آکاایران به نقل از مجله سیب سبز: به تازگی عکس‌هایی از خانواده‌ سلطنتی انگلیس منتشر شده که آنها را در حال بچه‌داری نشان می‌دهد. همان کاری که بقیه والدین انجام می‌دهند. پرنس ویلیام پدر شده و دارد سعی می‌کند کارهای یک پدر را یاد بگیرد و به آنها عمل کند. این کارها می‌تواند از تعویض پوشک تا حمام کردن و شیر دادن را شامل شود. این عکس‌ها بهانه‌ای است برای آنهایی  که تازه طعم پدر و مادر شدن را می‌چشند، برخی وظایف خود درقبال فرزندشان را مرور کنند.

تماس پوستی با کودک برقرار کنید

اولین مرحله بیدار کردن حس لامسه در نوزادان، نوازش و در آغوش گرفتن آنهاست. با این عمل به نوزاد این حس را منتقل می‌کنید که دوستش دارید و جایش امن است. اولین رابطه نوزاد با دنیای خارج از طریق لمس کردن است و این حس را نوزاد از طریق پوست و سپس دهان تجربه می‌کند. این لمس و نوازش می‌توانداز یک در دست گرفتن ساده و بغل کردن تا ماساژهای اختصاصی   و حرفه‌ای متفاوت باشد. با لمس می‌توان تب، درد، اضطراب، افسردگی و رفتارهای تهاجمی را مهار کرد، عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشید و التیام را سرعت داد.مادربزرگ بهتر می‌داند

اما می‌توان در بسیاری از موارد هنوز به دانش مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها هم تکیه کرد. آنها با نقش حمایتی که ایفا می‌کنند، می‌توانند استرس تازه مادر شدن را از مادر دور کنند. بهتر است برای برخی مسائل سراغ آنها بروید. از آنها بپرسید زمانی که شما نوزاد بودید و دل‌درد داشتید چه کار می‌کردند. بپرسید عادت خوابیدن شما چطور بوده و مسائلی از این دست. شاید فرزندتان این چیزها را از شما به ارث برده باشد و حالا تجربه فردی که این روزها را گذرانده، می‌تواند طی این مسیر را برای شما راحت‌تر کند. خانواده سلطنتی هم نوزاد تازه حمام کرده‌شان را سراغ مادربزرگ آورده‌اند تا توسط او مورد نوازش قرار ‌گیرد.

برای غذا دادن روی پدر حساب کنید

پدر فقط در تعویض پوشک نمی‌تواند کمک کند بلکه در غذا دادن به نوزاد هم می‌تواند به مادر کمک کند. نوزاد در حال رشد همیشه گرسنه است و پدر نیز باید آماده غذا دادن به او باشد. شکی وجود ندارد که تغذیه کودک با شیر مادر، یکی از مهم‌ترین نکات در مراقبت از کودک است. این به آن معناست که اگر کودک با شیر مادر تغذیه می‌شود، پدر ممکن است کمی احساس کنار گذاشته شدن کند. اگر شرایطی به وجود آمد که باید شیر مادر را با شیشه به کودک بدهید، شما این کار را انجام دهید. از همسرتان بخواهید شیرش را بدوشد، سپس آن را در شیشه بریزید و با شیشه به کودک شیر بدهید البته پیش از آغاز استفاده از شیشه، بهتر است کمی صبر کنید تا کودک شیر خوردن از سینه را یاد بگیرد. کاری که پرنس ویلیام انجام می‌دهد هم همین است. بعد از 6 ماهگی هم پدر می‌تواند در دادن غذای کمکی به نوزاد همراهی کند.

با او عکس بگیرید

وقتی کودکی پا به دنیای زوج می‌گذارد با خودش اوقات کم‌نظیری را می‌آورد. نوزاد در هر لحظه ممکن است کاری انجام دهد یا چیزی یاد بگیرد و بخواهد آن را به کار ببرد. این اولین‌ها را هیچ‌وقت از دست ندهید. یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، عکس انداختن با نوزاد است. چیزی که آن دوران را برای همیشه زنده نگه می‌دارد عکس‌ها و فیلم‌هایی است که شما گرفته‌اید. پس غفلت نکنید.

آموزش بچه‌داری به شیوه پرنس ویلیام! بچه داری,پرنس ویلیام,نگهداری کودک


برای تعویض پوشک داوطلب شوید

چیزی که قرار است تا 3-2 سال 24 ساعته به کودک وصل باشد، حتما چیز مهمی است؛ حتی اگر اسمش پوشک باشد شاید در دفعات اول والدین برای تعویض پوشک نوزاد دچار مشکل شوند اما بعد از مدت کوتاهی به متخصصان این کار بدل می‌شوند. اما چند نکته را به خاطر داشته باشید؛ هنگام تعویض پوشک همه ملزومات موردنیاز را دردسترس‌تان قرار دهید و حتی برای یک لحظه کودک را به حال خودش رها نکنید. برای تعویض پوشک، او را روی بالشتک‌های مخصوص تعویض پوشک قرار دهید و او را با دستمال مرطوب یا پنبه پاک کنید. در صورتی که پوشک را باز کردید و روی پوست نوزاد خط انداخته بود یا شما او را سفت بسته‌اید، باید پوشک را عوض کنید. برای تعویض پوشک حتما روی کمک پدر حساب کنید.

برای خوابش برنامه داشته باشید

مدل خواب کودکان با بزرگ‌تر‌ها خیلی فرق دارد. آنها نمی‌توانند بلافاصله بعد از یک فعالیت سنگین یا سر و صدا، چشم‌های‌شان را ببندند و بخوابند. کوچولو‌ها برای خوابیدن نیاز به مقدماتی دارند که آنها را آرام کند. کتاب خواندن برای کودکان می‌تواند از‌‌ همان اولین ماه‌های تولد شروع شود. نوزادان از شنیدن صدای والدین‌شان لذت می‌برند و همین برای‌شان کافی است. پرنس ویلیام و کیت سعی می‌کنند ابتدا فرزندشان را با در آغوش گرفتن آرام کنند و سپس او را در تختش بگذارند و با لالایی و کتاب خواندن او را به خوابیدن دعوت کنند.

گردآوری کودک آکاایران