دوره های خواب طولانی تر در دوماهگی کودک
اولین لبخندهای واقعی


تا قبل از این زمان به نظر می رسد کودک بسیار خوشحال است و گاهی حتی در خواب هم می خندد، در حالیکه این لبخندها ناشی از انقباضات غیر ارادی عضلات صورت است. حالا که دانستید این خنده ها واقعی نیست ناراحت نشوید؛ در این ماه کودک شما تمام مراقبت های عاشقانه شما را با لبخندی شکوفا - که اختصاصا برای شما بر لب می آورد - پاسخ می دهد.

این لبخند احتمالا شما را خلع صلاح خواهد کرد حتی اگر بدترین شب را گذرانده باشید. یک پدر با دیدن اولین لبخند واقعی دخترش در 6 هفتـگی اشک به چشم آورد؛ وی می گوید: "روزی خسته کننده بود و من فوق العاده بی خوابی داشتم و ترافیک هم به شدت سنگین بود. وقتی بالاخره به خانه رسیدم همسرم کودک را به آغوش من داد. وی مستقیما به من نگاه کرد و لبخندی زد بطوریکه تمام لثه ها یش دیده شد. با خود اندیشیدم: او مرا می شناسد، پس دیگر هیچ چیز اهمیت ندارد!"


 دوره های خواب طولانی تر در دوماهگی کودک
توجه و تمایل بیشتر نسبت به طرح های پیچیده تردر دو ماهگی کودک شما که تا بحال تنها به اشیای ساده تر توجه داشت نسبت به طرح های پیچیده تر و رنگها و شکلهای متنوع تر علاقمند شده و توجه بیشتری نشان می دهد. اکنون شما باید اشیا گوناگونی را به او نشان داده و در اختیارش قرار دهید تا لمس کند. به این منظور می توانید از قالب های پلاستیکی شیرینی پزی و توپ های نرم استفاده کنید.


 دوره های خواب طولانی تر در دوماهگی کودک
دوره های خواب طولانی تراگر در این سن کودک شما در تمام طول شب می خوابد شما یکی از نادرترین مادران خوشبخت هستید. در دو ماهگی بسیاری از کودکان هنوز تمایل دارند که نیمه شب یک یا چند بار تغذیه شوند. ولی خوشبختانه هر یک از دوره های خواب و بیداری رفته رفته طولانی تر می شوند و می توان یک ریتم خواب و بیداری برای وی در نظر گرفت. اکثر کودکان دو ماهه 2 تا 4 دوره خواب طولانی و یک دوره بیداری 10 ساعته دارند.

 دوره های خواب طولانی تر در دوماهگی کودک
انجام حرکات موزون تردر این سن کودک شما دیگر دستها و پاها را بیش از حد تکان نمی دهد، حرکاتش موزون تر شده و باهماهنگی بیشتری صورت می گیرد. شما متوجه خواهید شد که حرکات تند و خشن دوره نوزادی جای خود را به حرکات نرمتر و دورانی داده است. کودک 2 ماهه قادر است اشیا را با قصد و هدف چنگ بزند و در دست نگه دارد حال آنکه پیش از آن این حرکات غیر ارادی بود و تنها بطور غریزی انجام می گرفت.


 دوره های خواب طولانی تر در دوماهگی کودک
آیا تکامل نوزاد من طبیعی است؟بخاطر داشته باشید که هر نوزادی منحصر به فرد است و سرعت تکامل های شناختی او با دیگران متفاوت است. موارد ذکر شده تنها باید به عنوان خطوط راهنمای آنچه که نوزاد شما توانایی انجامش را دارد، مورد استفاده قرار گیرد. اگر نوزادی نمی تواند همه این کارها را انجام دهد، بزودی خواهد توانست.

اگر نوزاد شما نارس است معمولا همواره مدت بیشتری برای انجام کارهای مشابه با سایر نوزادان همسال خود خواهد داشت. به همین دلیل است که متخصصین اطفال معمولا معتقدند نوزادان زودرس دارای 2 سن متفاوت هستند. سن زمانی (از روز تولد محاسبه می شود) و سن هماهنگی (از تاریخی که باید بدنیا می آمده، محاسبه می شود). پزشکان معمولا تکامل نوزادان زودرس را از زمانی که باید بدنیا می آمده ارزیابی می کنند.اگر در زمینه تکامل نوزاد خود سوالی دارید می توانید از پزشک او بپرسید.

<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تکامل کودک' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/roshd1/22802.html'>تکامل کودک</a></strong> در دو ماهگی, تکامل کودک,رشد و تکامل نوزاد, لبخند کود ک در دوماهگی,اولین <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='لبخند کودک' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/shenakht1/22075.html'>لبخند کودک</a></strong>,دوره های خواب طولانی تر در دوماهگی کودک,تغذیه چندباره کودک در شب,انجام حرکات موزون تر در دوماهگی تکامل کودک در دو ماهگی, تکامل کودک,رشد و تکامل نوزاد, لبخند کود ک در دوماهگی,اولین لبخند کودک,دوره های خواب طولانی تر در دوماهگی کودک,تغذیه چندباره کودک در شب,انجام حرکات موزون تر در دوماهگی