آکاایران: یکی از راه های بسیار مناسب و موثر برای کمک به جلوگیری از بارداری در بدن زنان، استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری است. اگر شما به عنوان یک خانم مبتدی از کابرد این ابزارها مطمئن نیستید و یا با چگونگی کارکرد این وسیله آشنایی ندارید، با خواندن مقاله زیر، بیشتر با این وسیله آشنا خواهید شد.

پچ های جلوگیری از بارداری، چه وسیله ای است؟

پچ های جلوگیری از بارداری، همان طور که از نامشان پیدا است، نوعی از پچ ها هستند که در بازارهای تجاری جهانی با نام تجاری "ارتو اورا" شناخته شده اند. معمولا، این وسیله را بر روی پوست بدن زنان می چسبانند، تا جلوی باردار شدن ناخواسته آن ها گرفته شود.
در علم پزشکی امروزه، پچ های جلوگیری از بارداری، یک راه امن و موثر برای جلوگیری از باردار شدن زنان محسوب می شوند. جالب است بدانید که پچ های جلوگیری از بارداری به سادگی بر روی پوست بدن زنان چسبده می شود و به همان آسانی هم می تواند از باردار شدن ناخواسته ی زنان جلوگیری کنند.
یادتان باشد که شما می توانید پچ های جلوگیری از بارداری را به راحتی و از فروشگاه های لوازم پزشکی و بهداشتی و یا داروخانه ها، البته با استفاده از نسخه دکتر متخصص زنان و زایمان خریداری کنید. هزینه خرید این پچ های جلوگیری از بارداری، بین صفر تا هشتاد دلار در هر ماه، برای هر زنی برآورد شده است.
پچ های جلوگیری از بارداری وسیله های پلاستیکی بسیار نازکی هستند که به رنگ بژ بوده و فرد استفاده کننده از این روش باید هر هفته یک پچ نوین را بر روی پوست خود بچسباند. همچنین، به خاطر داشته باشید که طول استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری به مدت 21 روز و به طور مداوم می باشد.

پچ های جلوگیری از بارداری چگونه کار می کنند؟

یادتان باشد که پچ های جلوگیری از بارداری با آزاد نمودن هورمون های خاصی عملکرد جنسی بدن فرد را تنظیم کرده و از باردار شدن او جلوگیری می کنند. در واقع، همه پچ های جلوگیری از بارداری شامل هورمون های استروژن و پروژسترون می باشند، که همان هورمون موجود در قرص های ضدبارداری است. معمولا، آزاد شدن هورمون ها از پچ های جلوگیری از بارداری، از رها شدن تخمک از تخمدان زنان جلوگیری می کنند. همچنین، در مواردی هم که تخمک از تخمدان خانمی آزاد شده باشد، تحت شرایطی که پچ های جلوگیری از بارداری در داخل رحم فرد استفاده کننده ایجاد می کنند، نمی تواند با اسپرم ها لقاح یابد، که این حالت، به زبان ساده به معنی باردار نشدن زنان است. علاوه بر این موارد، هورمون آزاد شده از پچ های جلوگیری از بارداری می تواند مخاط دهانه رحم زنان را ضخیم تر کرده و مانع رسیدن اسپرم به تخمک بالغ شود. یادتان باشد استفاده از این روش دیگری از بروز هر گونه احتمال بارداری در زنان جلوگیری میکند.

زنان چه زمانی می توانند از پچ های جلوگیری از بارداری بر روی بدن خود استفاده کنند؟

معمولا، پزشکان متخصص زنان و زایمان، پچ های جلوگیری از بارداری را بهترین گزینه برای جلوگیری از بارداری زنان می دانند. در حالت طبیعی و طبق نظر پزشکان متخصص زنان و زایمان، زنان باید پس از شروع دوره ماهانه خود و در پنج روز اول آن، از پچ جلوگیری از بارداری استفاده کنند. در واقع، به یاد داشته باشید که اگر شما به عنوان فرد استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری، از روز پنجم دوره ماهانه خود این پچ ها را مورد استفاده خود قرار دهید، اثر موثر آن ها پس از هفت روز آغاز خواهد شد.

روش نوین دیگری برای کنترل بارداری وجود داره و اون هم روش دپو هست، برای اینکه بدونین این روش چیه و چطور عمل میکنه دپو چگونه باعث جلوگیری از بارداری می شود؟ رو بخونین.

آکاایران: چسب پچ راحتترین روش جلوگیری از بارداری

آیا پچ های جلوگیری از بارداری در جلوگیری از حامله شدن زنان، صد در صد موثر هستند؟

اگر شما به عنوان یک خانم جوان نگران چگونگی کارکرد موثر پچ های جلوگیری از بارداری هستید، لازم است بدانید که استفاده از این پچ ها، روش بسیار موثر و مطمئنی برای جلوگیری از بارداری زنان در نظر گرفته شده است. برای این که پچ های جلوگیری از بارداری به طور موثرتری عمل کنند، فرد استفاده کننده باید همیشه و به طور مداوم آن را بر روی پوست بدن خود داشته باشد.
جالب است بدانید که استفاده از پچ جلوگیری از بارداری، ممکن است در برخی موارد، اضافه وزن شدیدی را برای فرد استفاده کننده به دنبال داشته باشد. در صورت بروز جنین مواردی، سعی کنید که به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و با او در مورد مضکل خود صحبت کنید.
یادتان نرود که اگر هم زمان با مصرف برخی از داروها مانند ریفامپین، انواع آنتی بیوتیک ها وگریزئوفولوین که یک نوع داروی ضد قارچ است و یا برخی از داروهای HIV، داروهای ضد تشنج و داروهای ضد زگیل، از پچ-های جلوگیری از بارداری استفاده می کنید، ممکن است پچ درست کار نکرده و بدن شما را با مشکل روبرو کند.
در نهایت، به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که اگر پ به نکات گفته شده، توجه نمایید، می تواند با استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری، 99٪ جلوی باردار شدن خود را بگیرد.

آیا استفاده از پچ جلوگیری از بارداری عوارض جانبی هم برای زنان به همراه دارد؟

ممکن است استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری عوارض جانبی متعددی را در بدن برخی از خانم های استفاده کننده به وجود آورد. در ادامه این مقاله، به برخی از این عوارض که در بدن اغلب زنان دیده می شود، اشاره خواهیم کرد. مهم ترین این موارد عبارتند از:
• احساس حساسیت و درد در پستان های خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
• ایجاد حالت تهوع شدید در بدن خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
• از بین رفتن ناگهانی چرخه قاعدگی در بدن خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
• ظاهر شدن حالت قرمزی و یا بثورات در محل قرار دادن پچ جلوگیری از بارداری
• به وجود آمدن سردرد شدید در خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
اگر شما به عنوان فرد استفاده کننده از پچ جلوگیری از بارداری هر یک از علائم بالا را در بدن خود مشاهده نمودید و یا حالت بسیار ناراحت کننده ای را در یکی از اعضای بدن خود حس کردید، حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در این باره صحبت نمایید.

چه زمانی زنان نمی توانند از پچ های جلوگیری از بارداری استفاده کنند؟

 اگر هر یک از شرایط زیر را در بدن خود مشاهده می کنید، نباید از پچ های جلوگیری از بارداری استفاده کنید:
• اگر به عنوان یک خانم، بیشتر از 35 سال سن دارید و یا سیگاری هستید.
• اگر از وجود مشکل میگرن شدید رنج می برند، برای استفاده کردن از پچ های جلوگیری از بارداری حتما با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.
• اگر به عنوان یک خانم، در حال حاضر از وجود هر نوع سرطانی مانند سرطان پستان در بدن خود رنج می برید.
• اگر در حال حاضر باردار هستید و یا از باردار نبودن خود مطمئن نیستید.
• اگر شما به عنوان یک زن جوان از لخته شدن خون و یا احتمال حمله قلبی و یا سکته مغزی در بدن خود رنج می برید.

آیا استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری سبب حفاظت فرد استفاده کننده از بیماری های مقاربتی هم می شود؟

علاوه بر این که به کار بردن پچ های جلوگیری از بارداری شما را در برابر باردار شدن محافظت می کند، در برابر بیماری های مقاربتی نیز از شما مراقبت خواهد نمود. اما امن ترین راه برای دور نگه داشتن زنان از بیماری های مقاربتی، استفاده شریک زندگی آن ها از کاندوم می باشد.
در حالی که پچ های جلوگیری از بارداری برای جلوگیری از حامله شدن زنان طراحی شده اند، اما همیشه باید در صورت احساس هر گونه ناراحتی در بدن خود با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. همچنین، اگر در هنگام استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری احساس کردید که به طور تصادفی باردار شده اید، حتما در اسرع وقت با دکتر معالج خود مشورت کرده و بلافاصله، استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری را متوقف نمایید.

 مجموعه ای از جدیدترین روش های کنترل بارداری رو در روش های نوین جلوگیری از بارداری مطالعه کنید.

.

منبع : mamanam.com