آکاایران:  

bxs1

از گذشته تا به حال شیرین ترین رویای هر زنی رویای مادر شدن بوده است. اما این که هر خانمی قصد دارد در چه سنی به این هدف خود برسند، معمولا از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. بسیاری از زنانی که در قرن 21ام زندگی می کنند، حرفه گرا و بلندپرواز هستند، به همین دلیل هم ممکن است قصد دارا باشند که بعد از تحقق یافتن تمام اهداف حرفه ای خود به تحقق رویای باردار شدن خود فکر کنند. در چنین مواقعی، فریز تخمک خانم ها می تواند بهترین گزینه برای اقزایش شانس باردار شدن آن ها در آینده باشد که همه خانم ها می توانند این گزینه را انتخاب کنند. آیا شما به عنوان یک خانم شاغل از انتخاب این روش برای افزایش شانس بارداری خود در آینده نگران هستید؟ زیاد نگران نباشید! ادامه این مقاله، در مورد موضوع فریز تخمک خانم ها به منظور افزایش شانس باردار شدن آن ها اطلاعات زیادی به شما خواهد داد که تمام تردید های شما و همسرتان را از بین می برد.

bxs2

هنگامی که هر خانمی به یک سن خاص می رسد، ممکن است با بروز بسیاری از مشکلات و مسائل ناباروری، دیگر نتواند باردار شود. برای حل این مشکل، فریز تخمک خانم ها در یک دوره سنی خاص گزینه ای است که توسط علم پزشکی تایید شده است و در بسیاری از کشورهای پیشرفته به منظور جلوگیری از بروز مشکلات ناباروری در مرحله بعدی از زندگی زنان مورد استفاده قرار می گیرد.
در روش فریز تخمک خانم ها، هر زنی می تواند تخمک سالم و بالغ خود را در یک دوره سنی مناسب با کمک پزشکان متخصص زنان و زایمان و یا یک تیم پزشکی مجرب از بدن خود جدا کرده و با استفاده از روش ها خاص منجمد کردن آن را حفظ کند تا در زمانی که احساس کرد شرایط بهتری برای بارور شدن دارد، بتواند از تخمک جوان خود استفاده کند. در واقع با کمک روش فریز تخمک خانم هایی که به خاطر بالا رفتن سن و یا بروز مشکلات ناباروری نمی توانند حامله شود، قادر خواهند بود تا از تخمک خود برای حل این مشکل استفاده کنند. به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که هر زنی پس از فریز تخمک خود می تواند در هر زمانی که بخواهد از آن تخمک برای باردار شدن استفاده کند و فاقد بروز هیچ مشکلی، برای تکمیل کردن اعضای خانواده خود اقدام نماید. به فرآیند نگهداری تخمک خانم ها برای یک مدت زمان مشخص "فریز تخمک خانم ها" گفته می شود.

bxs3

اگرچه امروزه روش فریز تخمک خانم ها یک ابزار قدرتمند برای حل مشکل ناباروری زنان با سن بالا تلقی می-شود. اما به خاطر داشته باشید که درک کامل مراحل این روش، مزایا و معایب آن قبل از تصمیم گیری برای استفاده از این روش برای تمام خانم ها بسیار لازم و ضروری است. علاوه بر این مورد به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که گام اول برای انجام اصولی فریز تخمک خود مشورت کردن با یک گروه بهداشتی و پزشکان مجرب و همچنین انجام آزمایشات گوناگون مانند آزمایش خون می باشد. همچنین، بسیار لازم است که سطح باروری خانمی که قصد فریز تخمک خود را دارید هم مورد ارزیابی دقیق پزشکان قرار گیرد.
هنگامی که کادر پزشکی به این اطمینان رسیدند که سطح باروری خانم مورد نظر بسیار خوب است، او را به یک دکتر متخصص IVF (یا لقاح مصنوعی) معرفی می کنند تا دوره آماده سازی کاملی را به منظور منجمد کردن اصولی تخمک خود، با مصرف داروهای خاصی که تقریبا 10 روز به طول می انجامد، بگذراند. لازم است به عنوان بدانید که مصرف این داروها تخمدان های شما را تحریک کرده و سبب تولید تعداد بیشتری فولیکول خواهد شد. در این هنگام است که دکتر معالج شما می تواند از بین این تخمک ها، تخمک های باکیفیت و خوب را برای منجمد کردن، انتخاب نماید.
هنگامی که فولیکول ها در داخل تخمدان خانم ها رشد کردند و به اندازه مطلوب که در حدود 1.5mm است، رسیدند، کادر پزشکی یک دوره کامل دیگر از داروهای خاص را به بیمار خود تجویز می کنند تا به تخمک های داخل بدن او اجازه دهند که از فولیکول آزاد گردد. معمولا پس از گذراندن این مراحل، دکتر متخصص لقاح مصنوعی سعی خواهد کرد تا در حدود 10-12 تخمک بالغ را از طریق لاپاراسکوپی و یا با ایجاد یک برش کوچک در شکم بیمار، خارج کند. بعد از استخراج تخمک از تخمدان خانم متقاضی، دکتر معالج او مجاز به منجمد کردن آن ها می باشد، طوری که بتواند از آن ها برای اهداف آینده بیمار خود استفاده کند.
با بررسی مراحل بالا، می توان ادعا کرد که کل فرایند فریز تخمک خانم ها، بسیار ارزشمند بوده و یک سرمایه-گذاری خوب برای آینده فرد به شمار می رود، چون دکتر متخصص لقاح مصنوعی با حفاظت تخمک بارور برای مدت طولانی و استفاده از آن ها در آینده کمک زیادی به خود فرد مورد نظر خواهد نمود.

bxs4

هنگامی که شما هم مانند بسیاری از خانم های شاغل تصور کردید که زمان مناسب برای باردار شدن شما فرا رسیده و اینک قدرت قبول مسئولیت نگهداری از یک کودک را دارید، می توانید از تخمک های حفظ شده خود در مراکز لقاح مصنوعی برای تحقق یافتن هدفتان استفاده کنید.
لازم است به عنوان یک خانم آگاه باشید که معمولا مسئولان مراکز لقاح مصنوعی، تخمک های سالم و بالغ شما را در دمای 196 درجه سانتی گراد نگهداری می کنند. به همین دلیل شما می توانید مطمئن باشید که در این مدت، هیچ آسیب به آن ها نخواهد رسید. هنگامی که شما به عنوان یک زن تصمیم به استفاده از تخمک منجمد شده خود گرفتید، معمولا دکتر معالج شما مدت کمی قبل از زمان استفاده از این تخمک با نگه داشتن آن در یک درجه حرارت کنترل شده آن را ذوب خواهد کرد. پس از گرم شدن تخمک و لقاح یافتن آن با اسپرم همسرتان، این تخمک به کمک یک دکتر متخصص لقاح مصنوعی، به رحم زن متقاضی تزریق می شود. در نهایت، هنگامی که تمام این مراحل با موفقیت انجام شد، شما می توانید باردار شوید.

bxs5

درست است که روش فریز تخمک خانم ها ممکن است 100٪ نتایج خوبی ندهد، اما می توان ادعا کرد که در اکثر موارد این روش با موفقیت همراه بوده است. با این حال، سه عامل بسیار مهم وجود دارد که استفاده از تخمک منجمد شده به منظور افزایش شانس باردار شدن زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. این عوامل عبارتند از:
• اولین عامل موثر در موفقیت استفاده از روش فریز تخمک خانم ها، سن خانمی است که تصمیم به باردارشدن با کمک این روش گرفته است. به خازر داشته باشید که هر چه سن خانم متقاضی کمتر باشد، روش فریز تخمک در مورد او بهتر جواب خواهد داد.
• در مرحله دوم نکته مهم این است که بدانید چه تعداد تخمک و چگونه منجمد شده است. اگر تعداد تخمک های گرفته شده از بدن شما بیشتر باشد، شانس بیشتری هم برای موفقیت وجود خواهد داشت.
• و در آخر، موفقیت چنین بارداری هایی بستگی زیادی به وقت جایگزین نمودن تخمک و چگونه انجام عمل لقاح مصنوعی دارد. اگر تزریق تخمک بارور، با روش اصولی انجام گیرد، می توان ادعا کرد که حامله شدن فرد هم صد در صد موفق خواهد بود.

bxs6

با این که تا به حال هیچ گزارش مستندی از مضرات فریز تخمک در زنان و نوزادان به دنیا آمده از این مادران ارائه نشده است و همه این نوزادان هم در حالت عادی و فاقد هیچ نقصی در هنگام تولد به دنیا آمده اند، اما برخی از گزارش ها تلاش می کنند که استفاده از داروهای IVF می تواند باعث بروز علائم زیر در برخی از زنان استفاده کننده از این روش شود:
• بروز تهوع شدید بارداری
• استفراغ شدید
• به وجود آمدن تنگی نفس در این مادران
• تورم شکم و به وجود آمدن درد زیاد در این ناحیه از بدن مادران
البته به یاد داشته باشید که همه این علائم ممکن است به ندرت و در 1-2 درصد از زنانی که فرایند فریز تخمک را برای حل مشکل بارداری خود انتخاب کرده اند، دیده شود.

فریز تخمک معجزه ای برای خانم های بلند پرواز   - آکافریز تخمک

bxs7

اگر شما به عنوان یک زن تصمیم دارید تا از ایده فریز تخمک، در آینده ای دور استفاده کنید، می توانید آن را برای یک مدت طولانی ذخیره کنید. حتی مواردی وجود داشته است که از تخمک منجمد شده خانم ها پس از 10 سال استفاده گردیده و نتایج مثبتی هم ارائه شده است.
بنابراین، در حال حاضر اگر یک زن نیاز به زمان دارد تا بتواند معضلات شخصی و حرفه ای خود را در زندگی از بین ببرد و بعد از آن با آمادگی کافی و خیال راحت باردار شود، می تواند استفاده از روش فریز تخمک بهره ببرد. در چنین شرایطی هم از زندگی خود لذت خواهد برد و هم در هنگام آماده شدن برای قبول مسئولیت مادری از نعمت مادر شدن بهره مند می شود.

 مطالعه روش های نوین جلوگیری از بارداری راه های دیگری را به شما که اکنون آمادگی مادر شدن ندارید را می گوید.

.

منبع : mamanam.com