سایت نیکو: خوب است اگر از مواد اورگانیک استفاده کنید و یا از مصرف مواد شیمیایی زائد بپرهیزید. اما وقتی قرار باشد به صورت کاملا عملی زندگی فرزند خود را نجات دهید، باید اقداماتی فراتر از این دو را بدانید.

در زیر به 5 مورد از این اقدامات حیاتی اشاره خواهیم کرد:به فرزندان خود شنا کردن یاد بدهید

ممکن است چنین آموزش هایی هزینه بر و زمان بر بوده و کودکان علاقه ای نشان ندهد اما یاد گرفتن مهارت شنا کردن یک نیاز است که باید در سالهای ابتدایی زندگی کسب شود. کودکان به راحتی ممکن است در آب افتاده و به دلیل عدم توانایی در شنا کردن دچار خفگی شوند. در سال 2009 علت مرگ بیش از 30 درصد از کودکان 1 تا 4 ساله، خفگی در آب بود. بنابراین اولین و مهم ترین ورزشی که کودک حتما باید بیاموزد شنا کردن است و اینکه بداند چگونه تا رسیدن کمک خود را روی سطح آب نگه دارد.

CPR (احیاء قلبی ریوی) را بیاموزید

هیچ فردی تصور نمی کند که ممکن است روزی به این مهارت نیاز داشته باشد اما داشتن این مهارت می تواند جان کودکی را که در آب افتاده و نفس نمی کشد، نجات دهد. شاید هیچ گاه نیاز نباشد که از آن استفاده کنید اما اگر زمانی برسد که کودکی به آن نیاز دارد و شما روش CPR را ندانید، همه عمر افسوس اش را خواهید خورد و هیچگاه آن را فراموش نخواهید کرد. یادگیری آن از شما زمانی نمی گیرد و نیازی نیست که برای آن مدرکی دریافت کنید. می توانیدهنگام نیاز بدون ترس از آن استفاده کنید.

در منزل هشدار دهنده دود نصب کرده و مطمئن شوید که به درستی کار می کند

بهترین کار برای پیشگیری از آتش سوزی و نجات جان کودکتان نصب هشدار دهنده دود است. مطمئن شوید که در همه طبقات و اتاق ها نصب باشد. این هشداردهنده ها باید روی بالاترین نقطه اتاق نصب شوند زیرا دود رو به بالا حرکت می کند. بهتر است هر ماه این وسیله ها را چک کنید و در صورت نیاز باطری های آن را تعویض نمایید.

از صندلی های مناسب کودک در ماشین استفاده کنید و از نصب کامل آن مطمئن شوید

صندلی های کودک می توانند به راحتی جان فرزندتان را در تصادف ها نجات دهند. در سالهای اخیر استفاده از این نوع صندلی ها آمار مرگ نوزادان زیر یک سال را تا 71% و کودکان 1 تا 4 سال را تا 54% کاهش داده است.

,5 راه برای حفاظت بیشتر از کودکان حفاظت از کودکان,تربیت کودکان,یادگیری احیاء قلبی ریوی,مراقبت دوران بارداری


نقشه فرار از آتش داشته باشید

هشدار دهنده دود وسائل مهمی در منزل به شمار می آیند، اما کودکانتان باید بدانند که در صورت بروز آتش چه اقدامی باید انجام دهند. نقشه فرار از آتش را با فرزندتان مرور کنید و آن را به صورت آزمایشی پیاده کنید. به آنها نشان دهید که درها و پنجره ها را در صورت لزوم چگونه باز کنند.

به غیر از این موارد اقدامات بیشماری است که می توانید به کودکانتان آموزش دهید تا از خطر نجات پیدا کنند. یاد دادن شماره تلفن های ضروری نیز یکی دیگر از اقدامات مهم است. به او بگویید که چگونه با افراد غریبه برخورد کند.