آکاایران: فواید زعفران در دوران قاعدگی زودتر پریود شدن و خواص زعفران

آکاایران: فواید زعفران در دوران قاعدگی زودتر پریود شدن و خواص زعفران

در این مطلب از سایت نمکستان قصد داریم در مورد خواص و مضرات گیاه زعفران در دوران بارداری و مقدار مصرف آن با شما صحبت کنیم.این گیاه که بیشتر در خراسان رشد میکند قیمت بسیار بالای دارد و با توجه به  خواص دارویی اش بسیار در ساخت مواد درمانی مورد استفاده قرار میگیرد.

زعفران یک گیاه گرمسیری می باشد و در مناطق دارای آب و هوای معتدل و زمستانی ملایم و تابستانی گرم و خشک به خوبی رشد میکند.البته باید به این نکته اشاره کرد که  این گیاه ممکن است در همه مناطق با شرایط مساوی به خوبی رشد نکند.همدان و استان خراسان از آن جمله استان هایی می باشند که این گیاه به خوبی در آن رشد میکند.این گیاه دارای مزه و بوی خوش می باشد که میتواند خستگی یک روز کاری را به سادگی از بین ببرد و شما را سرحال بگرداند

.این گیاه در زبان عربی به کُرکُم معروف می باشد که از خانواده گیاهان داروی زنبفیان می باشد.این گیاه دارای عمری چند ساله می باشد و میتواند به ارتفاع 10 تا 30 سانتی متر رشد نماید.اگر بخواهیم بیشتر در مورد این گیاه معجزه بخش بدانیم ، از وسط پیاز این گیاه تعدادی برگ دراز و بارک وجود دارد که قسمت اصلی زعفران می باشد که دارای بوی معطر و طمعی همراه با کمی تلخی است.شهرستان های زائه،باخزر،گناباد،نیشابور و.. از مناطق اصلی کشت و برداشت زعفران می باشند که سالیانه مقدار زیادی از این گیاه از این شهرستان ها به تمامی نقاط ایران و حتی به خارج از کشور صادر میگردد.

 

برگ:این گیاه دارای برگ های نوک تیزی می باشد که رنگشان تیره و زیر برگشان نیز روشن تر است.چمچمه:این قسمت از گیاه اولین جز از آن است که در سطح خاک مشاهده میگردد و با توجه به شراطی محیطی و آب و هوایی منطقه که کشت شده است ممکن است بلند یا کوچک یا متوسط باشد.خامه گیاه زعفران:این قسمت از زعفران به رنگ زرد می باشد و باتوجه به شرایط محیطی ممکن است کم رنگ یا پر رنگ باشد..علت این تفاوت کارتنوییدی است که در این گیاه وجود دارد.

همچنین بخوانید:  کنترل و کاهش درد زایمان طبیعی با روش تنفس صحیح

کلاکه طلای سرخ:کلاکه که یکی از اجزای گیاه زعفران می باشد دارای سه شاخه می باشد و نسبت به گلبرگ طول آن متفاوت می باشد.گاسبرگ:زعفران دارای سه گلبرگ می باشد و ضخامت آن با توجه به محیط میتواند کم یا زیاد باشد.پیاز زعفران:این قسمت از زعفران گرد و یا تو رفته است و الیاف قهوه ای رنگی دارد.

 

از خواص و مضرات دمنوش گیاه زعفران چه چیزی می دانید؟ دمنوش زعفران را چگونه آماده کنیم؟

موادی که برای این کار نیاز دارید ، زعفران ، آب و عسل می باشد.ظرفی را آماده کرده و عسل و زعفران را در آن بریزید و سپس مخلوط گردانید و بعد از 5 دقیقه که روی حرارت به آرامی جوشید آن را از صافی رد کرده و سرو نمایید.

 

خواص دمنوش زهفران چیست؟

این دمنوش به هضم عذا کمک کرده و خاصیت آشتهاآوری داردو میتواند سیستم گوارشی شما را بهبود ببخشد.این دمنوش باعث ادرار شما می شود و با این کار مثانه پاک میگردد.

موارد منع دمنوش چه چیزی می باشد؟

در دوران بارداری از مصرف دمنوش زعفران جدا خودداری فرمائید زیرا باعث سقط جنین می شود.

چه مقدار از دمنوش را استفاده کنیم؟

هر گیاه دارویی با اینکه دارای اثراتی مثبتی برای بدن است اما اگر از آن زیاد استفاده کنیم میتواند بسیار برای بدن مضر باشد و مشکلات زیادی را در پی داشته باشد.در مورد زعفران توصیه می شود در طول روز فقط 2 گرم از این گیاه استفاده نمایید زیرا مصرف بیشتر باعث اختلاتی در بدن می باشد که بسیار خطرناک است.

 

برای پیشگیری از سردردهای قبل از قاعدگی چکار کنیم؟
🔑پاسخ
✅ خیلی از خانمها دچار سندرم پیش از قاعدگی هستند که سردرد هم یکی از آن مشکلات است.
✅ خوابتان را در آن روزها بیشتر کنید( ٨ ساعت در شب و نیمساعت در طی روز)
✅ زنجبیل برای سردرد بسیار مفید است.
✅روزانه خصوصا روزهایی که سردرد دارید حداقل ٨ لیوان آب بخورید.
⚠️نمک را کم کنید.
⚠️قهوه کمتر بخورید.
👈اگر با مراعات موارد بالا باز سردرد ادامه پیداکرد ، لازم است دارو مصرف کنید.

فواید زعفران در دوران قاعدگی زودتر پریود شدن و خواص زعفران

.

منبع : namakstan.ir