عادت‌های غلط نشستن مهم‌ترین عامل پوکی استخوان درکودکان است. ‌به گفته یک روماتولوژیست، نشستن بر زمین و برخی عادت‌های ناشی از فرهنگ خاص ایرانیان، شیوع پوکی استخوان را افزایش داده است که پیشگیری از این بیماری باید از دوران کودکی آغاز شود.


مهم‌ترین دوران برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان دوران کودکی است که از ابتلا در بزرگسالی جلوگیری می‌کند.


وی افزود: عوامل ژنتیک، محیطی و هورمونی در ابتلا به پوکی استخوان موثر است. راه‌های پیشگیری از پوکی استخوان باید از زمان کودکی مدنظر باشد، همچنین با انجام ورزش، تحرک جسمانی و تغذیه مناسب و در صورت بروز اختلالات هورمونی، جایگزینی و رفع این اختلال در پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان موثر است.


این روماتولوژیست ادامه داد: آرتروز زانو نیز به طور شایع در کلینیک‌های روماتولوژی مشاهده می‌شود، ولی درمان موثری برای این بیماری وجود ندارد.


موثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا به آن کاهش وزن، استفاده کمتر از پله و همچنین استفاده نکردن از سرویس‌های بهداشتی شرقی است .

پوکی,کودکان,بیماری پوکی استخوان,درمان پوکی استخوان, بهداشت کودکان, پوکی استخوان, بهداشت کودکان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='بهداشت کودک' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/taghzieh1/110807073809.html'>بهداشت کودک</a></strong>, عادت‌های غلط نشستن مهم‌ترین عامل پوکی استخوان, پوکی استخوان درکودکان, بیماری آستئوآرتریت, ژنتیک, پوکی,کودکان,بیماری پوکی استخوان,درمان پوکی استخوان, بهداشت کودکان, پوکی استخوان, بهداشت کودکان, بهداشت کودک, عادت‌های غلط نشستن مهم‌ترین عامل پوکی استخوان, پوکی استخوان درکودکان, بیماری آستئوآرتریت, ژنتیک,