آکاایران: آیا آمادگی بچه دار شدن را دارید؟

آکاایران: بعضی انتخاب ها آسان اند اما بعضی از آنها، مثل بچه دار شدن سخت تر است.
کالی که یک مدیر بازاریابی 32 ساله است می گوید: «وقتی من و همسرم برت می خواستیم درمورد بچه دار شدن تصمیم بگیریم، در کالیفرنیا زندگی می کردیم، در حالی که خانواده ام به ساحل شرقی بازگشته بودند. من از دوری آنها احساس راحتی نمی کردم. علاوه بر آن من فرد واقعا فعالی هستم و مطمئن نبودم که می توانم سبک زندگی ام را تغییر دهم. مسئله قابل توجه دیگر برای بچه دار شدن هزینه ها بودند، آیا از عهده هزینه ها بر می آمدیم؟»
کالی و برت مدت زیادی عمیقا به پدر و مادر شدن می اندیشیدند، تا اینکه بالاخره به این نتیجه رسیدند که آماده اند. بعضی زوج ها حتی بیشتر هم روی این موضوع وقت می گذارند. لیزا ماتزولا دانشیار دانشگاه پزشکی شمال غربی فینبرگ، می گوید: «عوامل بسیاری بر روی تصمیم برای بچه دار شدن تاثیر می گذارند، که برای زوج های مختلف متفاوت است».

آیا آمادگی بچه دار شدن را دارید؟بچه دار شدن

bxs1

bxs2

آیا با همسر خود رابطه خوب و عاشقانه ای دارید یا یک مجموعه حمایتی قوی پشتتان است؟ ماتزولا می گوید: «البته منظور از رابطه سالم، رابطه کامل و بی عیب و نقص نیست، اما باید قادر به برقراری ارتباط خوب باشید، احترام متقابل بینتان باشد و به خوبی کارها را بینتان تقسیم کنید». او معتقد است هر مشکلی که حول محور مسائل اقتصادی، جنسی یا خانوادگی وجود داشته باشد، باید قبل از بچه دار شدن حل شود.

bxs3

مردان در موقع تولد کودک می توانند اولویت هایشان را با توجه به موقعیت تغییر دهند. اما زنان با مشکلات بیشتری روبرو هستند، از جمله مشکلات جسمی بارداری و همین طور احساس گناه به خاطر تعطیلی کار. ماتزولا می گوید: «زوجین باید تصمیم بگیرند که آیا بعد از بچه دار شدن شغل خود را ترک خواهند کرد یا از مراکز نگهداری کودک کمک خواهند خواست». این تصمیم می تواند یک تصمیم احساسی باشد بنابراین بهتر است پیش از بچه دار شدن این تصمیم را بگیرید.

آیا آمادگی بچه دار شدن را دارید؟بچه دار شدن

bxs4

ماتزولا می گوید: «هر شرکت یا سازمانی متفاوت است و شما باید اطمینان حاصل کنید که تصمیم بجایی گرفته اید که آیا پیش از تولد کودک در تعطیلاتتان کار می کنید، تا بعد از آنها از مرخصی استعلاجی استفاده می کنید، یا پول پس انداز می کنید و بعد از بچه دار شدن مرخصی فاقد حقوق می گیرید، تا روز های اول بعد از تولد کنارش باشید»؟

bxs5

ماتزولا می گوید: «آمادگی اقتصادی به معنای داشتن یک خانه 5 خوابه، 2 ماشین، و اقساط کاملا پرداخت شده نیست، اما باید یک درآمد کافی داشته باشید تا از عهده هزینه های اولیه مثل پوشک، نگهداری از کودک و هزینه های درمانی بربیایید».

.

منبع : mamanam.com