به خودتان اجازه استراحت دهید. بدن‌تان باید فرم سابق خود را بازیابد. شاید هم به قدری فرزندتان شیطنت می‌کند که نمی‌توانید درک کنید مادرهایی که 2 فرزند دارند چطور زندگی می‌کنند.
  •  اگر بین 4 تا 7 جواب مثبت دارید یعنی شما با زایمان و مشکلات بعد از آن به خوبی کنار آمده‌اید. در وضعیت بدنی خوبی قرار دارید و آماده‌اید تا برای بار دوم باردار شوید. شما از بودن با فرزندتان لذت می‌برید و آماده داشتن فرزند دوم هستید.