آکاایران:  

1. اگر بلافاصله بعد از آمیزش جنسی بلند شده و بایستم آیا باردار خواهم شد؟

ایستادن، نشستن، دراز کشیدن و حتی بالا و پایین پریدن تفاوتی در شانس باردار شدن شما ایجاد نمی کند، نیروی جاذبه زمین از شنا کردن رو به بالای منی دانه جلوگیری نمی کند.

2. اگر بلافاصله بعد از آمیزش جنسی دوش بگیرم بازهم می توانم باردار شوم؟

3. آیا در دوران شیردهی احتمال باردار شدنم هست؟

بلی. این احتمال وجود دارد، اما اگر شما در طول شب هم شیر می دهید و نوزادتان اغلب هم در روز و هم در شب شیر می خورد، در این صورت اگرچه احتمال باردار شدن کم است ولی همچنان امکان پذیر است.

آکاایران: 11 سئوال مهم که شما درباره بارداری دارید

4. اگر زیر دوش یا داخل استخر آمیزش جنسی کنیم آیا همچنان می توانم باردار شوم؟

بلی، می توانید. منی دانه ها توانایی زیادی در شناکردن به سمت بالا دارند، بنابراین بودن شما داخل آب هیچ تفاوتی نمی کند. اما می تواند برایتان خطرناک باشد چرا که آب با فشار به داخل مهبل شما می رود.

5. آیا زمانی که قرص ضد بارداری مصرف می کنم احتمال باردار شدنم هست؟

بلی. بخصوص اگر شما خوردن یک یا چند تای آنها را فراموش کنید، قرص دهانی ضد بارداری همچنین زمانی که شما دچار شکم درد، استفراغ یا اسهال هستید، ممکن است کارایی خود را از دست بدهد. بعضی از آنتی بیوتیک ها نیز ممکن است اثر قرص را خنثی کنند.

6. مصرف دو قرص ضد بارداری پس از آمیزش جنسی ، از بارداری جلوگیری می کند؟

نه، این موضوع حقیقت ندارد. اگر شما قرص های ضد بارداری فرد دیگری را مصرف کنید در این صورت نیز احتمال باردار شدن شما وجود دارد. چنانچه آمیزش جنسی فاقد پیشگیری داشتید موضوع را با پزشک یا مسئول داروخانه در میان بگذارید. حالت مطلوب آن است که قرص تا ۲٤ پس از آمیزش جنسی کنترل نشده باید مصرف شود تا بتواند به میزان ۹۵ درصد از بارداری های قابل پیش بینی جلوگیری کند.

 آمیزش جنسی

7. اگر هنگام آمیزش جنسی ، کاندوم از آلت تناسلی شوهرم خارج شود آیا ممکن است باردار شوم؟

بلی، ممکن است. برای همین هنگامی که شوهرتان می خواهد آلت تناسلی خود را بیرون بیاورد حتماً باید یکی از شما کاندوم را در ته آلت تناسلی او محکم با دستش نگه دارد. در غیر این صورت ممکن است کاندومی که پر از منی است لیز خورده و خارج شود و داخل مهبل شما بماند.

8. اگر شوهرم قبل از انزال آلت تناسلی خود را بیرون بیاورد آیا در این صورت هم احتمال باردار شدنم هست؟

بلی. هنگام آمیزش جنسی مایعی قبل از منی بیرون می آید تا به لیز کردن سطح تماس کمک کند و این مایع مقدار کمی منی دانه در خود دارد. همچنین این کار مستلزم این است که مرد هنگام بیرون آوردن آلت خود هوشیار بوده و بتواند خود را کنترل کند، این روش برای پیشگیری از بارداری مؤثر نیست.

9. آیا هنگامی که از قبل باردار هستم امکان دارد برای نوزاد دیگری نیز باردار شوم؟

خیر. اما چنانچه رحمی داشته باشید که به جای اینکه یک اندام واحد باشد به دو قسمت تقسیم شده است، احتمال کمی وجود دارد که این کار اتفاق بیفتد. اگر از قبل باردار باشید، بدن شما به تخمدان هایتان علامت می دهد که هیچ تخمکی آزاد نکنند و هورمونهایتان به نفع بارداری سابق شما کار می کنند. در مورد دوقلوها و چندقلوها بارداری به طور همزمان اتفاق می افتد.

 باردار

10. اگر شوهرم مقدار زیادی نوشابۀ غیر الکلی بنوشد آیا او را عقیم خواهد کرد؟

خیر. این قطعاً فکر غلطی است. نوشابه غیر الکلی منی دانه ها را از بین نمی برد بنابراین به آن اعتقادی نداشته باشید. شوهرتان چنانچه نوشابۀ غیر الکلی زیادی مصرف کند ممکن است دچار اضافه وزن یا خرابی دندان شود بنابراین در هرصورت بهتر است از این کار خودداری کند.

11. فکر می کنم چون خیلی لاغر هستم نمی توانم باردار شوم. آیا این حقیقت دارد؟

در صورتی که خیلی نحیف باشید بازهم می توانید باردار شوید، بی اشتهایی عصبی می تواند منجر به توقف تخمک گذاری و عادات ماهانه شود اما این در مراحل پیشرفته است. گمان نکنید که چون سایزتان ٦ یا ٨ است از بارداری مصون بوده یا نازا خواهید بود.

 به ادامه سوالات شما درباره بارداری در 9 سوال رایج زنان درباره بارداری پاسخ داده شده است.

.

منبع : mamanam.com