آکایران :مجله سیب سبز: اگر این روزها با خارج شدن از خانه، آفتاب تند اذیت تان می کند و بدون عینک قادر به ماندن در محیط بیرون نیستید، مطمئن باشید که بچه ها هم همین شرایط را دارند آنها  فقط در عالم کودکانه خود به سر می برند و متوجه حرکت ناخودآگاه شان در تنگ کردن چشم ها برای جلوگیری از ورود اشعه های خورشید نیستند.
بنا به گزارش آکاایران : به گفته پزشکان وقتی شما و فرزندتان ساعات مشترکی را در خیابان، پارک و. . . سپری می کنید، بچه ها سه برابر بیشتر اشعه های خورشید، چه مفید و چه مضر را جذب می کنند. به همین دلیل استفاده از عینک آفتابی- نه برای خوش تیپ تر شدن- و کرم ضدآفتاب برای بچه ها به اندازه پدران و مادران شان ضروری است.

آکاایران: راهنمای خرید عینک آفتابی برای کوچولوهاقبل خرید باید بدانید
فروشگاه های لباس بچه گانه می توانند عینک های آفتابی کودکانه را در اختیار شما قرار دهند. در این فروشگاه ها بی شک مدل های فانتزی تری را پیدا خواهید کرد که سریع تر بچه ها را شیفته خودشان می کنند اما خرید از فروشگاه های عینک مطمئن تر است. فروشندگان این مغازه ها اطلاعات تخصصی تری درباره شیشه عینک و کیفیت آنها دارند.
- این خرید بدون بچه ها آسان تر انجام می شود چون اغلب بچه ها با اصرارشان بر مدل های فانتزی تر شما را از یک خرید درست با حداکثر قدرت محافظت از چشم دور می کنند اما شرط استفاده مداوم از عینک آفتابی، راحتی آن روی چشم است که باید در فروشگاه امتحان کنید.
- اگر فرزند شما از عینک طبی استفاده می کند، پیش از خرید عینک آفتابی با پزشکش مشورت کنید. از متخصص چشم بخواهید ویژگی های عینک مناسب را برای شما مشخص کند؛ مثل پولاریزه بودن یا نبودن عینک.
بعد از خرید مراقب باشید
- عادت به استفاده از عینک آفتابی را باید از خودتان شروع کنید. اگر شما همیشه در مواجهه با آفتاب از عینک آفتابی استفاده کنید، فرزندتان با الگو برداری از شما این کار را تکرار می کند.
 
,راهنمای خرید عینک آفتابی برای کوچولوها راهنمای خرید,عینک آفتابی,عینک دودی,مراقبت دوران بارداری


- به عینک آفتابی اکتفا نکنید. برای سفر، پارک، استخر و. . . علاوه بر عینک آفتابی، فرزندتان را به کلاه مجهز کنید. استفاده از ضدآفتاب هم فراموش نشود تا به طور کامل از فرزندتان در برابر اثرات مضر آفتاب در روزهای گرم سال محافظت کرده باشید.
راهنمای هنگام خرید
با ورود به فروشگاه از فروشنده بخواهید، عینک های آفتابی خوب بچه گانه که دارای UV صددرصد هستند را به شما نشان دهد. شاید لازم باشد که به فروشنده یادآور شوید شما قصد خرید یک عینک برای محافظت از چشم فرزندتان را دارید و یک عینک فانتزی که نقش اسباب بازی را ایفا کند، هدف تان از این خرید نیست.
- هزینه ای که برای خرید عینک پرداخت کرده یا برندی که خرید می کنید، هیچ اهمیتی ندارد؛ برای تمام عینک ها چه برای بزرگسالان و چه برای کودکان مهم این است که عینک UV کاملی برای محافظت از چشم ها داشته باشد. بررسی این موضوع فقط با دستگاه های تخصصی میسر است؛ به همین دلیل خرید از یک فروشگاه مطمئن و معتبر است.
,راهنمای خرید عینک آفتابی برای کوچولوها راهنمای خرید,عینک آفتابی,عینک دودی,مراقبت دوران بارداری


- هنگام امتحان کردن روی صورت فرزندتان دقت کنید که خمیدگی انتهای دسته، دقیقا درپشت گوشت قرار بگیرد و دسته ها به دو طرف صورت فشار وارد نکنند. راحت بودن، تضمینی برای استفاده مداوم از عینک است.
- اندازه فریم عینک و در واقع بزرگی و کوچکی شیشه اهمیت دارد. عینکی انتخاب کنید که تمام دور چشم فرزندتان از بالای ابرو تا انتهای خط ابرو و زیر چشم را بپوشاند.
- برای بچه های دو تا هشت ساله سراغ عینک های رنگی و شاد بروید. طرح و رنگ شاد، جذابیت آن را بیشتر می کند ولی بچه های 9 سال به بالا، بیشتر دوست دارند شبیه بزرگ ترها شوند و عینک های تیره را ترجیح می دهند.

منبع : عینک آفتابی